Recepty: Ostatní

Maso > Ostatní

Skopové, telecí, koza nebo králík? Všechny druhy mas se vyznačují jinou chutí, skladbou i obsahem tuku či minerálních látek. Skopové nebo jehněčí je celkem libové, skopové je tužší než jehněčí a obsahuje vitaminy B, draslík, sodík a železo. Telecí maso je jemné, neobsahuje téměž žádný tuk a často se používá v jídelníčku různých diet. Kozí maso je dobře stravitelné, je podobné masu skopovému a obsahuje málo tuku. Králík je rovněž téměř bez tuku a jako takový je vhodný pro použití v dietních jídelníčcích. U všech druhů platí stejná zásada: čím je maso strarší, tím je tužší. U mladých kusů je maso naopak měkké, vláknité a příprava je mnohem rychlejší.Položek: 150, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 123456Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Ostatní:
 • Velikonoční králík
  Velikonoční králík Při jarních velkonočních svátcích bývalo zvykem připravovat hlavní masitý pokrm z mladého zvířete a vybíralo se z toho, co běhalo po dvoře. My dnes vybíráme z n..
 • Kuřecí játra k zapékání
  Kuřecí játra k zapékání Kuřecí játra a drůbeží játra vůbec jsou na rozdíl od vepřových nebo hovězích jater mnohem jemnější a také samozřejmě mnohem dříve upravená. Jejich příprava je t..
 • Uzené nejen studené
  Uzené nejen studené Uzené maso sice nelze považovat za dietní potravinu, ale čas od času si jej jistě můžeme dopřát. Velmi často se podává jen studené s chlebem nebo jako součást o..


Nové příspěvky
 • Re: Re: Měla by se péct 3 hodiny.
  Děkuji za super trik. určitě ho časem vyzkouším. Marek z https://www.rawmarket.cz
 • Hamburgery
  Dobrý den, hamburgery musejí být dobře ugrilovány. Odpověď naleznete zde:...
 • Hmmmm...
  Jak dlouho a na kolik stupňů to mam péct? ?? O tom tu není nic napsáno. .. mam elektrickou...
 • Medový dip
  2cibule osmžit do zlatova na oleji,přidej lžíci másla.Do vychladlé směsi přidáme 1lžíci plnotučné...
 • Re: Pečené kuře a la kachna
  ad Dana Lejdarová: vidíte, a na Moravě se zase neříká "kachní", ale jen "kačení" :-) neboli to,...