Jaké jsou zkušenosti s vestavěnými parními troubami? Poradíme vám, jak vybrat tu pravou!

Věděli jste, že horkovzdušné trouby mají přidanou funkci páry?

Ta je většinou kombinovaná s horkým vzduchem nebo konvenčním ohřevem.

Naproti tomu jsou trouby s pravou párou. 

Jak se v nich vyznat a které jsou nejlepší?

AEG BES351110M

Vestavná multifunkční parní trouba AEG splní požadavky náročného kuchaře, byť v domácím prostředí. Provázet vás může vůně lahodného domácího pečiva i grilovaných kousků masa.

Díky parní funkci navíc připravíte pokrmy v mnohem zdravější variantě s minimální ztrátou živin.

Mezi její přednosti patří prostorný rošt i plechy, které poskytují až o 20 % více místa pro přípravu pokrmů. Ty však budou rovnoměrně propečeny vždy a za každých podmínek. Do trouby můžete dát i několik pater plechů a vše bude upečeno, jak má.

To je možné díky zabudovanému kruhovému topnému tělesu. Potěší však i jednoduchým ovládáním, které je řízeno pomocí zasouvatelných otočných knoflíků s infografikou. Takže už podle obrázků poznáte, o jaký program jde.

Vysouvatelný rošt poskytuje pohodlí při vyjmutí plechu, kupříkladu kvůli podlévání kuřete během jeho přípravy. Dobu pečení máte pěkně na očích díky časovači a vhod přijde i automatické ukončení pečení, i když v kuchyni momentálně nejste přítomni. XL ventilátor rozprostírá vzduch mnohem rychleji, a tak šetří i elektrickou energii. 

Nerezový povrch se snadno udržuje díky ochraně proti opalcování. Přestože nedisponuje samočisticí funkcí, čistí se snadno díky vnitřnímu povrchu z hladkého smaltu a vyjímatelného topného tělesa.

Jaké příslušenství naleznete v balení parní trouby AEG BES351110M:

 • 1 smaltovaný koláčový plech na pečení
 • 1 běžný rošt chromovaný
 • 1 pár teleskopických pojezdů
Specifikace
VýrobceAEG
Typ troubyvestavná
Energetická třídaA
Počet funkcí9
Grilano
Ventilátorano
Chlazení dveříano
Horký vzduchano
Rozmrazováníano
Horní a spodní ohřevano
Spodní ohřevano
Samočištěníne
Displejano
Maximální příkon3,5 kW
Rozmezí teploty50-275 °C
Objem trouby71 litrů
Rozměry pro vestavbu (vxhxš)60x55x56 cm
VýhodyNevýhody
extra prostor navícnemá samočisticí funkci
kruhové topné tělesochybí 3D ohřev, což je však kompenzováno kruhovým tělesem
snadno udržovatelný povrch, na kterém se nedrží mastnota
vnější povrch proti opalcování
XL ventilátor pro úsporu el. energie


Electrolux EOD6P71X

S parní troubou Electrolux pro vás bude pečení jedna radost. Funkce StreamBake zajišťuje optimální vlhkost, která je potřebná pro kynutí pečiva. Suché teplo naopak dodá pečivu na křupavosti. 

Na nahřívání trouby nemusíte čekat příliš dlouho, a během chvilky tak připravit vaše oblíbené pokrmy. Dokonalé teploty docílíte i díky příslušné teplotní sondy, pokrmy tak budou dostatečně propečeny.

Ovládání je jednoduché a intuitivní, vše je řízeno pomocí LED podsvíceného displeje a pomocí otočných tlačítek. Při zvolení programu se vám objeví i vhodná teplota. Tu lze také upravit manuálně podle svých momentálních požadavků. 

Disponuje také kruhovým ohřevem, takže můžete vkládat potřebné množství potravin bez obav, že by se rovnoměrně nepropekly.

