Recepty: Hovězí maso

Maso > Hovězí maso

Hovězí maso Toto maso má charakteristické zbarvení do červena, záleží na stáří masa - starší maso je tmavší, u mladého dobytka je světlejší. Odstín se také může lišit podle toho z jaké části maso je - přední, zadní, kliška, atd. Typická chuť a pach hovězího masa záleží na přítomnosti těkavých mastných kyselin. Je zvláště výrazná u starších zvířat. Toto maso se déle tepelně zpracovává a má výraznější chuť jak vepřové. Je to jediné maso, které rádi konzumujeme za syrového stavu tj. Tatarák. Jeho kvalita je dána jemností svalových vláken, obsahem tuku a podílem svalové tkáně a smozřejmě dalšími faktory.Položek: 74, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 1234Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Hovězí maso:
 • Minutky z hovězího masa
  Minutky z hovězího masa Hovězí maso sice postupně mizí z našich jídelníčků, ale pro pestrost stravování by se mělo alespoň občas objevit na našem stole. Hovězí maso obecně potřebuje de..
 • Masové minutky s čerstvým ovocem
  Masové minutky s čerstvým ovocem Čerstvé ovoce, kterého je v letním období přece jenom o něco více než v jiných měsících, nemusí sloužit jenom jako dezert nebo nádivka do sladkých moučníků. Doc..
 • Roštěnky dušené a zapékané
  Roštěnky dušené a zapékané Hovězí maso již částečně nahradily jiné druhy masa, především kuřecí a rybí, ale přesto bychom je neměli zcela opomíjet a alespoň občas je zařadit do jídelníčku..


Nové příspěvky
 • Grilování
  Dobrý den, na grilu mám nejraději kuřecí maso. Vřele doporučuji tento recept...
 • Re: Vám chutná Hellmans?
  Ne, Hellmans nám doma naprosto nechutná, ale lidi ji tu v Čechách kupují, tak nevím. My máme rádi...
 • Re: Re: Měla by se péct 3 hodiny.
  Děkuji za super trik. určitě ho časem vyzkouším. Marek z https://www.rawmarket.cz
 • Hamburgery
  Dobrý den, hamburgery musejí být dobře ugrilovány. Odpověď naleznete zde:...
 • Hmmmm...
  Jak dlouho a na kolik stupňů to mam péct? ?? O tom tu není nic napsáno. .. mam elektrickou...