Naše zkušenosti s multifunkčními hrnci. Vyplatí se do nich investovat?

Stále hledáte recenze na multifunkční hrnce?

Zajímají vás jejich klady a zápory?

Je pro vás rozhodujíc skvělý poměr ceny a kvality?

Jak ale mezi tím množstvím najít ten pravý?

Jsou jich desítky, ne-li stovky.

My jsme pro tuto recenzi vybrali ty nejlepší kousky.

Philips Viva Collection HD3037/70

Multifunkční hrnec Philips HD3037 má objem 5 litrů a s 12 programy na rýži, rizoto, pilaf, džem, vaření, dušení, smažení, jogurt, ohřev, zapékání, vaření v páře a vřelé tóny se dají dělat nejrůznější pochoutky (nejen výše uvedené).

Díky funkci udržování nutriční hodnoty vydrží jídlo čerstvé po dobu dalších 24 hodin, aniž by došlo ke zničení nutričních hodnot či chuti.

Nemusíte nic dělat, přístroj se automaticky sám po dovaření do tohoto režimu přepne. Takže si jednoduše můžete načasovat dobu vaření díky 24 hodinovému předvolitelnému časovači a bude jedno, jestli přijdete za hodinu nebo za tři, vždy na vás bude čekat teplé jídlo. Díky funkci 3D bude váš pokrm dokonale prohřátý.

Tento malý sympaťák je sympatický nejen nám, ale řadě dalších uživatelů. Ne jen tak pro nic za nic by přeci nevyhrál test multifunkčních hrnců.

Zajímá vás, jak s multifunkčním hrncem Philips HD3037/70 vaří Zdeněk Pohlreich?

Co kromě zařízení najdete v balení Philips Viva Collection HD3037/70?

 • špachtli
 • odměrku
 • naběračku
 • parní síto
 • návod k použití
Technické parametry
⏩ Objem nádoby5 litrů
⏩ Funkce12 přednastavených programů
⏩ 3D ohřevano
⏩ Vhodný do myčkyano
⏩ Časovačano
⏩ Síla stěn hrnce2 mm
⏩ Materiál vnitřního hrncenerezavějící ocel
⏩ Příkon980 W
⏩ Délka kabelu1,2 m
Výhody Nevýhody
Výrobce poskytuje dvě kuchařky s recepty pro tento multifunkční hrnec, přičemž jedna je od Zdeňka PohlreichaNa povrchu může klouzat, jelikož vespod chybí silentbloky (protiskluzové řešení
Hezký designNepříliš zdařilý překlad kuchařky od výrobce
Jednoduchost ovládáníChybí vypínač, takže abyste zařízení vypnuli, musíte vytáhnout kabel ze zásuvky
Sklopné držadlo pro snadnost manipulace
Obsahuje návod k použití v češtině

TESLA EliteCook K70

Multifunkční hrnec TESLA EliteCook K70 10v1 nahradí až 10 kuchyňských spotřebičů. Je v něm rýžovar, tlakový hrnec, hrnec na pomalé vaření, jogurtovač a vařič vajíček. Nahradí mikrovlnku k ohřevu jídla, pánev na smažení, sterilizátor, napařovací hrnec a univerzální hrnec na přípravu dušených pokrmů.

Obsluhy hrnce se nemusíte bát, protože jsou veškerá tlačítka v českém jazyce. Jako bonus obdržíte dvě kuchařky s recepty pro multifunkční hrnec, takže si nebudete muset lámat hlavu, co připravit k obědu.

Díky zabudovanému mikroprocesoru bude teplota v hrnci vždycky pod kontrolou. S každým jídlem můžete ušetřit až 70 % spotřebované energie a mnoho nutričních hodnot.

Dobu varu můžete nastavit až na 20 hodin, což je ideální například k přípravě vydatného taženého vývaru. Po ukončení procesu vaření se postará o zachování teploty. Tento program se zapne automaticky, a tak se můžete těšit na teplé jídlo, i když zrovna nestíháte.