Čištění si budete pochvalovat, protože tato vestavná trouba s párou to udělá téměř celé za vás. Pyrolytická samočisticí funkce se postará o rozpad mastnoty na prach za vysoké teploty. Vy pak už jen troubu po ukončení čistění od popílku setřete hadříkem.

Po stránce manipulace pak musíme vyzdvihnout teleskopicky výsuvný rošt, který poskytuje komfort i bezpečí při přípravě jídla.

Ocenitelná je také dětská pojistka, která chrání před nechtěným spuštěním spotřebiče, ale také chlazení dvířek, které chrání před popálením z jejich vnější strany. Nemusíte tak být neustále ve střehu.

Jaké příslušenství naleznete v balení parní trouby Electrolux EOD6P71X:

 • 1 běžný rošt chromovaný vysoký
 • 1 smaltovaný koláčový plech na pečení
 • 1 odkapávací pekáč šedý smalt
Specifikace
VýrobceElectrolux
Typ troubyvestavná
Energetická třídaA+
Počet funkcí9
Grilano
Ventilátorano
Chlazení dveříano
Horký vzduchano
Rozmrazováníano
Horní a spodní ohřevano
Spodní ohřevano
Samočištěníano
Displejano
Maximální příkon3,49 kW
Rozmezí teploty50-275°C
Objem trouby72 litrů
Rozměry pro vestavbu (vxhxš)60x55x56 cm
VýhodyNevýhody
funkce StreamBakenemá 3D ohřev, což je však kompenzováno kruhovým tělesem
teplotní sonda
intuitivní ovládání
dětská pojistka
samočisticí funkce
kruhový ohřev


Mora VTS 548 BX

Další v naší recenzi parních horkovzdušných trub je Mora, která udělá dojem pestrým programovým vybavením.

Mimo jiné naleznete i ohřev talířů, speciální rychloohřev a 3 různé parní programy.

Na výběr máte kruhové topné těleso s ventilátorem a párou, kruhové těleso s ventilátorem, spodním ohřevem a párou nebo horní a dolní těleso s párou.

Poskytuje příjemný výsledek z pečení ve více vrstvách bez toho, aniž by se chutě a vůně jednotlivých surovin ovlivňovaly. Můžete tedy současně upéci nadýchaný bochník chleba spolu se šťavnatým masem. 

Ocenitelná je funkce Eco Clean, díky níž už se nemusíte starat o drhnutí zaschlé mastnoty v troubě. Naopak si s tím poradí naprosto sama a s ohledem k životnímu prostředí. K čištění je nutný pouze pekáč vody a trouba nahřátá na pouhých 60 °C. Na závěr už párou navlhlé nečistoty setřete hadříkem.

K pohodlné a snadné manipulaci přispějí teleskopické výstupy roštu a k ochraně před popálením pak chlazení dvířek. Pro rodiny s dětmi se hodí také bezpečnostní pojistka, kterou lze snadno navolit na LED displeji. Veškeré ovládání této vestavné trouby s parní funkcí je také prováděno na vysouvatelných otočných voličích, které nás pomocí obrázků informují o zvoleném programu.

Design trouby byl inspirován starou pecí, tedy jejím specifickým klenutím, které má zajistit rovnoměrnou cirkulaci horkého vzduchu. 

Jaké příslušenství naleznete v balení parní trouby Mora VTS 548 BX:

 • maxi pekáč
 • rošt
 • plech
Specifikace
VýrobceMora
Typ troubyvestavná
Energetická třídaA
Počet funkcí11
Grilano
Ventilátorano
Chlazení dveříano
Horký vzduchano
Rozmrazováníano
Horní a spodní ohřevano
Spodní ohřevano
Samočištěníano
Displejano
Maximální příkon2,2 kW
Rozmezí teploty50-275 °C
Objem trouby71 litrů
Rozměry pro vestavbu (vxhxš)60x55x56 cm
VýhodyNevýhody
dostupná cenanemá 3D ohřev, což je však kompenzováno kruhovým tělesem
množství funkcí
Eco čištění
kruhové těleso
bezpečnostní pojistka


Bosch HSG 656XS1

Opravdu náročné uživatele by mohla potěšit tato multifunkční parní trouba Bosch s pravým parním vařením a horkovzdušným ohřevem, který je distribuován ve 4D.

