Otestovali jsme elektrické šlehače mléka. Který bychom doporučili?

Přístroj na šlehání mléka je velice užitečný, když potřebujete vytvořit lahodné nápoje s mléčnou pěnou. 

Některé výrobky však v této oblasti neplní to podstatné. 

Jak si tedy vybrat?

V recenzi pěničů mléka se dozvíte vše potřebné.

DeLonghi EMF2.W

Tento plně automatický pěnič mléka DeLonghi EMF2.W je velice komfortní a elegantní doplněk k pákovým kávovarům. Ohřeje a našlehá mléko do požadované konzistence.

K ohřevu se do něj vejde až 250 ml a našlehá až 140 ml mléka, což je dostačující na čtyři šálky kávy. Připravit si můžete teplé i studené nápoje.

Vnitřek šlehací nádoby je zhotoven z nepřilnavého materiálu a slibuje tak snadnou údržbu, a to také díky odnímatelnému magnetickému šlehači. Víko ze silikonu je průhledné a umožňuje tak sledovat, co se uvnitř děje.

Potěší i pěkným designem v bílé barvě a zhotovením z plastu a chromu. Samotná konvice se napájí na otočnou základnu a připomíná tak varnou konvici. 

Technické parametry
VýrobceDeLonghi
Typautomatický
Objem nádoby250 ml
Ohřev mlékaano
Příkon420 W
Výhody Nevýhody
rychlost a efektivnostvyšší cena
snadné použití
pěkný design
ohřívá mléko


ECG NM 115

Se šlehačem mléka ECG NM 115 si také připravíte nápoje s bohatou mléčnou pěnou během chvilky a plně automaticky.

Mléko nejen šlehá, ale také ohřívá. Ohřeje až 240 ml na teplotu zhruba 65 °C a našlehá 115 ml mléka během 90 sekund.

Ať už budete potřebovat pěnu do cappuccina, cafe latte nebo ledové kávy, zvládne to dokonale.

Pěkný design, tentokrát v nerezovém provedení, ozdobí vaši kuchyň. Ovládání je naprosto jednoduché, stačí zmáčknout tlačítko a napěňovač za vás připraví, co potřebujete.

Pochválit si také můžete snadnou údržbu díky nepřilnavému povrchu vnitřku. Bezpečnost při přípravě pak zajišťují pogumované nožičky. Po použití se automaticky vypíná.

Technické parametry
VýrobceECG
Typautomatické
Objem nádoby240 ml
Ohřev mlékaano
Příkon500 W
Výhody Nevýhody
rychlost a efektivnostvyšší cena
snadné použití
pěkný design
ohřívá mléko
dobrý poměr ceny a kvality


Krups XL100810

Dokonalou pěnu vašim nejen kávovým nápojům dodá elektrický napěňovač mléka Krups XL100810. Do nádoby se vejde až 300 ml mléka, které se stisknutím jediného tlačítka ohřeje a napění 150 ml mléka.

Díky nepřilnavému materiálu interiéru konvice se dobře udržuje, je promyšlen s ohledem k ergonomii a k tvorbě vašeho latte art se určitě hodí praktický zobáček k rozlévání mléka. 

Vzhled je moderní a barevným provedením jistě potěší. K praktické manipulaci poslouží o otočná základna. 

Potěší také opravitelností po dobu 10 let, znamená to, že náklady na opravu po záruce budou nepatrné.

Technické parametry
VýrobceKrups
Typautomatický
Objem nádoby300 ml
Ohřev mlékaano
Příkon500 W
Výhody Nevýhody
automatické ovládánívyšší cena
efektivní a rychlé šlehání
dostatečný objem
ohřívá mléko
opravitelnost na dobu 10 let


ROHNSON R-500

Pokud hledáte ekonomicky nenáročnou variantu elektrického šlehače mléka, pak by se vám mohl líbit napěňovač mléka ROHNSON R-500. Nemusíte řešit přílišné výdaje za elektřinu a uživí se i kdekoliv na cestách.

Kromě toho má kompaktní velikost, takže vám v kuchyni nezabere téměř žádné místo navíc.

Součástí je praktická odměrka o objemu 80 ml, která slouží i jako kryt. Kromě výborné mléčné pěny se hodí i k přípravě milkshaků, ovocných šťáv a koktejlů.

Také musíme zmínit i velice snadnou údržbu.  Díky nástavce na šlehání o délce 20 cm lze šlehat i v hlubší nádobě.

