Recepty: Dorty

Dorty Dorty jsou specialitou spíše pro zkušenější kuchaře či kuchařky, nicméně existuje spousta jednoduchých a velice chutných receptů, ve kterých si vybere opravdu každý. Základem pro dobře upečený dort, je korpus. Je velice jednoduchý na přípravu, tudíž ho zvládne i začátečník. Takových dortových těst existuje několik, nejzámější je však korpus piškotový nebo třený. Každý z těchto korpusů má svůj charakteristický postup a není tedy na místě jej měnit. Pro přípravu piškotového těsta vždy nejdříve ušleháme cukr a vejce do pěny, teprve pak přidáváme rozpuštěné máslo nebo další suroviny obsažené v návodu. Naopak třené těsto se připravuje nejdříve ušleháním nebo utřením másla s cukrem a poté se přidávají další ingredience. Jako náplň dortu můžeme zvolit jakýkoli máslový, čokoládový, žloutkový nebo pomerančový či citrónový krém. Pro úplné začátečníky může být příprava dortu hračkou, pokud si zvolí jako náplň dortu pouze ušlehanou smetanu dotuha a rozpuštěnou čokoládu na ozdobení.Položek: 58, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 123Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Dorty:
  • Velikonoční dorty
    Velikonoční dorty Dort je moučník spojovaný s více či méně významnou událostí. V každém případě se jedná o dekorativní moučník, který vždy působí slavnostním dojmem. Peče se obvy..
  • Jahodové dezerty
    Jahodové dezerty Jahody patří k jednomu z nejoblíbenějších ovocných druhů. Svou roli jistě sehrálo to, že to bylo první ovoce, které bylo možné sklízet. Dnes již to tak docela n..
  • Čokoládový dort
    Čokoládový dort Čokoládový dort býval vždy považován za krále mezi dorty. Možná k tomu přispělo to, že čokoláda nebo alespoň suroviny na ni pocházely z dalekých krajů, ale zcel..


Nové příspěvky