Znamená to, že se postará až o čtyři úrovně ohřevu, takže můžete do trouby vložit 4 plné plechy a nemusíte se bát, že se potraviny nepropečou, nebo se chutě nějak ovlivní.

Precizně připraveného kousku potraviny se dočkáte díky teplotní sondě PerfectRoast se třemi senzory, která měří s co největší přesností.

Tolerance přesnosti teploty je pouhý stupeň a přesnosti doby pečení pak jedna sekunda. Stejně tak se děje v případě funkce PerfectBake, senzoru měřícího vlhkost v jídle.

Právě díky této schopnosti se nemusíte starat o teplotu ani délku pečení, pouze si zvolíte program, kupříkladu “štrúdl”. Vhod přijde i sušení, předehřívání, udržování tepla nebo kynutí těsta.

Na základě toho pak mění momentální funkce trouby. Funkci pečení s párou si budete pochvalovat, protože docílíte dokonale křupavého jídla s vysokou šťavnatostí uvnitř. 

Snadná údržba je možná díky samočisticí funkce. Probíhá to tak, že do trouby nalijete 400 ml vody a kapku saponátu a zvolíte program, který nečistoty vypálí. Vše probíhá ekologicky a výhodné je také zpracování povrchu, který zabraňuje znečištění během pečení. 

Nejen pečení v páře, ale také pomalé pečení, by mohlo nadchnout fanoušky zdravého životního stylu. Slibuje pečení bez tuků a kvůli zachování mnohem více chuti pak menší nutnost využívání solí a dochucovadel. 

Ovládání je intuitivní a probíhá pomocí otočného knoflíku. Veškeré informace včetně obrázků se zobrazují na TFT displeji s vysokým rozlišením.

Jaké příslušenství naleznete v balení parní trouby Bosch HSG 656XS1:

 • 1 x univerzální pánev
 • 1 x smaltovaný plech
 • 1 x rošt
 • 1 x děrovaná parní nádoba (velikost XL)
 • 1 x děrovaná parní nádoba (velikost S)
 • 1 x neděrovaná parní nádoba (velikost S)
Specifikace
VýrobceBosch
Typ troubyvestavná
Energetická třídaA+
Počet funkcí14
Grilano
Ventilátorano
Chlazení dveříano
Horký vzduchano
Rozmrazováníano
Horní a spodní ohřevano
Spodní ohřevano
Samočištěníano
Displejano
Maximální příkon3,6 kW
Rozmezí teploty30-250 °C
Objem trouby71 litrů
Rozměry pro vestavbu (vxhxš)59,5x55x56 cm
VýhodyNevýhody
samostatná funkce páryvyšší cena
4D ohřev
propracovaná teplotní sonda a senzory
bohatá programová výbava
přehledný barevný displej


BEKO BIS 14300 BPS

Hledáte-li kombinovanou troubu s parní funkcí v tmavém provedení, pak by vám mohla být sympatická ta Beko. Nabízí to základní, co k pečení v páře potřebujete. Slušné devíti programové vybavení s horkovzdušným ohřevem a snadnou údržbou v podobě samočištění.

To probíhá za pomocí pyrolýzy, tj. rozkladu mastnoty na drobný popílek a funkce Steam cleaning, takže stačí následně jednoduše setřít pomocí hadříku. Navíc je proveditelné v ekologické variantě.

Co do údržby musíme zmínit i jednoduše rozložitelná skleněná dvířka bez nutnosti šroubování. Pomocí tlačítek si tak všechna tři skla vyjmete a pohodlně umyjete.

Chvályhodné je také 3D horkovzdušné pečení, které umožňuje přípravu pokrmů na třech úrovních. Potěší také programem Eco pečení pro ještě větší úsporu elektrické energie.

