Recepty: Koláče

Koláče Koláče jsou typickým českým moučníkem. Známe je jako tvarované, pečené ve formě nebo na plechu. Tvarované koláče připravujeme především z těsta kynutého. Rychlé koláčky si upečeme z těsta lístkového. Koláče pečené v koláčové formě nebo na plechu můžeme kromě kynutého nebo lístkového těsta připravit i z těsta křehkého, třeného nebo piškotového. Do tvarovaných koláčků používáme především klasické nádivky jako makovou, tvarohovou, marmeládovou, občas i ovoce a doplňujeme drobenkou. U ostatních koláčů používáme rovněž nádivky, ale mnohem častěji je kombinujeme s ovocem nebo použijeme pouze ovoce a doplňujeme drobenkou, bílkovým sněhem, pudinkem, polevami.
Přečtěte si více o koláčích - Typy koláčů a koláčkůPoložek: 47, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 123Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Koláče:
  • Koláče a koláčky
    Koláče jsou typickým českým moučníkem. Známe je jako tvarované, pečené ve formě nebo na plechu. Tvarované koláče připravujeme především z těsta kynutého. Rychlé..
  • Třešňové koláče
    Třešňové koláče Začátkem léta patří mezi první ovoce kromě jahod také třešně. Jejich úroda bývá většinou vyšší než se stačí sníst za syrova a tak jsou velmi chutnou a šťavnatou..
  • Velikonoční pečivo z kynutého těsta
    Velikonoční pečivo z kynutého těsta Na dny těsně před velikonočními svátky bývalo ve zvyku péci i drobné velikonoční pečivo z kynutého těsta. Nejznámější jsou jidáše nebo také jidášky, což jsou tv..


Nové příspěvky