Recepty: Vánoce

Vánoce Vánoční čas je jedno z nejpěknějších období v roce. Je plný očekávání a překvapení a to nejen z pohledu obdarování, ale obvykle se v tomto čase navaří největší množství jídla. Někteří rok co rok připravují stejné pokrmy, jiní experimentují a zkoušejí nová jídla. Ale ve většině rodinách zůstává zakořeněný tradiční smažený kapr, bramborový salát, k němu občas houbový kuba a rybí polévka. V každé rodině se tyto pokrmy připravují jiným způsobem, někde se kapr obaluje v těstíčku, smaží se v trojobale, griluje nebo nakládá. Bramborové saláty se připravují se syrovou zeleninou, nákládanou zeleninou, s vejci nebo bez, s majonézou nebo jen s cibulí. K vánočnímu času patří také doma upečené cukroví, vánočky nebo štóly.Položek: 185, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 123456Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Vánoce:
  • Božíhodové menu
    Božíhodové menu Štědrý večer a slavnostní večer máme s úspěchem za sebou, ale svátky pokračují. Dalším svátečním dnem je Boží hod a i k němu se váží některé tradice. Je jen na ..
  • Vánoční cukroví linecké
    Vánoční cukroví linecké Vánoce se nám opět o pár dní přiblížily a tak pokračujeme v pečení vánočního cukroví. Jedním z nejrozšířenějších druhů je cukroví z lineckého těsta. Pokud se na..
  • Mikulášské perníky
    Mikulášské perníky Nebývá příliš zvykem péct k Mikuláši perníky, ale perníky kdysi bývaly součástí mikulášské nadílky pro děti a jistě by jim zdobené perníkové figurky udělaly rad..


Nové příspěvky