Naše zkušenosti s pánvemi Lamart. Nejlepší poměr cena/výkon?

Pánve Lamart mají na trhu velice dobré jméno. Ale jak si mezi nimi vybrat tu nejlepší?

K jakým účelům jednotlivé pánvičky slouží a jaké jsou jejich největší technické vychytávky?

Tato recenze pánví Lamart vám pomůže vybrat takovou, která vám sedne nejlépe.

Co od ideální pánve očekáváte?

V naší recenzi najdete hned čtyři typy pánví Lamart, které si zaslouží pozornost. Je vaším cílem ugrilovat dobré steaky, připravit luxusní asijskou směs nebo spíše hledáte nějakou univerzální klasiku? Pak se podívejte na to, co všechno pánve Lamart umí a jaké jsou jejich výhody i možné nedostatky.

Lamart 26cm Stone LT1058

Jestliže vás už v úvodu recenze zaujala zmínka o grilování, pak by vás mohla zajímat i tato varianta pánve Lamart.

Jedná se o čtvercovou pánev s mřížkovou úpravou pro dokonalé grilování masa, ryb či zeleniny.

Keramický povrch pánve má antiadhezivní úpravu a navíc by měl být odolný i vůči mechanickému poškození. Tělo pánve je tvořeno z kvalitního a odolného hliníku, silné dno je vyrobeno tak, aby dokonale vedlo teplo po celé ploše pánve.

Průměr 26 centimetrů představuje prostornou grilovací plochu, takže pohodlně připravíte najednou jak maso, tak i přílohu. Jemné grilovací mřížky zajistí, že se pokrm připraví pravidelně i zespoda.

Ergonomicky tvarovaná pogumovaná rukojeť je vytvořena tak, aby v ruce neklouzala, a to díky měkčenému gumovému povrchu.

Keramická pánev je vhodná i do trouby

Co se týče typu ohřevu, s touhle pánvičkou neuděláte chybu nikde. Je totiž vhodná na klasický sporák, na indukci, sklokeramiku, plyn a dokonce i do trouby.

Když pomineme technické parametry, za zmínku určitě stojí decentní a elegantní design tzv. marble povrchu připomínajícího šedý mramor.

Grilovací pánev Lamart lze mýt v myčce a bonusem je, že v ní nejsou obsaženy žádné škodlivé látky (PTFE, PFOA), takže se není třeba bát jejich uvolňování při přípravě pokrmu.

Praktickou pánev si dost možná zamilujete i díky tomu, že jí pořídíte už od 349 Kč. Jako drobnou nevýhodu lze vnímat absenci poklice, ale to v případě grilování není až tak na škodu.

Výrobce:Lamart
Poklice:Ne
Povrchová úprava:Keramika
Typ ohřevu:Všechny
VýhodyNevýhody
Odolný keramický povrchBez poklice
Mytí v myčce
Velikost
Praktická rukojeť

Lamart LT1106

Další pánev Lamart představuje něco úplně jiného, než byl předchozí model. Možná vás při pohledu na ní napadne myšlenka na rodinný oběd a v tom případě budete opravdu blízko.

Tato hluboká pánev s poklicí je totiž ideální k přípravě většího množství jídla a můžete v ní jak smažit, tak vařit i dusit.

Efektivní přípravu pokrmu zajišťuje lakovaný keramický povrch, který je nepřilnavý a vhodný i pro přípravu jídla bez tuku.

Výhodou této pánve Lamart je vysoký okraj

Tělo pánve je tvořeno z litého hliníku, rukojeť je plastová.Průměr pánve je 28 centimetrů a výška 9,5 cm, takže pánev pojme opravdu značné množství jídla.

Je tak ideální pro přípravu různých směsí, většího množství příloh, dušené zeleniny nebo klasických smažených pokrmů.

Výhodou této pánve je vysoká odolnost nejen vůči poškrábání, ale také vůči vysokým teplotám. S klidným srdcem ji můžete vystavit teplotám až do 320 °C, což znamená, že krom všech běžných zdrojů tepla je vhodná i na zapékání do trouby.

Mezi další plusy patří například ekologicky nezávadný materiál, možnost mytí v myčce nebo energetická úspora díky rovnoměrnému a rychlému vedení tepla.

Výrobce:Lamart
Rozměry:Průměr 28 cm, výška 9,5 cm
Poklice:Ano
Povrch:Lakovaná keramika
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Možnost vařit bez využití tukuRukojeť není odnímatelná, pánev se tak nemusí vejít do každé trouby
Velikost
Nepřilnavý povrch
Odolnost vůči vysokým teplotám


Lamart Wok 28 cm LT1144 ROCK

Jak už název napovídá, tato pánev na první pohled zaujme svým kameninovým vzhledem. Jaké jsou ale její funkční přednosti?

Obecně jsou pánve WOK velice oblíbené, jejich nezaměnitelný tvar dovoluje přípravu asijské kuchyně i klasičtějších pokrmů.

