Recepty: Velikonoce

Pomineme-li jejich původní význam, velikonoce jsou symbolem jara a z gastronomického pohledu začínají první dny čerstvých bylinek a zeleniny. Zapojte svou fantazii a vytvořte pokrmy pěkně zelené a plné vitamínů. Velikonoční jídla zahrnují potraviny, jako jsou např. vejce, jež upravujeme na mnoho způsobů. Připravují se z nich vaječné saláty, pomazánky, zapékají se do masových rolád, přidávají do zeleninových aspiků nebo se jednoduše plní nádivkou. A nesmíme zapomenout ani na tradičního beránka či mazanec. Beránek se peče většinou z piškotového nebo tvarohového těsta (může být i obyčejné těsto na bábovku) a zdobí se cukrem nebo čokoládovou polevou. Mazanec je z těsta kynutého a na jeho dohotovení můžeme použít např. štípané mandle a sypat moučkovým cukrem.Položek: 157, zobrazeno: 1 - 20
První strana Předchozí strana 123456Další strana Poslední stranaČlánky z kategorie Velikonoce:
 • Bezmasá jídla nejen pro velikonoční půst
  Bezmasá jídla nejen pro velikonoční půst Ať už se chceme přizpůsobit velikonočními půstu nebo k tomu máme jiné důvody, neuškodí občas zařadit do jídelníčku bezmasé jídlo. To nemusí být vůbec fádní, zvl..
 • Velikonoční výslužka
  Velikonoční výslužka Po velikonočních svátcích, i když proběhnou v obvyklé pohodě, nám někdy může vyvstat trochu starostí s tím, jak naložit s vykoledovanými vařenými vajíčky nebo ..
 • Rychlé zavářky do polévky
  Rychlé zavářky do polévky  Zvláště v jarním a letním období vynecháváme tučnější a hlavně pracnější polévky a připravujeme spíše jen lehčí masové nebo zeleninové vývary. Ale vývar sám o s..


Nové příspěvky