Recepty: Vánoce

Vánoce Vánoční čas je jedno z nejpěknějších období v roce. Je plný očekávání a překvapení a to nejen z pohledu obdarování, ale obvykle se v tomto čase navaří největší množství jídla. Někteří rok co rok připravují stejné pokrmy, jiní experimentují a zkoušejí nová jídla. Ale ve většině rodinách zůstává zakořeněný tradiční smažený kapr, bramborový salát, k němu občas houbový kuba a rybí polévka. V každé rodině se tyto pokrmy připravují jiným způsobem, někde se kapr obaluje v těstíčku, smaží se v trojobale, griluje nebo nakládá. Bramborové saláty se připravují se syrovou zeleninou, nákládanou zeleninou, s vejci nebo bez, s majonézou nebo jen s cibulí. K vánočnímu času patří také doma upečené cukroví, vánočky nebo štóly.Položek: 185, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 123456Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Vánoce:
  • Mikulášské perníky
    Mikulášské perníky Nebývá příliš zvykem péct k Mikuláši perníky, ale perníky kdysi bývaly součástí mikulášské nadílky pro děti a jistě by jim zdobené perníkové figurky udělaly rad..
  • Kořeněné vánoční cukroví
    Kořeněné vánoční cukroví Název zní trochu zvláštně, protože cukroví a vánoční obzvlášť by mělo být především sladké a dostát tak svému všeobecnému pojmenování. Proč bychom mu jinak říka..
  • Vánoční štola
    Vánoční štola Kromě vánočního cukroví se na vánoční svátky připravují také kynuté moučníky z tučnějšího těsta, které podáváme k snídani nebo svačině. Velmi dlouhou tradici má..


Nové příspěvky