Recepty: Houby

Houby Pokrmy z hub jsou v čechách tradiční a na rozdíl od většiny ostatních zemí oblíbené. Houby jsou zdrojem bílkovin, nerostných solí a vitaminu B. Díky velkému množství nestravitelné buničiny tělo jen obtížně tyto látky využije. Proto k houbám přidáváme výživně hodnotnější potraviny jako vejce, brambory či smetanu nebo houby do pokrmu přidáváme pouze k ochucení a pozměnění chuti. Houby zpracováváme vždy čerstvé nebo zavařené a tepelná úprava by měla být vždy dostatečná, tzn. alespoň 15-20min. Samozřejmě záleží na formě přípravy a velikosti kousků hub.Položek: 88, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 12345Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Houby:
  • Konzervace hub
    Konzervace hub Hub je stále dost. Naše radost z jejich množství se ale může obrátit ve starost, co s houbami, které nestačíme zpracovat do vařených jídel. Řešením je konzervac..
  • Sbíráme klouzky
    Sbíráme klouzky Název klouzek, spolu s dalším přízviskem označujícím konkrétní druh klouzku, je české pojmenování jedlé houby. Ten, kdo klouzky zná a sbírá, tak určitě potvrdí,..
  • Houby
    Houby Rostou. Konečně ta správná odpověď na otázku: "Co houby?". Jistě, pro zkušeného mykologa rostou jedlé houby po celý rok. Nám, rekreačním houbařům, co sbíráme je..


Nové příspěvky