Recepty: Sladká jídla

Sladká jídla Sladká jídla jsou oblíbená především u dětí, zejména taková, která si mohou sami připravit, nebo s jejich přípravou pomoci rodičům. Nejsou to však jen děti, které s chutí sedají ke stolu obloženému sladkým pokrmem a proto bychom mohli sladká jídla zařadit do našeho jídelníčku častěji. Někteří se mohou obávat o svou linii, ale vězte, že sladkým jídlem přijmete téměř tolik kilojoulů, kolik byste přijali jakýmkoliv jiným poctivým jídlem. Na sladko se mohou připravovat různé druhy příloh, jako jsou například těstoviny či rýže. Těstoviny se dají připravovat se sladkým tvarohem, chutnější varianta je však s mletým mákem, posypané moučkovým cukrem a polité rozpuštěným máslem. Z rýže se pak připravují různé nákypy s jakýmkoli čerstvým, mraženým nebo kompotovaným ovocem. Z bramborového těsta můžeme připravovat bramborové šišeky, sypané mletým mákem, cukrem a polité rozpuštěným máslem. Dalším hitem sladkých jídel jsou buchtičky se šódó, plněné palačinky marmeládou nebo ovocem a zmrzlinou a také samozřejmě ovocné knedlíky, ať už jsou kynuté a nebo tvarohové. Oboje můžeme sypat nastrouhaným tvarohem, moučkovým cukrem a polévat rozpuštěným máslem.Položek: 112, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 123456Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Sladká jídla:
  • Sladká žemlovka
    Sladká žemlovka Sladká žemlovka je jedním z jídel, které kdysi bývalo dost běžnou součástí jídelníčku. Především se při jeho přípravě zpracovaly přebytky pečiva, využilo se i m..
  • Smažené moučníky
    Smažené moučníky Smažené moučníky se připravují mnohem méně než moučníky pečené či nepečené. Je to jistě zcela správné, protože různé smažené sladkosti do sebe vsáknou tuk i při..
  • Zavařujeme třešně
    Zavařujeme třešně Košíček červených třešní přijde k chuti, ze dvou košíčků se něco sní a ze zbývajících upeče bublanina. Jestliže je už košíčků několik, pak vzniká problém, jak n..


Nové příspěvky