Pokud fandíte zdravému životnímu stylu, luštěninová jídla jsou u vás pravidelně na stole. Vyzkoušejte nové a vyzkoušené recepty s luštěninami. Máme vegetariánské a veganské recepty z luštěnin, oblíbenou českou i světovou klasiku a zdravé recepty na luštěniny pro děti.

Jaké Recepty na luštěniny hledáte?

Recepty s cizrnou

Římský hrách alias cizrna má v kuchyni široké využití- je z ní výborná cizrnová polévka, hlavní jídlo a možná vás překvapí cizrna jako příloha. Oblíbený je také hummus- studená pomazánka z cizrny a také další orientální recepty na cizrnu ve stylu indie stojí za vyzkoušení.

Přemýšlíte občas co vařit?

  • 50 jednoduchých chutných receptů
  • Polévky, maso, bezmasná jídla, saláty i chuťovky
  • 86 stran plných receptů a bonusů
  • Tradiční česká, ale i zahraniční kuchyně
  • BONUS: Tip jak ušetřit při přípravě jídla
  • BONUS: Jednotlivé recepty jako tisknutelné kartičky

Recepty s čočkou

Čočkové recepty patří mezi českou klasiku- oblíbená čočka na kyselo nebo čočková polévka s párkem nikdy neomrzí. Zkuste ale také netradiční recepty z čočky. Obyčejná hnědá, ale i červená čočka se výborně hodí na přípravu polévky, zdravé pomazánky i lehkého hlavního jídla.

Recepty s fazolemi

Vyzkoušejte zdravé a chutné fazolové recepty, které nezatíží rodinný rozpočet. Připravte si zapékané bretaňské fazole, mexické fazole se špetkou chilli nebo veganskou fazolovou polévku. Pokud spěcháte, použijte světlé nebo tmavé nakládané fazole v rajčatové omáčce, které stačí vyklopit z plechovky.

Recepty s hrachem

Sušený žlutý hrách i zelený hrášek mají v kuchyni široké využití. Nebojte se zkoušet nové recepty z hrášku i hrachu a připravte si veganské hrachové karbanátky, hrách na kyselo nebo hrách po španělsku. Za vyzkoušení stojí i krémová hrášková polévka nebo studená pomazánka z hrachu.

X