Recepty: Bezmasá jídla

Bezmasá jídla Zelenina je pro nás velmi důležitá z toho důvodu, že v sobě obsahuje hodně vody a je pro nás nejdůležitějším zdrojem zásaditých nerostných solí a tj. Draslíku, sodíku a železa, ale i jiných potřebných vítamínů.se zeleniny se dá dělat jak teplá tak i studená kuchyně. Za studena je zelenina více zdravá a má v sobě více vítamínu, proto se doporučuje zeleninu upravovat spíše v páře než dusit ve vodě. Má-li zelenina dobře vypadat a chutnat, musí podržet vůni, chuť a barvu.Tyto vlastnosti ji zůstanou tehdy, když ji dobře upravujeme. Denně by jsme měli sníst 200 až 250 g zeleniny . Hodně se používá zelenina i jako doplněk hlavního jídla krásně ozdobí jídlo a dodá mu krásnější a zajímavější vzhled. Proto by jsme neměli zeleninu dlouho tepelně upravovat a rychle ji zkonzumovat.Položek: 496, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 123456Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Bezmasá jídla:
  • Ochutnejte hlívu ústřičnou
    Ochutnejte hlívu ústřičnou Hlíva ústřičná je dřevokazná houba, rostoucí převážně na listnatých stromech. Pozitivní účinky hlívy ústřičné popsali již před mnoha staletími staří Číňané. U n..
  • Bezmasá jídla nejen pro velikonoční půst
    Bezmasá jídla nejen pro velikonoční půst Ať už se chceme přizpůsobit velikonočními půstu nebo k tomu máme jiné důvody, neuškodí občas zařadit do jídelníčku bezmasé jídlo. To nemusí být vůbec fádní, zvl..
  • Chřest
    Chřest K jarní zelenině patří i chřest. Je to velmi jemná, chutná zelenina, která je považována za lahůdkovou zeleninu. Protože jeho pěstování je poměrné pracné, tak j..


Nové příspěvky