Jak uspořádat skvělou párty pro vaše děti a jejich kamarády

Narozeninová oslava je pro děti vždy velkou událostí. Dopřejte proto svému dítku oslavu podle jeho gusta. Aby do sebe všechno zapadlo a celá dětská oslava proběhla hladce, musíte trochu zapracovat na přípravě. Co byste však pro svou ratolest neudělali, že?

Pořádání narozeninové oslavy pro vaše dítě nemusí být nic složitého, stačí si udělat plán a toho se držet. Díky tomu na nic nezapomenete a vaše dítě si svůj narozeninový den opravdu užije.

připravte oslavu, na kterou vaše dítě nezapomene

Nejčastější témata

Dětské oslavy a jejich témata samozřejmě podléhají módě. Často jsou inspirována oblíbenými filmy a pohádkami. Pokud však chcete vsadit na jistotu, sáhněte po osvědčených tématech, jako jsou princezny, piráti nebo třeba kovbojové a indiáni. Je nasnadě, že některá témata jsou ryze holčičí a jiná zase klučičí. Pokud tedy máte dvojčata, kluka a holku, pak doporučujeme volit nějaké univerzálnější téma, aby si všichni přišli na své.

netradiční svačinky ve formě sladkých toastů ocení dítě i jeho kamarádi

Jak vhodné téma vybrat?

Ptejte se dětí, děti často mění priority a oblíbence. Proto je nutné vědět, kdo je favorit krátce před oslavou, nespoléhejte na to, že když loni byly ve fóru Auta či Frozen, letos tomu bude stejně.

Co je potřeba vyladit?

Když vám váš malý oslavenec téma schválí, je na čase pustit se do příprav výzdoby. Ta by měla s tématem korespondovat. Pořiďte ubrousky, tácky, balónky i jiné dekorace ve stejném stylu. Ač se to nezdá, tak právě děti jsou nejvšímavějšími a nejkrutějšími kritiky. Navíc vám to bez obalu natřou před celou společností.

Při vymýšlení zábavy se také držte tématu. Je důležité, aby se do her zapojili všichni a nikdo se necítil odstrčený. Zábavu volte úměrnou věku pozvaných dětí.

Jak si poradit s teplem v bytě nebo domě? Podívejte se na recenzi mobilních klimatizací.

Přichystejte tematické dárky pro hosty, které jim budete rozdávat při odchodu. Budou mít radost, že neodešli s prázdnou. Může to být lízátko, drobná hračka nebo nějaká jiná památka.

Při hraní pořádně vyhládne

Jídlo, to je samostatná kapitola. Nejenom, že musí také ladit s tématem, ale musí být především chutné. Kromě parádního dortu, který je ústředním bodem narozeninové oslavy, musíte obstarat i další dobroty. Volte nekořeněná jídla a hodně ovoce. Jistě všechny potěšíte kuřecími řízečky ve tvaru například dinosaurů. Jídlo musí nejenom dobře chutnat, ale také skvěle vypadat, protože pokud se dětem nebude líbit, zkrátka ho nebudou jíst. Ať už budete pořádat oslavu doma nebo někde venku, zavolejte si na pomoc profesionály, kteří si se všemi nástrahami lehce poradí.

Kromě toho, že se postarají o parádní vzhled, bezchybné servírování a skvělou chuť, ohlídají také, že v něm nejsou použity alergeny, jejichž soupis jste jim předem poskytli. Nezapomeňte se zeptat rodičů, zda mají malí hosté nějaké alergie a k tomuto seznamu přihlížejte při výběru jídla. Jinak by mohla oslava skončit velkým průšvihem.


Co na pozvánky?

Zcela zásadní je pro pozvánky údaj o datu a čase, kdy oslava začíná a případně končí. Datum volte s ohledem na narozeniny dítěte, ale také s ohledem na to, jak jsou na tom časově nejdůležitější hosté, zejména rodina. Čas se bude nejspíš odvíjet od věku dítěte a jeho režimu. U menších dětí to bude brzké odpoledne a u těch starších už to může být i podvečer.

Nezapomeňte na pozvánku uvést přesnou adresu. Je vhodné také napsat, jestli se bude akce konat u vás doma nebo někde v dětském centru nebo v herně.

Zvěte na party celým jménem vašeho dítěte. Pozvánku předávejte rodičům vy osobě, abyste si byli jisti, že ji dostali. Předejdete tak tomu, že děti doma pozvání nevyřídí a vy pak budete mít na oslavě oslavence bez hostů.

Kdy čekáte potvrzení účasti, datum, do kdy by se měli rodiče malého hosta vyjádřit, jestli dorazí či nikoliv. Pozvěte raději více lidí, než pro kolik party skutečně zamýšlíte. Děti mohou onemocnět nebo se bude oslava křížit s plány rodičů. Není snad nic horšího, než když na oslavu nikdo nepřijde. Proto pošlete pozvánky s dostatečným předstihem.

Do pozvánky uveďte, jestli si má dítě přinést kostým, či nikoliv. Není nic horšího, než když to zjistí na místě. Nicméně buďte připraveni a mějte v záloze nějakou tu rekvizitu k zapůjčení.

Když máte všechno naplánováno a pozvánky odeslané, stačí se jen těšit na rozzářený výraz vašeho malého oslavence, který vám jistě bude největší odměnou.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X