Zvažujete koupi kapslového kávovaru? Mrkněte na náš rozsáhlý test!

Rádi byste si pořídili kávovar na kapsle?

Pokud si s výběrem nevíte rady, poradíme vám.

Na trhu je totiž hned několik výrobců, tak jak si vybrat?

Které kapsle jsou nejvýhodnější a proč?

Podívejme se na to.

Krups XN 110 B10

Hledáte ultra kompaktní kávovar na kapsle Nespresso? Pak by se vám mohl zamlouvat tento kávovar na kapsle Krups XN 110 B10, který nezabírá příliš mnoho prostoru a díky nízké hmotnosti se také snadno přenáší tam, kde jej zrovna potřebujete mít.

Profesionální tlak čerpadla 19 barů vám z kapslí Nespresso vykouzlí náramné kafe.

Jeho ovládání je automatické, do nádoby na vodu se vejde 600 ml vody, vyberete si z voleb na přípravu espressa o objemu 40 ml nebo lunga o objemu 110 ml a po 3 minutách se automaticky přepíná do úsporného režimu Standby.

Po 9 minutách se navíc samostatně vypíná. Výhodou je také prodloužená záruka, kterou na kávovar obdržíte po registraci do Nespresso & You.

Parametry
VýrobceKrups
Typ ovládáníelektronické
Typ kapslíNespresso
Tryska na párune
Nastavení síly kávyne
Nastavitelná teplota kávyne
Objem vody600 ml
Parní tlak19 bar
Příkon 1310 W
Rozměry (VxŠxH)37,5x13x30,5 cm
Hmotnost2,3 kg
Automatické čištěníne
Automatické odvápňováníne
VýhodyNevýhody
dostupná cenanemá automatické čištění a odvápnění
kompaktní velikost
pěkný design
prodloužená záruka

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Jako další do výběru zahrneme kávovar na kapsle Dolce Gusto. Během chvilky vám připraví ristretto, silné espresso nebo lungo, nadýchané  cappuccino a další nápoje s mléčnou pěnou, jako je latte macchiato, dále pak chutnou horkou čokoládu nebo čaj. Volit si také můžete, zda chcete nápoj teplý nebo studený.

Kapslový kávovar Krups Mini Me nabízí opět velice kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, což činí přemístění snadnějším.

Profesionální tlak čerpadla 15 barů zajistí, že váš nápoj bude mít bohatou cremu. Vybrat si také můžete velikost nápoje. Ocenitelný je úsporný režim, přístroj se po 5 minutách nečinnosti samostatně vypíná.

Parametry
VýrobceKrups
Typ ovládáníelektronické
Typ kapslíNescafe Dolce Gusto
Tryska na párune
Nastavení síly kávyne
Nastavitelná teplota kávyne
Objem vody800 ml
Parní tlak15 bar
Příkon 1500 W
Rozměry (VxŠxH)31x15x24 cm
Hmotnost2,42 kg
Automatické čištěníne
Automatické odvápňováníne
VýhodyNevýhody
nízká cenačervený přívodní kabel
kompaktní velikost
možnost nastavit velikost nápoje
lze vytvořit studené nápoje

Bosch TASSIMO Happy

Kávovar na kapsle Tassimo nabízí také rozmanité nápoje, které si zhotovíte naprosto jednoduše a zcela automaticky načtením čárového kódu z kapsle.

Tomu se tak děje díky patentované technologii TASSIMO INTELLIBREW, která navíc na základě čárového kódu rozpozná optimální množství vody, její teplotu a dobu předspaření.

Vše si vytvoříte jedním stiskem tlačítka. Kapslový kávovar Bosch Tassimo ohřívá vodu na bázi průtokového ohřívače, díky tomu je přístroj energeticky úsporný a ohřeje pouze tolik vody, kolik je momentálně potřeba.

Po dokončení přípravy se navíc automaticky přepne do úsporného režimu. Stojan na šálky si také můžete upravit podle svých momentálních potřeb. Nádržku na vodu snadno vyjmete a vyčistíte a znovu naplníte. Užitečná je také automatická funkce čištění i odvápňování.

