Recepty: Dorty

Dorty Dorty jsou specialitou spíše pro zkušenější kuchaře či kuchařky, nicméně existuje spousta jednoduchých a velice chutných receptů, ve kterých si vybere opravdu každý. Základem pro dobře upečený dort, je korpus. Je velice jednoduchý na přípravu, tudíž ho zvládne i začátečník. Takových dortových těst existuje několik, nejzámější je však korpus piškotový nebo třený. Každý z těchto korpusů má svůj charakteristický postup a není tedy na místě jej měnit. Pro přípravu piškotového těsta vždy nejdříve ušleháme cukr a vejce do pěny, teprve pak přidáváme rozpuštěné máslo nebo další suroviny obsažené v návodu. Naopak třené těsto se připravuje nejdříve ušleháním nebo utřením másla s cukrem a poté se přidávají další ingredience. Jako náplň dortu můžeme zvolit jakýkoli máslový, čokoládový, žloutkový nebo pomerančový či citrónový krém. Pro úplné začátečníky může být příprava dortu hračkou, pokud si zvolí jako náplň dortu pouze ušlehanou smetanu dotuha a rozpuštěnou čokoládu na ozdobení.Položek: 58, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 123Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Dorty:
 • Jahodové dezerty
  Jahodové dezerty Jahody patří k jednomu z nejoblíbenějších ovocných druhů. Svou roli jistě sehrálo to, že to bylo první ovoce, které bylo možné sklízet. Dnes již to tak docela n..
 • Kávové moučníky a dezerty
  Kávové moučníky a dezerty Chuť a vůni kávy si můžeme vychutnávat také ve sladkých moučnících nebo dezertech. Mohou to být řezy, dorty, rolády, bábovky, perníky a především cukroví a zmrz..
 • Slaný dort
  Slaný dort Správně, slaný dort, žádný omyl v názvu. Dort nemusí být vždycky jenom sladký. Slaným dortem někdy potěšíme i víc než sladkým, zvláště milovníky pikantnějších c..


Nové příspěvky
 • Grilování
  Dobrý den, na grilu mám nejraději kuřecí maso. Vřele doporučuji tento recept...
 • Re: Vám chutná Hellmans?
  Ne, Hellmans nám doma naprosto nechutná, ale lidi ji tu v Čechách kupují, tak nevím. My máme rádi...
 • Re: Re: Měla by se péct 3 hodiny.
  Děkuji za super trik. určitě ho časem vyzkouším. Marek z https://www.rawmarket.cz
 • Hamburgery
  Dobrý den, hamburgery musejí být dobře ugrilovány. Odpověď naleznete zde:...
 • Hmmmm...
  Jak dlouho a na kolik stupňů to mam péct? ?? O tom tu není nic napsáno. .. mam elektrickou...