Recepty: Polévky

Polévky Polévky jsou velmi důležitou součástí každého jídelníčku. Jsou také důvodem probuzení chuti k jídlu, což je důležité na příklad při nemoci. Polévky rozdělujeme na: čisté vývary a zahuštěné jiškou. Čisté vývary se dělají z kostí , které se nechají vyvařit a tím vzniká čistý vývar. Zahuštěné jsou bílé nebo zapražené moukou a podle základu jsou buď masité nebo drůbeží, zeleninové, luštěninové, houbové, atd. Polévky se dají vylepšovat mnoha způsoby třeba žloutkem, máslem, smetanou, droždím, polévkovým kořením a zeleninou. Při výběru polévek se snažíme, aby byly odlišné od hlavního pokrmu - především hustotou, barvou a chutí. Nedáváme nikdy třeba bílou zahuštěnou polévku před masem s omáčkou. Správně by se polévka v jídelníčku měla opakovat maximálně jednou týdně.Položek: 239, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 123456Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Polévky:
  • Voňavý kopr
    Voňavý kopr Kopr vonný je známá bylina běžně a poměrně snadno pěstovaná v našich zahrádkách. Praktické využití má kromě kořenů celá rostlina, protože slouží jako zelenina i..
  • Polévka je grunt
    Polévka je grunt Jak tento výrok pokračuje dál, většina z nás asi ví. Ale něco na této průpovídce opravdu je a teď, v nevlídném zimním období, by bylo dobře věnovat pozornost po..
  • Chlebová polévka
    Chlebová polévka Zbývá vám doma chléb a nemáte chuť na topinky? Jedním z řešení, jak zužitkovat starší a tvrdý chléb je chlebová polévka. Chlebová polévka má několik výhod, zákl..


Nové příspěvky