Ovládá se pomocí výsuvných otočných knoflíků, které jsou doplněny LED dotykovým displejem s bezpečnostním zámkem a hodinami. K pohodlné manipulaci samozřejmě poslouží teleskopicky výsuvný rošt a halogenové osvětlení vnitřku, takže budete mít o pečení dokonalý přehled.

Jaké příslušenství naleznete v balení parní trouby BEKO BIS 14300 BPS:

 • 2 standardní plechy
 • 1 rošt
Specifikace
VýrobceBeko
Typ troubyvestavná
Energetická třídaA+
Počet funkcí9
Grilano
Ventilátorano
Chlazení dveříne
Horký vzduchano
Rozmrazováníano
Horní a spodní ohřevano
Spodní ohřevano
Samočištěníano
Displejano
Maximální příkon2,5 kW
Rozmezí teploty40-280 °C
Objem trouby71 litrů
Rozměry pro vestavbu (vxhxš)59×56×55 cm
VýhodyNevýhody
Eco samočisticí funkcevýrobce neuvádí chlazení dveří
snadné rozložení dvířek
3D ohřev
snadná manipulace
Eco pečení


Jak na výběr parní trouby

Pojďme se podívat na pár specifik, na které se při výběru musíme zaměřit.

Cena

Nejlevnější modely nakoupíte od 7000 Kč. Jde však většinou o trouby bez horkovzdušné funkce, ale disponují horním a spodním ohřevem a přidanou párou.

Od 10 000 Kč nahoru se na trhu objevují celkem zajímavě vybavené trouby, které mají obvykle kolem devíti programu včetně horkého vzduchu kombinovaného s párou a grilu.

Bohatě vybavené trouby pak seženete nad 20 000 Kč, které však už disponují chytrými funkcemi, jako jsou teplotní senzory a automatickými programy i samostatnou funkcí páry.

Příkon a energetická náročnost

Příkon trouby bude určovat nejen spotřebu elektrické energie, ale také její výkon. Trouby s nejnižším výkonem se pohybují okolo 2 kW, nejvyšším příkonem pak disponují ty, které se blíží k 5 kW.

Ke spotřebě elektrické energie budeme potřebovat znát i energetickou náročnost spotřebiče. Tu najdeme na energetickém štítku. V této kategorii se obecně setkáme s energetickou třídou A až A++.

Štítek energetické náročnosti trouby.

Ovládání trouby

Ovládací panel trouby je nejen designovým prvkem trouby, ale také splňuje rozhodující bod pro snadnou manipulaci. Trouba by se vám měla především snadno ovládat, být pro vás pochopitelná a nejlépe s intuitivními prvky, kterými je například infografika.

Některé z trub jsou vybaveny zátlačnými otočnými voliči, které jsou na pochopení i ovládání velice jednoduché. Některé z nich jsou také vybaveny LED displejem, v některých případech také TXT displejem s čitelnými barevnými obrázky.

Rozměry pro vestavbu

Rozměry pro vestavbu, nebo také niku, jsou rozhodující, protože se jedná o vestavné parní trouby. Proto se tento parametr při výběru opomenout nedá. Kromě rozměrů samostatné trouby byste měli najít i rozměry pro vestavbu. 

Rozměry pro vestavbu jsou rozhoující.

Objem 

Troubu pro vestavbu nalezneme v objemech od 32 litrů. Největšími modely jsou pak pečicí trouby o objemu 82 litrů. Jaký objem trouby si ale zvolit? Jistě závisí na prostoru, který máte k dispozici. Nejmenší trouby do 45 litrů se hodí na občasnou přípravu jídla nebo malou domácnost.

Zlatým středem je trouba do 70 litrů, která bohatě vystačí pro běžnou rodinu o 4 členech. Pro větší domácnost se hodí trouby objemnější. Ostatně lze říci, že i menší trouba může vystačit, pokud je vybavena 3D nebo 4D distribucí vzduchu, protože do ní vložíme dostatek jídla současně.

