Recepty: Uzeniny

Maso > Uzeniny

Uzeniny Druhů uzenin je nesčetné množství a některé z nich si zaslouží naši pozornost. Nejoblíbenější ze všech uzenin jsou různé párečky, klobásy, některé druhy trvanlivého salámu a také šunka. Ta může být kuřecí, krůtí nebo vepřová. Párečky se dají připravovat pečené jako hlavní chod například k bramborám, grilovat, přidávají se také do gulášů, chutné jsou také na špízu a v různých zapečených pokmech. Klobásy mají téměř stejné využití jako párečky, jsou však daleko tučnější, ale díky své pikantnosti jsou chutnější a pokrmům dodávají nezaměnitelnou chuť. Zejména při přípravě fazolové polévky je ideální přidat na kolečka nakrájenou klobásu, polévka získá krásnou barvu a báječně chutná. Trvanlivé salámy nakrájené na kostičky můžeme přidávat také do zapečených pokrmů jako jsou brambory nebo těstoviny. Všechny tři varianty šunky se dají v kuchyni připravovat společně se smaženým sýrem, přidávají se do rolád a jsou často využívány i ve studené kuchyni.Položek: 45, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 123Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Uzeniny:
 • Uzeninové rolky
  Uzeninové rolky Uzenina by neměla být běžnou součástí stravy, ale příležitostně se hodí a v menším množství jistě neuškodí. Uzeninu se snažíme nepředkládat jen studenou, ale vy..
 • Smažená uzenina
  Smažená uzenina Smaženou uzeninu není třeba vydávat za dietní jídlo. Ale občas, opravdu jenom občas, se může na stole objevit. Její použití má jednu velkou výhodu a sice tu, že..
 • Pečená a opékaná uzenina
  Pečená a opékaná uzenina Ačkoliv se uzenina nezařazuje do zdravé výživy, přesto se na našem stole určitě občas objeví. Může se podávat studená samostatně nebo jako obloha na pečivu, ale..


Nové příspěvky
 • 2 dávky nestačily
  Jo. Těsto se lepí na ruce jako živé, ale výsledek je bomba. Dělal jsem na večeři (radši z dvou...
 • Grilování
  Dobrý den, na grilu mám nejraději kuřecí maso. Vřele doporučuji tento recept...
 • Re: Vám chutná Hellmans?
  Ne, Hellmans nám doma naprosto nechutná, ale lidi ji tu v Čechách kupují, tak nevím. My máme rádi...
 • Re: Re: Měla by se péct 3 hodiny.
  Děkuji za super trik. určitě ho časem vyzkouším. Marek z https://www.rawmarket.cz
 • Hamburgery
  Dobrý den, hamburgery musejí být dobře ugrilovány. Odpověď naleznete zde:...