Recepty: Dorty

Dorty Dorty jsou specialitou spíše pro zkušenější kuchaře či kuchařky, nicméně existuje spousta jednoduchých a velice chutných receptů, ve kterých si vybere opravdu každý. Základem pro dobře upečený dort, je korpus. Je velice jednoduchý na přípravu, tudíž ho zvládne i začátečník. Takových dortových těst existuje několik, nejzámější je však korpus piškotový nebo třený. Každý z těchto korpusů má svůj charakteristický postup a není tedy na místě jej měnit. Pro přípravu piškotového těsta vždy nejdříve ušleháme cukr a vejce do pěny, teprve pak přidáváme rozpuštěné máslo nebo další suroviny obsažené v návodu. Naopak třené těsto se připravuje nejdříve ušleháním nebo utřením másla s cukrem a poté se přidávají další ingredience. Jako náplň dortu můžeme zvolit jakýkoli máslový, čokoládový, žloutkový nebo pomerančový či citrónový krém. Pro úplné začátečníky může být příprava dortu hračkou, pokud si zvolí jako náplň dortu pouze ušlehanou smetanu dotuha a rozpuštěnou čokoládu na ozdobení.Položek: 58, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 123Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Dorty:
 • Kávové moučníky a dezerty
  Kávové moučníky a dezerty Chuť a vůni kávy si můžeme vychutnávat také ve sladkých moučnících nebo dezertech. Mohou to být řezy, dorty, rolády, bábovky, perníky a především cukroví a zmrz..
 • Velikonoční dorty
  Velikonoční dorty Dort je moučník spojovaný s více či méně významnou událostí. V každém případě se jedná o dekorativní moučník, který vždy působí slavnostním dojmem. Peče se obvy..
 • Čokoládový dort
  Čokoládový dort Čokoládový dort býval vždy považován za krále mezi dorty. Možná k tomu přispělo to, že čokoláda nebo alespoň suroviny na ni pocházely z dalekých krajů, ale zcel..


Nové příspěvky
 • 2 dávky nestačily
  Jo. Těsto se lepí na ruce jako živé, ale výsledek je bomba. Dělal jsem na večeři (radši z dvou...
 • Grilování
  Dobrý den, na grilu mám nejraději kuřecí maso. Vřele doporučuji tento recept...
 • Re: Vám chutná Hellmans?
  Ne, Hellmans nám doma naprosto nechutná, ale lidi ji tu v Čechách kupují, tak nevím. My máme rádi...
 • Re: Re: Měla by se péct 3 hodiny.
  Děkuji za super trik. určitě ho časem vyzkouším. Marek z https://www.rawmarket.cz
 • Hamburgery
  Dobrý den, hamburgery musejí být dobře ugrilovány. Odpověď naleznete zde:...