Proč byste si měli vybrat zrovna variantu Lamart? Pánev ROCK je vybavena odolným marble povrchem, vnitřek je tvořen z kvalitního hliníku opět bez použití látek PFOA a PTFE.

Pánev WOK Lamart je nejlepší na indukci

Jelikož má pánev indukční dno, nejlepších výsledků s ní dosáhnete právě na indukci. Můžete ji však využít i na dalších typech ohřevu (krom trouby).

Průměr pánve je 28 cm (na okraji), výška 6 cm. Vysoké okraje zajistí, že můžete jídlo pohodlně míchat, aniž byste se museli bát, že z pánve vypadne.

Povrch by měl být odolný vůči běžnému mechanickému oděru, kovové nástroje se však příliš nedoporučují.

Údržba je jednoduchá, pánev stačí otřít papírovou kuchyňskou utěrkou nebo ji umýt v myčce.

Výrobce:Lamart
Rozměr:Průměr 28 cm, výška 6 cm
Poklice:Ne
Povrch:Marble povrch
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Nepřilnavý povrchBez pokličky
Atraktivní design
Vysoký okraj


Lamart 23,5 cm IRON LT1064


Jak jsme začali, tak také skončíme. Posledním kouskem v naší recenzi je opět grilovací pánev, tentokrát však litinová.

Jaké jsou její hlavní přednosti?

Pánev Iron o průměru 23,5 cm nepatří sice k největším, ale například na přípravu šťavnatých steaků se zdá být ideální.

Už na první pohled je vidět, že má výraznější mřížky než první jmenovaná pánev Stone. Jiný je i povrch a celkový materiál.

Grilovací pánev Iron patří k osvědčené klasice v podobě smaltovaného litinového nádobí.

Litinová pánev Lamart je těžší, ale velice odolná

Litina je sice těžký materiál a manipulace s touto pánví nebude nejlehčí, ale zase vám to oplatí opravdu dlouhou životností a odolností.

Krom mechanického oděru neuškodí této pánvičce ani chemie v podobě různých čistících prostředků.

Výhodou je i vaření s minimálním použitím tuku díky již zmiňovaným vroubkům i to, že je pánev odolná vůči vysokým teplotám, a to až do 280°C. Chtěli byste využít toto pánev do trouby? Ani to nebude žádný problém.

K tomu je vhodná pro všechny další běžné typy ohřevu. Pánev však nemá pokličku a výrobce ani neuvádí, zda je vhodná do myčky.

Drobné nedostatky ale rozhodně dožene velice moderním a jemným designem v kombinaci krémového povrchu a černé pečící plochy.

Výrobce:Lamart
Materiál:Smaltovaná litina
Rozměry:Průměr 23,5 cm, výška 3,6 cm
Mytí v myčce:Neuvedeno
VýhodyNevýhody
Vysoká odolnost materiáluVyšší hmotnost
Dlouhá životnostBez poklice
Moderní design
Minimální využití tuku


Často kladené otázky

⚡ Rozhoduje nejvíce délka životnosti?

Pokud bychom však měli jmenovat pánev, která vede z hlediska životnosti, bude to smaltovaná litinová grilovací pánev Lamart Iron. Litina je opravdu velice odolný materiál, nehrozí žádné odloupnutí, prohnutí nebo jiný defekt. Pro přípravu masa a dalších grilovaných pokrmů je rovněž ideální.

⚡ Chtěli byste raději pánev s poklicí?

Z hlediska praktičnosti stojí za zmínku Lamart hluboká pánev s poklicí, kterou lze využít ke smažení, vaření, dušení i k zapékání v troubě. Bez problému v ní připravíte celý oběd.

⚡ Zajímá vás nejvíce grilovací pánev s keramickým povrchem?

Pánev Lamart Stone nabízí dostatečně velkou grilovací plochu s jemnou mřížkou pro snadné grilování.

⚡ Hledáte univerzální pánev pro snadnou přípravu jídla?

Pánev Lamart WOK Rock zajistí pohodlnou přípravu smažených směsí na keramickém povrchu.

Vyhodnocení recenze pánví Lamart

Která z pánví vás zaujala nejvíce? Tato recenze pánví Lamart poukázala na čtyři produkty jedné značky, které jsou určeny pro odlišné využití.

Co zaujme na první pohled je to, že se Lamart výrazně soustředí na design. Kameninový vzhled je velice moderní, zapadne do každé kuchyně a nádobí se tak může stát součástí viditelného kuchyňského interiéru.

Za zmínku stojí také velice odolný a antiadhesivní keramický povrch marble, který zajišťuje snadné a zdravotně nezávadné smažení.

Záleží tak na tom, zda je pro vás důležitější větší prostor pro přípravu jídla, praktičnost nebo životnost. Naším tipem je právě životnost a s ní litinová pánev Lamart Iron.

Co myslíte vy?

X