Parametry
VýrobceBosch
Typ ovládáníelektronické
Typ kapslíTassimo
Tryska na párune
Nastavení síly kávyano
Nastavitelná teplota kávyne
Objem vody700 ml
Parní tlak3,3 bar
Příkon 1400 W
Rozměry (VxŠxH)26,5×17,5×30,5 cm
Hmotnost2,1 kg
Automatické čištěníano
Automatické odvápňováníano
VýhodyNevýhody
úspornýlze využít pouze Tassimo kapsle
chytrá technologie
jednoduché ovládání
jednoduchá údržba
nízká cena

DeLonghi EN 80.B

Nespresso kávovar na kapsle DeLonghi EN 80.B je naprosto ideální, pokud miluje černou kávu a ocenili byste rychlou přípravu a skladnost. Disponuje chytrým termoblokem s rychlou nahřívací schopností do 25 sekund a výkonným tlakem čerpadla 19 bar.

Na výběr máte i velikost nápoje mezi 40 ml a 110 ml. Funkce Flow stop zajistí automatické i programovatelné množství kávy.

Kávovar je energeticky úsporný, šetří až 40 % elektrické energie a automaticky se po 9 minutách nečinnosti vypíná. Potěší také nádobka na uskladnění 10 použitých kapslí. Výhodou je také prodloužená záruka od Nespressa na dobu 3 let.

Parametry
VýrobceDeLonghi
Typ ovládáníelektronické
Typ kapslíNespresso
Tryska na párune
Nastavení síly kávyne
Nastavitelná teplota kávyne
Objem vody800 ml
Parní tlak19 bar
Příkon 1260 W
Rozměry (VxŠxH)23×11,8×31,5 cm
Hmotnost2,4 kg
Automatické čištěníne
Automatické odvápňováníano
VýhodyNevýhody
úspornýněkteří uživatelé si stěžují na hlučnost během chodu
kompaktní velikost
výhodná cena
výborná káva
hezký design
jednoduchá obsluha
prodloužená záruka

Tchibo Cafissimo easy

Jako poslední v recenzi kávovarů na kapsle si zmíníme kapslové kávovary Tchibo a z nich Tchibo Cafissimo easy, který hravě zvládne lahodné a silné espresso, jemné caffe crema nebo klasickou překapávanou kávu.

Do kávovaru můžete vkládat kapsle od Caffitaly, Tchiba a Cafissima, přičemž si můžete volit množství nápoje v rozmezí 30 až 250 ml.

Potěší opět i svou skladností, pěkným designem a jednoduchou manipulací. Úsporný režim je i u tohoto modelu samozřejmostí, po 9 minutách nečinnosti se sám vypíná.

Do zásobníku na použité kapsle vejdou 4 kusy, na potřebu odvápnění vás upozorní a držák, odkapovou mřížku i misku můžete snadno umýt i v myčce nádobí.

Parametry
VýrobceTchibo
Typ ovládáníelektronické
Typ kapslíCaffitaly, Tchibo a Cafissimo
Tryska na párune
Nastavení síly kávyne
Nastavitelná teplota kávyne
Objem vody650 ml
Parní tlak15 bar
Příkon 1250 W
Rozměry (VxŠxH)24,5x12x32 cm
Hmotnost2,9 kg
Automatické čištěníne
Automatické odvápňováníano
VýhodyNevýhody
kompaktní velikostnelze připravit jinou kávu než z uvedených kapslí
jednoduché ovládání 
automatické odvápnění
nízká cena
úsporný režim

Jak na výběr kávovaru na kapsle

Jako první budete muset vybrat kapsle, které se vám nejvíce zamlouvají. Podle toho se bude odvíjet váš další výběr. Měly by vám především pasovat po chuťové stránce.

Volba kapslí

Nejdůležitější při výběru kapslových kávovarů je  volba kapslí, které chceme využívat. Podle toho se může odvíjet i další výběr. Ne každá káva vám totiž může chutnat. Proto je důležité uvést jednotlivé druhy kapslí ještě jednou s tím, že se podíváme na je výhody i nevýhody u jednotlivých druhů.

Nescafé Dolce Gusto

Kapsle Nescafé Dolce Gusto nabízí nápoje v opravdu širokém spektru. Vybírat můžete espresso a riistretto nebo větší lungo a grande. Nabízí kávové i nekávové speciality, takže zde nalezete i kakaové nápoje, čaje a kávu bez kofeinu.

Pochutnat si můžete i na oblíbené kávě Starbucks v různých variantách nebo kávě v bio kvalitě. Samozřejmostí jsou i různé mléčné kávy, jako je latte macchiato a cappuccino. 

Kapsle Nescafé Dolce Gusto lze zakoupit ve větších baleních po 12, 16 a 30 kusech. Menší balení vychází na 129 Kč, XXL balení na 229 Kč. Jedna kapsle tak vyjde od necelých 8 Kč do zhruba 11 Kč.