Nádoba hrnce o objemu 6 l vystačí pro 2-6 osob v závislosti na tom, co v něm zrovna připravujete. Pokud hledáte tlakový hrnec nebo hrnec na pomalé vaření, můžete je mít i s dalšími skvělými vychytávkami. Navíc můžete odklidit přebytečné spotřebice a eliminovat je v jeden, který splní vše najednou.

Jak vaří multifunkční tlakový hrnec Testa EliteCook K70? Podívejte se.

Co kromě zařízení najdete v balení TESLA EliteCook K70?
 • 2 tištěné barevné kuchařky
 • nerezový držák pro vaření v páře
 • plastová odměrka a lžíce
 • nádobka na kondenzát
 • odpojitelný napájecí kabel
 • uživatelský manuál v českém a slovenském jazyce
Technické parametry
⏩ Objem nádoby6 litrů
⏩ Funkce10 přednastavených programů + 30 naprogramovaných hodnot
⏩ 3D ohřevne
⏩ Vhodný do myčkyano
⏩ Časovačano
⏩ Materiál vnitřního hrncekeramika
⏩ Příkon1000 W
⏩ Délka kabelu120 cm
VýhodyNevýhody
10 přednastavených programů a 30 přednastavených hodnot pro rychlou volbuNerezový povrch nádoby způsobuje přichytávání pokrmů
Hezký design
Snadná údržba
2 knihy s recepty pro multifunkční hrnec
tlačítka v českém jazyce


Tefal Multicooker 12v1 RK705138

Multifunkční hrnec Tefal Multicooker 12v1 RK705138 nabízí 12 funkcí, ale působí poněkud více „plastově“.

Disponuje taktéž funkcí odloženého startu a vaření si tak můžete naplánovat až s 24 hodinovým předstihem, stejně tak dlouhou dobu dokáže udržet optimální teplotu pokrmu v hrnci a zachovat nutriční hodnoty.

Díky funkci Fuzy Logic (3D ohřev) zaručí rovnoměrný ohřev celé nádoby a tím pádem i pokrmu.

V tomto multifunkčním hrnci nemůžete nic pokazit, pokud si důkladně přečtete příručku, která je v českém jazyce. V příručce totiž najdete úplně všechno. Je zde například odměřeno množství vody podle typu rýže, v případě přípravy jogurtu vám příručka poradí s typy mlék (pasterizované, čerstvé či sušené).

Co myslíte, jak zvládne multifunkční hrnec Tefal uvařit třeba takový guláš?

Co kromě zařízení najdete v balení Tefal Multicooker 12v1 RK705138?

 • parní koš
 • lžíci na rýži
 • lžíci na polévku
 • odměrku
 • podpěrku na lžíci
 • kuchařku s recepty pro tento multifunkční hrnec
 • návod k použití
Technické parametry
⏩ Objem nádoby5 litrů
⏩ Funkce12 přednastavených programů
⏩ 3D ohřevano
⏩ Vhodný do myčkyano
⏩ Časovačano
⏩ Síla stěn vnitřního hrncevýrobce neuvádí
⏩ Materiál vnitřního hrncekeramika
⏩ Příkon600 W
⏩ Délka kabeluvýrobce neuvádí
VýhodyNevýhody
CenaPříliš plastový design
Jednoduché ovládání
Produkt roku 2015 a 2017 – TOP kategorie


TEFAL Versalio Deluxe 7in1 a 9in1

Tefal Versalio Deluxe 7in1 a Tefal Versalio Deluxe 9in1 se tak trochu od předešlých multifunkčních hrnců liší, a to nejen vzhledem. Tefal nabízí dva druhy multifunkčních hrnců, které si jsou na první pohled velmi podobné, ale přesto jeden toho umí o kapánek více.

Tefal Versalio Deluxe 7in1 má, jak už název napovídá, sedm funkcí: fritování, restování, smažení, dušení, vaření, vaření těstovin a udržování teploty. Filtr 7in1 je vyroben z uhlíku.

Tefal Versalio Deluxe 9in1 vám pokrm usmaží, ufrituje, podusí, uvaří, uvaří těstoviny, upeče, připraví rizoto, udrží jídlo teplé a rozmrazí. Na rozdíl od 7in1 má kovový filtr, obracečku a nahoře má okénko, kterým se můžete hrnce na proces přípravy potravin dívat.