Rozsah teploty

Nejnižší teplota je obvykle 50 °C, některé trouby však lze využít od 30 °C, což je užitečné. Můžete tak troubu využít i k jiným věcem jako je výroba domácího jogurtu nebo kynutí domácího pečiva.

Funkce trouby

Počet funkcí 

Každá z parních trub má další funkce navíc. Většinou je nalézáme ve výbavě 9 funkcí, tj. spodní ohřev, horní a spodní ohřev, ventilátor, horní a spodní ohřev s ventilátorem, gril, světlo, parní funkce s horkovzduchem, pravý horký vzduch a čištění. Kromě toho u některých modelů naleznete i funkce jako je rozmrazování, PerfectBake nebo PerfectRoast, který je doplněn teplotní sondou.

Dále pak kupříkladu funkce přidaná pára (Added Steam), kterou můžete jídlo povýšit na jinou úroveň. Pro úsporu elektrické energie mohou přijít i eco programy. Bezesporu musíme zmínit i funkci ohřevu talířů, která může přijít vhod. Někdo zase naopak může ocenit funkci pomalého pečení, která ještě více zúročí živiny v potravinách.

Pára

Trouba s přidanou párou je většinou kombinována s horkovzdušným nebo klasickým ohřevem. Výhodou je, že je výsledný pokrm na povrchu křupavý a uvnitř krásně vláčný a šťavnatý. Trouby se samostatným parním programem jsou dražší, ale zato se dají využít k opravdu šetrné přípravě jídla.

Funkce páry.

Horkovzduch

Pečení v horkém vzduchu má bezesporu velké výhody, neboť uchovává přirozenou vlhkost jídla a zároveň dokáže pokrm tepelně zpracovat mnohem rychleji.

Horkovzdušná funkce ohřevu.

Gril

Je funkce, kterou byste s výběrem trouby neměli opomenout. Díky ní si tak můžete vytvořit jídla s dokonale křupavou krustou. Hodí se zejména pro přípravu masa, ale oceníte ji i ke zpracování zeleniny.

Kombinace grilu a ventilátoru.

Ventilátor

Tato funkce v kombinaci horkého vzduchu pomáhá k lepší distribuci horkého vzduchu po celé troubě. Hodí se například pro pečení dvou plechů současně.

Funkce ventilátor.

Kruhové topné těleso

Je o něco lepší než ventilátor, neboť umožní pečení v ještě více vrstvách. Chutě a vůně jídel se přitom nemísí. 

3D nebo 4D pečení

Jde o velice užitečnou funkci, která je zajištěna otáčením ventilátoru, takže je horký vzduch přenášen do všech koutů trouby.

Vybavení a prvky trouby

Na co nezapomenout? Které vychytávky se mohou hodit?

Minutka 

Neboli časovač je velice užitečným nástrojem, který nám pomáhá odpočítávat čas pečení a zároveň nás včas upozorní na nutnost vytažení z trouby. 

Hodiny

Jde o milý doplněk, který nám zajistí přehled o aktuálním čase. 

Tepelné senzory

Chytré technologie nalezneme i jako součást těchto nezbytných kuchyňských asistentů. Tepelné senzory dokáží vychytávat přesnou teplotu s tolerancí jediného stupně a řídit tak celý proces pečení od začátku do konce.

Tepelné senzory a zabudovaná sonda dokážou proces pečení ulehčit.

Teplotní sonda

Zabudovanou teplotní sondu oceníte zejména, pokud rádi připravujete masité pokrmy, které jsou obzvláště náročné na preciznost. Díky sondy tak připravíte dokonale propečené maso se šťavnatým vnitřkem.

Samočištění

V současné době se už většinou nemusíte trápit s čištěním zanesené a připálené mastnoty. Naopak trouba se o to postará sama. Probíhá to buď formou pyrolýzy nebo pomocí páry. Pyrolýza nastává po zahřátí trouby na vysoký stupeň, který stoupá až k 500 °C, poté se z mastnoty stává drobný popílek, který lze snadno setřít. .

Čištění pomocí pyrolýzy.