VýhodyNevýhody
lze připravit nápoje za tepla i za studenamléčné kávy obsahují jen sušené mléko
kávu i jiné nápoje koupíte ve větším balení
pestrý výběr nápojů

Nespresso 

Kávové kapsle Nespresso jsou nabízeny v různých druzích kávy, zvolit si můžete intenzitu kávy, velikost šálku i různé kávové profily. Nechybí ani káva pro nadšence mléčných kávových i nekávových nápojů. Vybírat můžete z téměř 3 desítek druhů.

Kromě toho se nabízí i ochutnávka dalších prémiových káv z limitované edice. A jak to vychází s jednou kapslí cenově? Jeden kus vyjde od 10 Kč, ale koupíte i dražší kapsle za 15 Kč. Lze však koupit i větší balení za výhodnější cenu, takto vás  kapsle vyjde i na 7 Kč.

Po stránce recyklace nabízí Nespresso zakoupení recyklačního pytle, kde třídíte prázdné obaly. V případě, že už máte plno, zavoláte kurýrní službu, která si prázdné obaly vyzvedne a dá vám nový recyklační pytel.

VýhodyNevýhody
při koupi většího balení výhodnější cenakáva je trochu dražší, ale odpovídá kvalitě
obaly lze recyklovatnenajdete mléčné kávy
kvalitní káva různých intenzit

Caffitaly, Tchibo a Cafissimo

S kapslemi Tchibo Cafissimo si pochutnáte na kávě Arabica o různé intenzitě a aroma. Kaple se prodávají v balení po 10 ks a kus vyjde na zhruba 9 Kč.

Podobně tomu je u kapslí Caffitaly, které stojí zhruba 10 Kč za kus. Vybírat můžete z různých poměrů Arabiky a Robusty, dále pak čajů, kakaových nápojů. 

Kapsle Tchibo nakoupíte i v maxi balení po 100 kusech. V tomto případě vás káva vyjde na 2,19 Kč za kus.

VýhodyNevýhody
kávu ve velkém balení lze pořídit za dobrou cenujste omezeni pouze kávou Tchibo
pestrý výběr káv o různých aroma a intenzity
můžete volit mezi Robustou a Arabikou

Tassimo

Kávové kapsle Tassimo nabízí čaje, mléčné kávové nápoje, kakaové nápoje a kávy značky Jacobs a Carte Noire v různých intenzitách, chutích i velikostech šálků. Oblíbené nejen u dětí jsou zejména kapsle od Milky s horkou čokoládou.

Jeden nápoj vyjde zhruba na 10 Kč. Pochutnat si dokonce můžete i na zahraničních specialitách, jako jsou kávy L’OR. Mléčné kávy u tohoto výrobce naleznete také, ale jsou opět řešeny sušeným mlékem, což není to pravé. 

VýhodyNevýhody
pestrý výběr nápojůnápoje jsou celkem drahé
možnost ochutnat zahraniční specialitymléčné kávové nápoje nejsou moc vyvedené
můžete volit mezi kávou Jacobs a Carte Noire

Volba výrobce

Výrobce nyní můžete zvolit podle toho, které kávové kapsle se vám nejvíce zamlouvají. Kávovary na kapsle Nespresso jsou Krups a DeLonghi. Kapslový kávovar Nescafé Dolce Gusto vyrábí Krups. Kávovary na kapsle Tassimo vyrábí Bosch a kapsle Tchibo jsou samozřejmě podporovány kávovary Tchibo.

Objem nádoby na vodu

Pokud máte v plánu využívat kávovar několikrát denně i s další osobou, je také užitečné mít dostatečně objemnou nádobu na vodu. Vyhnete se tak častému doplňování vody.

Příkon

Tento parametr určuje, jak je kávovar výkonný. V tomto případě tedy závisí, jak rychle je nahřátý. Rozdíly jsou ale často v sekundách, a proto to nelze ani postřehnout. Výhodou také je, že všechny uvedené kapslové kávovary mají funkci automatického vypnutí.

Tlak čerpadla

Je důležitý hlavně pro přípravu espressa. Obecně se doporučuje, že by parní tlak měl mít minimálně 15 barů.

Funkce a ovládání

Mezi užitečné funkce, které bychom měli ve výběru zohlednit, patří například volba velikosti nápoje nebo teplota vody. Kapslové kávovary se ovládají velice jednoduše a jsou ovládány buď pomocí tlačítek nebo mechanicky. 