Na první pohled vypadají oba spíše jako fritovací hrnce, ale zdání klame, třebaže především si jej chválí milovníci hranolek a smaženého jídla vůbec. Do nádoby se vejdou 2 litry oleje, přičemž usmažit najednou v něm můžete 1 kg hranolek.

Dle deklarace výrobce zvládnou plnohodnotně tepelně připravit díky svým funkcím všechny potraviny, nicméně hodnocení uživatelů jim za pravdu mnohdy nedává. Zdá se, že tyto hrnce vynikají zejména ve fritování a zvládnou i ostatní druhy přípravy potravin, ale zřejmě to nebude jejich nejsilnější stránka.

Co trošku může zkazit celkový dojem, je vnitřní nádoba potažená teflonem, kterému ne každý spotřebitel důvěřuje.

Co kromě zařízení najdete v balení TEFAL Versalio Deluxe 7in1 a TEFAL Versalio Deluxe 9in1?

 • v Tefal Versalio Deluxe 9in1 obracečku
Technické parametry
⏩ Objem nádoby2 litry
⏩ Funkce7 nebo 9 přednastavených programů
⏩ 3D ohřevne
⏩ Vhodný do myčkyano
⏩ Časovačano, odnímatelný
⏩ Síla stěn vnitřního hrncevýrobce neuvádí
⏩ Materiál vnitřního hrnceteflon
⏩ Příkon1600 W
⏩ Délka kabeluvýrobce neuvádí

VýhodyNevýhody
Produkt roku 2017 podle HeurekyUživatel nemá přehled o teplotě oleje
Výborný zejména na smaženíNěkomu může vadit vnitřní teflonová nádoba
Má odnímatelný časovač, který si můžete vzít s sebou, hodí se pro pomalé vaření
Termostat nastavitelný v rozmezí 80 – 180 °C
Kabel se dá odejmout pro snadné skladování
Kuchařka ke stažení na stránkách výrobceČasto kladené otázky

⚡ Rozhoduje nejvíce cena?

Pokud byste chtěli hrnec, který dokáže nahradit více kuchyňských elektrospotřebiců za skvělou cenu, mohli bychom doporučit Tefal Multicooker 12v1 RK705138. Zvládne 12 funkcí, což je docela slušná zásoba na jeden hrnec v této cenové kategorii.

⚡ Rozhoduje nejvíce množství funkcí a vychytávek?

Radujete se z množství vychytávek? Pak by se vám mohl zamlouvat elektrický multifunkční hrnec Philips HD3037, který má 12 přednastavených programů. Stejnou službu poskytne i již zmíněný Tefal Multicooker 12v1 RK705138, který je sice levnější, ale na druhou stranu působí více plastově.

⚡ Jde vám hlavně o smažení a něco navíc?

A poslední multifunkční hrnce TEFAL Versalio Deluxe 7in1 a TEFAL Versalio Deluxe 9in1? Ty sedí tak trochu jedním zadkem na dvou židlích. Jsou totiž považovány jak za výbornou fritézu, tak také za relativně dobré multifunkční hrnce, ve kterých byste měli zvládnout upéct i buchtu. Pokud jste hranolkoví, máte rádi řízky a na smažené nedáte prostě dopustit, je pro vás jasnou volbou. Někomu se může ovšem dvoulitrová nádoba zdát příliš malá.

⚡ Rozhoduje nejvíce kvalitní zákaznický servis?

Zákaznický servis hraje důležitou roli. Jak můžeme reklamaci u jednotlivých výrobků uplatnit?

Co však musíme zmínit jako obrovské plus u Philipsu, je jejich zákaznická podpora. Pokud si totiž na jejich stránkách výrobek zaregistrujete, v případě reklamace, výrobce zdarma vyzvedne reklamované zařízení a opravené rovněž zdarma doručí zpět k vám. Na jejich webových stránkách budete mít u svého zařízení vše po kupě, jak faktury, tak záruční listy.