Technické parametry
VýrobceRohnson
Typruční
Objem nádobyx
Ohřev mlékane
Příkon15 W
Výhody Nevýhody
výhodná cenaneohřívá mléko
kompaktní velikost
nízká spotřeba elektrické energie


CLATRONIC MS 3089

A jako poslední z elektrických variant si uvedeme bateriový šlehač CLATRONIC MS 3089. Pohon na baterie je praktický v tom, že nepotřebujete žádný přísun elektrické sítě.

Také vám během šlehání nezavazí kabel. Tento praktický pomocník vám pomůže vytvořit lahodnou mléčnou pěnu z teplého i studeného mléka.

Je skladný a velice snadno se udržuje. Ovládání je také velice jednoduché, po jeho spuštění stačí zmáčknout jedno tlačítko, kterým je motor poháněn. 

Technické parametry
VýrobceClatronic
Typruční
Objem nádobyx
Ohřev mlékane
Příkon2×1,5 V AA baterie
Výhody Nevýhody
výhodná cenanižší výkon
kompaktní velikostnutnost kupovat baterie
snadná údržba


Jak na výběr elektrického pěniče mléka?

Stojíte o nadýchanou pěnu, která bude zdobit vaše kafe, které bude vypadat jako od profesionálního baristy? Tak se před výběrem pojďte podívat na to, co bude při výběru nejdůležitější znát. 

Cena

Cena se bude jistě odvíjet od druhu pohonu, který si vyberete. K těm nejlevnějším variantám patří bateriové šlehače mléka a ruční mechanické šlehače mléka. S investicí se tak vejdete do i do sta korun. Automatické elektrické pěniče pak patří k těm nejdražším. Stojí respektive přes 1000 Kč. Na druhou stranu slouží k současnému ohřevu mléka.

Druh pohonu a způsob napájení

Z druhů pohonu si můžeme vybrat mezi mechanickým a elektrickým. V našem testu jsme se zaměřili na ty elektricky poháněné. Mezi napájením si můžeme vybrat variantu na tužkové baterie nebo do zásuvky. Dále je můžeme rozdělit takto:

Ruční mechanické šlehače mléka

K pohánění není nutné využití žádného elektrického zdroje a vše je závislé na naší fyzické práci. Výhodou je životnost výrobku, která je téměř neomezená. Také provoz je bez nákladů a nejsme závislí na elektrickém zdroji. Na druhou stranu musíme do šlehání mléka vynaložit svou vlastní energii. 

VýhodyNevýhody
dostupná cenavynaložení vlastních sil
téměř neomezená životnostmléko musíme ohřívat zvlášť
nezávislost na zdroji energie
ekonomický provoz

Ruční elektrické šlehače mléka

Takovou zlatou střední cestou jsou ruční elektrické pěniče mléka, které lze sehnat ve variantě napájení na baterie nebo do zásuvky. Mezi hlavní plusy patří jejich cenová dostupnost, skladnost a velice snadná údržba. Také spotřeba elektrické energie v případě napěňovačů napájených do zásuvky je velice nízká. Na druhou stranu šlehání nemusí být tolik efektivní kvůli nižšímu výkonu.

VýhodyNevýhody
dostupná cenanutnost kupovat baterie (u bateriových)
kompaktní velikostnižší výkon
snadné čištěnínutnost ohřát mléko
nízká spotřeba elektrická energie

Automatické elektrické šlehače mléka

Ve výhodě jsou pak automatické pěniče mléka, které téměř veškerou práci udělají za vás. Ohřejí za vás mléko, a pak jej napění. Vy vše spustíte pouze jediným tlačítkem. Pěnění mléka je také efektivnější oproti ručním elektrickým variantám, protože mají vyšší výkon. Na druhou stranu jsou ekonomicky náročnější k pořízení, mají vyšší spotřebu elektrické energie, a také zabírají více místa. Na druhou stranu se při vhodné volbě mohou stát vkusným doplňkem naší kuchyně.

VýhodyNevýhody
rychlost a efektivita napěněnívyšší pořizovací cena
ohřívají mlékovyšší spotřeba elektřiny
vypadají hezky
nemusíme se o nic starat

Příkon

Příkon je závislý na volbě pohonu. U ručních elektrických šlehačů se setkáme s příkonem okolo pouhých 15 W. Na druhou stranu automatické modely mají příkon až 500 W. To je také dáno tím, že mléko mimo jiné ohřívají. Příkon nám řekne nejen to, kolik spotřebič elektrické energie odebere v jednotce času, ale také to, jak bude výkonný. 

