Recepty: Dorty

Dorty Dorty jsou specialitou spíše pro zkušenější kuchaře či kuchařky, nicméně existuje spousta jednoduchých a velice chutných receptů, ve kterých si vybere opravdu každý. Základem pro dobře upečený dort, je korpus. Je velice jednoduchý na přípravu, tudíž ho zvládne i začátečník. Takových dortových těst existuje několik, nejzámější je však korpus piškotový nebo třený. Každý z těchto korpusů má svůj charakteristický postup a není tedy na místě jej měnit. Pro přípravu piškotového těsta vždy nejdříve ušleháme cukr a vejce do pěny, teprve pak přidáváme rozpuštěné máslo nebo další suroviny obsažené v návodu. Naopak třené těsto se připravuje nejdříve ušleháním nebo utřením másla s cukrem a poté se přidávají další ingredience. Jako náplň dortu můžeme zvolit jakýkoli máslový, čokoládový, žloutkový nebo pomerančový či citrónový krém. Pro úplné začátečníky může být příprava dortu hračkou, pokud si zvolí jako náplň dortu pouze ušlehanou smetanu dotuha a rozpuštěnou čokoládu na ozdobení.Položek: 58, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 123Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Dorty:
 • Dorty - jednoduché a rychlé
  Dorty - jednoduché a rychlé Když se řekne dort, tak si většinou každý představí slavnostní událost, kde se podávají dorty s množstvím krému, polevy a ozdob a za tím vším obrovské množství ..
 • Jahodové dezerty
  Jahodové dezerty Jahody patří k jednomu z nejoblíbenějších ovocných druhů. Svou roli jistě sehrálo to, že to bylo první ovoce, které bylo možné sklízet. Dnes již to tak docela n..
 • Velikonoční dorty
  Velikonoční dorty Dort je moučník spojovaný s více či méně významnou událostí. V každém případě se jedná o dekorativní moučník, který vždy působí slavnostním dojmem. Peče se obvy..


Nové příspěvky
 • Re: Re: Měla by se péct 3 hodiny.
  Děkuji za super trik. určitě ho časem vyzkouším. Marek z https://www.rawmarket.cz
 • Hamburgery
  Dobrý den, hamburgery musejí být dobře ugrilovány. Odpověď naleznete zde:...
 • Hmmmm...
  Jak dlouho a na kolik stupňů to mam péct? ?? O tom tu není nic napsáno. .. mam elektrickou...
 • Medový dip
  2cibule osmžit do zlatova na oleji,přidej lžíci másla.Do vychladlé směsi přidáme 1lžíci plnotučné...
 • Re: Pečené kuře a la kachna
  ad Dana Lejdarová: vidíte, a na Moravě se zase neříká "kachní", ale jen "kačení" :-) neboli to,...