Recepty: Zvěřina

Maso > Zvěřina

Zvěřina Tento nevšední druh masa je pro většinu z nás spíše delikatesou, kterou připravujeme pouze párkrát do roka. Je náročné nejen pro naše peněženky, ale také na přípravu. K jednomu z nejjemnějšího druhu zvěřiny se řadí maso srnčí a to především maso z mladých kusů, či maso srnky, naopak samčí bývá tuhé a není tak chutné jako například maso z koloušků. Z krků, žeber či předního masa připravujeme vývary do polévek, je také vhodné umleté do sekané pečeně. Přední maso se přesto nejvíce hodí do gulášů a ragú. Na přípravu různých pečení, rolád, či minutek je nejvhodnější maso z kýty a hřbetu. A protože maso není tučné, měli bychom před pečením kýtu protknout slaninou nakrájenou na jemné proužky. Vyhneme se tak zbytečnému přeschnutí masa. Další pomůcku proti vysušení při pečení v troubě je časté podlévání a pravidelné otáčení pečeně. Zvěřinu můžeme také připravovat na smetaně, přírodně a zřejmě nejchutnější variantou přípravy je dušení na červeném víně.Položek: 19, zobrazeno: 1 - 19Články z kategorie Zvěřina:
 • Velikonoce s králičím masem
  Velikonoce s králičím masem  Králík na velikonočním stole nejčastěji pocházel z domácích chovů. Dnes jej nabízejí i velké obchody jako chlazené nebo mražené maso. Výhodou je, že králík je s..
 • Pečeme bažanta
  Pečeme bažanta Bažant patří mezi zvěřinu a ta rozhodně není na našich stolech běžnou součástí jídelníčku. Ale někdy se objeví možnost si koupit třeba bažanta a pak se vyplatí ..
 • Upravujeme srnčí maso
  Upravujeme srnčí maso Maso ze zvěřiny, kam srnčí maso patří, neupravujeme každý den. Není totiž jen tak běžně k dispozici. Ale může se stát, že se objeví na řeznickém pultě nebo jej ..


Nové příspěvky
 • Grilování
  Dobrý den, na grilu mám nejraději kuřecí maso. Vřele doporučuji tento recept...
 • Re: Vám chutná Hellmans?
  Ne, Hellmans nám doma naprosto nechutná, ale lidi ji tu v Čechách kupují, tak nevím. My máme rádi...
 • Re: Re: Měla by se péct 3 hodiny.
  Děkuji za super trik. určitě ho časem vyzkouším. Marek z https://www.rawmarket.cz
 • Hamburgery
  Dobrý den, hamburgery musejí být dobře ugrilovány. Odpověď naleznete zde:...
 • Hmmmm...
  Jak dlouho a na kolik stupňů to mam péct? ?? O tom tu není nic napsáno. .. mam elektrickou...