Funkce

Mezi nejzákladnější funkce patří samotné šlehání mléka. Další funkcí, která je dostupná u automatických variant, je ohřev mléka. 

U dražších přístrojů se také můžeme setkat s volbou mezi několika programy. V tomto případě může být doplněn i přehledným displejem.

Na trhu také nalezneme šlehače, které jsou speciálně navrženy k napěnění mléka sojového, kešu nebo bezlaktózového. 

Objem nádoby

Vybírat si můžete od modelů, které našlehají 100 ml mléka, ale také z těch objemnějších, které mají kapacitu 750 ml. Jaký objem si tedy vybrat? Kapacita pro napěnění mléka o objemu 140 ml by měla být dostačující pro čtyři šálky kávy. Vše však závisí na vašich požadavcích, jaké nápoje chcete připravit. Každý z nápojů totiž potřebuje jiné množství mléčné pěny. 

Materiálové složení

Většinou se setkáme s provedením z plastu či nerezové oceli. Volba závisí na vašem vkusu. Zaměřit bychom se však měli na materiálové složení komponentů, které přichází do kontaktu s mlékem. Šlehací nástavec a vnitřní nádoba by měly být vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů. 

Ovládání

U ručních elektrických šlehačů se setkáme s jednoduchým přepínačem ON/OFF, který je doplněn tlačítkem, které pohání motorek šlehání. K jeho chodu je nutné jej stále držet.

Ovládání bateriového šlehače mléka.

Na druhou stranu automatické napěňovače mají jedno tlačítko, kterým se přístroj uvede do chodu. U propracovanějších přístrojů se setkáme s více tlačítky nebo otočným voličem. 

Ovládán automatického šlehače mléka.

Údržba

Čištění je velice snadné. Nejjednodušší je to u ručních variant, které pohodlně umyjete pod tekoucí vodou. Automatické pěniče se udržují také velice snadno díky nepřilnavému povchu vnitřku. Při mytí však musíme dávat pozor, aby se nám nedostala voda do míst, které přichází do kontaktu se základnou. 

Často kladené otázky

⚡ Který z elektrických napěňovačů mléka je nejvýhodnější v poměru ceny a kvality?

Nejvýhodnější v poměru ceny a kvality z automatických modelů je ECG NM 11 a z ručních pěničů je nejvýhodnější ROHNSON R-500.

⚡ Jaké mléko musím na šlehání využít?

K napěnění můžete mít mléko polotučné i tučné. Využít můžete mléko pasterované i čerstvé.

⚡ Lze v napěňovači našlehat i rostlinné mléko?

U výkonných modelů se napěnění nemusíte obávat. Pěna však díky menšímu obsahu tuku nebude tak dlouho držet.

⚡ Záleží vám především na kvalitním zákaznickém servisu?

Na každý z uvedených výrobků se vztahuje zákonná záruční doba na dva roky. U výrobků Krups je pak výhoda, že jej lze opravit po dobu 10 let. Oprava po záruce bude stále dostupná díky naskladněným součástkám.

Závěrečné shrnutí recenze pěničů mléka

Už jste se rozhodli, kterou variantu si zvolit? Na závěr si ještě zopakujeme parametry všech výrobků. 

DeLonghi EMF2.WECG NM 115Krups XL100810ROHNSON R-500CLATRONIC MS 3089
VýrobceDeLonghiECGKrupsRohnsonClatronic
Typautomatickýautomatickéautomatickýručníruční
Objem nádoby250 ml240 ml300 mlxx
Ohřev mlékaanoanoanonene
Příkon420 W500 W500 W15 W2x1,5 V AA baterie
Cenaod 1629 Kčod 899 Kčod 1247 Kčod 297 Kčod 74 Kč

Věděli byste rádi, který z nich bychom si vybrali my? Kdybychom si mohli vybrat z automatických modelů, zvolili bychom ECG NM 115, který je za dostupnou cenu, má slušný objem i výkon. 

Z ručních napěňovačů bychom volili spíše ROHNSON R-500, který je napájen do elektřiny a má praktickou odměrku na mléko. 

Doufáme, že se vám náš test pěničů mléka líbil a bude pro vás přínosem.

X