Parní čištění pak způsobí navrhnutí trouby a nečistoty stečou, my je poté jen opět smyjeme. Výhodou jsou i Eco programy čištění, které jsou šetrné k životnímu prostředí i peněžence

Plechy a příslušenství

Základním vybavením je rošt, nejlépe výsuvný, se kterým se pak dobře a bezpečně manipuluje. Některé trouby jsou navíc vybaveny plechy, pečicí pánví nebo parní nádobou.

Nádobka na vodu

K použití parní funkce budeme jistě potřebovat vodu. Kde je nádobka uložena? Jak se s ní manipuluje? I to by vás mohlo s ohledem ke snadné a pohodlné práci zaujmout. 

Nádobka na nalévání vody.

Bezpečnostní zámek

Zejména pokud máte doma děti, které všechno rádi pečlivě studují, může se vám líbit i bezpečnostní zámek. Ten zajistí troubu nejen před nechtěným zapnutím, změnou programu, ale také otevřením během pečení.

Chladné dveře

Vhodným prvkem je také funkce chlazení dveří, která ochrání před nechtěným popálením z vnější strany dveří.

Chlazení dveří trouby je jeden z podstatných bezpečnostních prvků.

Jaké jsou výhody a nevýhody parní trouby?

Jistě jste už slyšeli, že tepelná úprava v páře patří k těm nejšetrnějším a uchovává maximum živin. Pokrm je zároveń chuťově výraznější, není potřeba jej tedy tolik dochucovat ani mastit. Díky tomu lze vytvořit dietní jídlo, které je plnější na vitamíny a minerály. 

Kombinací běžného pečení nebo horkého vzduchu pak vzniknou jídla, která jsou uvnitř plná šťávy a na povrchu krásně křupou.

VýhodyNevýhody
zdravé pokrmy s minimem tuků, dochucovadel a maximem živinvyšší pořizovací cena oproti běžným elektrickým troubám
zachování barvy a přirozené chuti pokrmu
dietnější zpracování pokrmů
širší spektrum přípravy jídel
snadná údržba díky samočisticí funkce
moderní způsob přípravy jídel

K čemu všemu vlastně parní troubu využiji?

Záleží jen na vaší fantazii. Kromě klasického pečení, které je doplněno o horký vzduch, lze také využít páry a v troubě tak připravit dušené pokrmy. Pára také pomáhá k lepšímu kynutí i výsledné vláčnosti pečiva. Dále se vám může zalíbit i pošírování. 

Můžete ji také využít i k ohřevu jídla nebo rozmrazování potravin. Nebudete tak ani potřebovat mikrovlnnou troubu a docílíte šetrnějšího ohřevu. Kombinací horkého vzduchu a páry si také vytvoříte domácí konvektomat. 

Suchý vzduch při nízkých teplotách pak umožní sušení ovoce, zeleniny, bylinek nebo masa.

Často kladené otázky

⚡ Která z parních trub je nejvýhodnější v poměru ceny a kvality?

Nejvýhodnější v tomto poměru je Mora VTS 548 BX, jejíž cena začíná na 9990 Kč a má celkem slušnou zásobu funkcí.

⚡ Byl by pro vás atraktivní model s mnoha funkcemi?

V recenzi parních trub jsme si uvedli modely s minimálně 9 funkcemi, což bohatě stačí. Záleží ovšem na vašich preferencích. Kombinovaná trouba Mora VTS 548 BX s parní funkcí má 11 programů a Bosch HSG 656XS1 má 14 funkcí.

⚡ Ocenili byste model vybavený teplotní sondou?

Tímto doplňkem je vybaven model Electrolux EOD6P71X a Bosch HSG 656XS1.

⚡ Jaký je rozdíl v kombinované parní troubě a parní troubě?

Kombinované parní trouby kombinují páru s horkým vzduchem nebo statickým pečením. Parní trouby jsou pak ty, které mají samostatný parní program.

⚡ Které z uvedených trub jsou nejúspornější?