Tefal na druhou stranu zajišťuje naskladnění součástek na českém trhu potřebných na opravu výrobku po dobu 10 let. Případná oprava i po záruce tak nemusí být žádným problémem.

Výrobky Tesla můžete reklamovat buď přímo u prodejce, nebo jej odeslat do autorizovaného servisu Tesla. Výrobce navíc uvádí, že poskytuje profesionální záruční i pozáruční servis.

⚡ Jak velký objem hrnce pro vás bude ideální?

Pokud si kladete otázku, jak objemný hrnec si pořídit, můžeme vám pomoct tímto příkladem. Hrnec o objemu 6 l je dostačující i pro 8 osob. Vše je však závislé na tom, co zrovna připravujete a jakou máte spotřebu.

Menší objem multifunkčního hrnce poslouží menších domácnostech a zejména tehdy, pokud jste zvyklí na každodenní přípravu jídla. Na druhou stranu objemnější hrnec můžete využít, když vaříte třeba do zásob.

Vyhodnocení recenze multifunkčních hrnců

Tak který multifunkční hrnec jste si zamilovali? Našli jste to, co jste hledali? Dle našeho názoru jsou všechny tyto hrnce dobré a splňují to, co slibují.

Společný nedostatek většiny multifunkčních hrnců

Společným negativem těchto multifunkčních hrnců, dle recenze zákazníků, bývá mnohdy fakt, že čas stanovený výrobcem je na množství pokrmů nedostačující, takže je možné, že pokrmu budete muset v hrnci dát více času znovu navolením daného programu. V zásadě se však nejedná o nijak zvlášť velký problém.

Proč si pořídit multifunkční hrnec?

Pokud ještě nemáte jasno a váháte, zda takový multifunkční hrnec vůbec potřebujete, vězte, že vám život dokáže příjemně usnadnit a velmi rychle si na něj zvyknete. Není to jen nějaký multifunkční hrnec na zdravé vaření, vařit v něm můžete klidně nezdravě. Napadají nás hned tři důvody, proč si jej pořídit.

 • Trouba, friťák, jogurtovač, zmrzlinovač a mnohé další v jednom

Multifunkční hrnec toho zvládne opravdu hodně, dokáže zastat velkou spoustu domácích spotřebičů a svou multifunkčností se určité míry podobá kuchyňskému robotovi, ale s tím rozdílem, že na multifunkční hrnec nepotřebujete žádné nástavce, prostě stále jenom pracujete s jedním jediným hrncem. Není to jen tak obyčejný pečící hrnec. Umí například to, co pomalý hrnec, trouba, jogurtovač, zmrzlinovač, fritovací hrnec a mnohé jiné.

 • Jeden hrnec skoro na všechno

Nemusíte mít desítky hrnců a spotřebičů na to a támhleto. Stačí jenom jeden. Představte si to, jenom jeden špinavý hrnec na mytí, který navíc umyjete velmi jednoduše, žádné připáleniny a drhnutí. A vůbec, klidně jej můžete strčit do myčky.

 • Nemusíte tolik používat mikrovlnku

Díky multifunkčnímu hrnci vám do značné míry odpadá také používání mikrovlnné trouby. Nebudete mít totiž potřebu tak často jídlo ohřívat. Zvláště ne, pokud s vařením skončíte v 11 a oběd máte naplánovaný na 13. hodinu. Multifunkční hrnce, které mají 3D ohřev, rozmístí teplo v pokrmu rovnoměrně, takže se vám nemůže stát, že byste měli například prostředek francouzských brambor studený. Multifunkční hrnce umí také udržovat teplotu pokrmu až 24 hodin, takže vždy přijdete k teplému a chutnému jídlu.

A víte, co je na multifunkčních hrncích úplně to nejlepší? Nemusíte se ani trochu nadřít a přesto můžete říci, že to pečivo či knedlíky jsou domácí, a přitom nebudete vůbec lhát, mít ruce ulepené od těsta, modlit se, aby těsto dobře nakynulo anebo aby naopak nepřekynulo. Však Popelka měla také své pomocníky, nebo ne? Co na tom, že to byli holubi, je přeci 21. století, teď jsou v kurzu multifunkční hrnce.

X