Údržba

K tomu, aby se vám kávovar dobře udržoval, poslouží i program s automatickým čištěním nebo automatickým odvápněním. Jelikož ale jde o velice jednoduchý přístroj, i jeho údržba není nijak náročná. 

Často kladené otázky

⚡ Hledáte levný automatický kávovar?

Mezi nejlevnější kávovary na kapsle patří Tchibo Cafissimo easy a Bosch TASSIMO Happy TAS1004, které pořídíte už od 899 Kč.

⚡ Zvolili byste si kávovar pro přípravu teplých i studených nápojů?

V tomto případě doporučujeme zakoupit kávovar na kapsle Nescafé Dolce Gusto.

⚡ Hledáte kapslový kávovar pro přípravu kvalitního espressa?

Kvalitní espresso v prémiové kvalitě s bohatým výběrem nabízí kávovary podporované kapslemi Nespresso.

⚡ Ocenili byste kávovar na kapsle, kde připravíte i mléčné kávové nápoje?

Tuto možnost nabízí kávovary podporující kapsle Nescafé Dolce Gusto, Tchibo i Tassimo. Všechny uvedené kapsle však obsahují sušené mléko. Pro lepší výsledek doporučujeme našlehat pěnu z mléka.

⚡ Hledáte nejmenší kávovar na kapsle?

Všechny z uvedených modelů mají kompaktní velikost.

⚡ Jde vám především o kvalitní zákaznický servis?

Kávovar Bosch můžete v případě potřeby reklamovat online a dohledat autorizovaný servis, kde vám jej opraví. 

Tchibo nabízí 30 dnů na vrácení zboží. V případě nutnosti oprav kontaktujete bezplatnou linku a domluvíte si opravu v autorizovaném servisu. Stejně tak můžete reklamaci uplatnit na prodejně, kde jste kávovar zakoupili.

Výhodou výrobků kompatibilních s kapslemi Nespresspreso je prodloužení záruky zdarma na 3 roky po registraci na Nespresso & You.  V případě reklamace pak kávovar vyzvednou a zapůjčí vám náhradní. Do sedmi dnů vám kávovar opět vrátí se 6 měsíční záruční lhůtou. 

Kávovary na kapsle Krups mají obecně výhodu v opravitelnosti po dobu 10 let.

Závěrečné shrnutí recenze kapslových kávovarů

Tak už jste si našli svého oblíbence? Které kapsle se vám zdaly být nejpřívětivější? Všechny parametry si ještě jednou shrneme v této tabulce.

Krups XN 110 B10Krups Nescafé Dolce Gusto Mini MeBosch TASSIMO Happy TAS1004 DeLonghi EN 80.BTchibo Cafissimo easy
VýrobceKrupsKrupsBoschDeLonghiTchibo
Typ ovládáníelektronickéelektronickéelektronickéelektronickéelektronické
Typ kapslíNespressoNescafe Dolce GustoTassimoNespressoCaffitaly, Tchibo a Cafissimo
Tryska na párunenenenene
Nastavení síly kávyneneanonene
Nastavitelná teplota kávynenenenene
Objem vody600 ml800 ml700 ml800 ml650 ml
Parní tlak19 bar15 bar3,3 bar19 bar15 bar
Příkon 1310 W1500 W1400 W1260 W1250 W
Rozměry (VxŠxH)37,5x13x30,5 cm31x15x24 cm26,5×17,5×30,5 cm23×11,8×31,5 cm24,5x12x32 cm
Hmotnost2,3 kg2,42 kg2,1 kg2,4 kg2,9 kg
Automatické čištěníneneanonene
Automatické odvápňováníneneanoanoano
Cenaod 2213 Kčod 1268 Kčod 899 Kčod 1695 Kčod 976 Kč

Zajímá vás, který z testu kávovarů na kapsle nejvíce oslovil nás? Z hlediska pořizovací ceny vychází nejlevněji kávovary na kapsle Tchibo a Tassimo, hned v závěsu vedou kapslové kávovary Dolce Gusto. Kapsle Tassimo a Nescafé Dolce Gusto však vychází oproti ostatním dráž.

Pokud očekáváte kávy s bohatou mléčnou pěnou, pak bychom spíše volili kapslové kávovary Nespresso nebo Tchibo s tím, že je mnohem lepší si mléčnou pěnu došlehat zvlášť. Vše však záleží na vašich chuťových buňkách a preferencích.

X