Trouba Mora VTS 548 BX je vybavena Eco čistěním, Electrolux EOD6P71X, BEKO BIS 14300 BPS a Bosch HSG 656XS1 pak patří do třídy A+.

⚡ Záleží vám především na zákaznickém servisu?

Pokud se vám něco porouchá na troubě Bosch, stačí zavolat servisního technika, který přijde až k vám domů a podívá se na případnou závadu. Stejně tak můžete učinit i v případě reklamace trub Mora. Opravu si objednáte i online. Záruka je v obou případech garantována na klasickou lhůtu 24 měsíců od zakoupení výrobku. 

U výrobce Mora si za 1000 Kč však můžete zakoupit kupon na bezplatný servis trvající 5 let od data nákupu. 

Electrolux poskytuje také dvouletou záruku. Výhodu však je, že svůj spotřebič můžete zaregistrovat. Získáte tak nejen přehled o záruce, ale také snazší orientace v hledání pomoci i náhradního příslušenství. Poskytují jak záruční tak pozáruční servis.

Beko servis zajišťuje záruční i pozáruční opravy. Registrovat se můžete i na stránkách výrobce, kde budete mít přehled o své účtence.

Troubu AEG doporučujeme také registrovat. Případnou opravu vám po dobu dvouleté záruky přijedou technici provést zdarma bez cestovních nákladů.

Závěrečné shrnutí recenze parních trub

Oslovila vás některá z parních trub z našeho testu? Nebo jste ještě více zmatení? Abyste měli vše hezky pohromadě, uvádíme také přehlednou tabulku s parametry, kde máte vše srovnáno. 

AEG BES351110MElectrolux EOD6P71XMora VTS 548 BXBosch HSG 656XS1BEKO BIS 14300 BPS
VýrobceAEGElectroluxMoraBoschBeko
Typ troubyvestavnávestavnávestavnávestavnávestavná
Energetická třídaAA+AA+A+
Počet funkcí9911149
Grilanoanoanoanoano
Ventilátoranoanoanoanoano
Chlazení dveříanoanoanoanone
Horký vzduchanoanoanoanoano
Rozmrazováníanoanoanoanoano
Horní a spodní ohřevanoanoanoanoano
Spodní ohřevanoanoanoanoano
Samočištěníneanoanoanoano
Displejanoanoanoanoano
Maximální příkon3,5 kW3,49 kW2,2 kW3,6 kW2,5 kW
Rozmezí teploty50-275 °C50-275°C50-275 °C30-250 °C40-280 °C
Objem trouby71 litrů72 litrů71 litrů71 litrů71 litrů
Rozměry pro vestavbu (vxhxš)60x55x56 cm60x55x56 cm60x55x56 cm59,5x55x56 cm59×56×55 cm
Cenaod 12 990 Kčod 13 900 Kčod 9990 Kčod 31 999 Kčod 12 589 Kč

A jestli vás zajímá, jakou troubu s párou v kombinaci s konvenčním nebo horkovzdušným ohřevem bychom se vybrali my, pak nemáme úplně jednoznačného vítěze. Za skvělou cenu, která je s ohledem na kvalitu i počet funkcí i vybavení opravdu pěkná, bychom si vybrali multifunkční troubu Mora VTS 548 BX. Nabízí výběr ze tří parních funkcí, eco čisticí funkci a snadné ovládání. 

Jako zlatou střední cestu bychom volili elektrickou vestavnou troubu s parní funkcí Electrolux EOD6P71X, která má zabudovanou teplotní sondu a funkci PerfectBake.

Kdybychom však chtěli troubu s pravým parním vařením, která skoro peče sama i bez potřebných kuchařských dovedností, která má vychytané teplotní senzory a sondu, tak bychom zvolili kombinovanou variantu od Bosch HSG 656XS1. Ocenitelná je samostatná pára, ale také další funkce jako pomalé vaření.

Doufáme, že se vám naše hodnocení parních trub líbilo a pomůže vám ve výběru vašeho vysněného spotřebiče.

X