Smoothie se špenátem pro zdraví i dietu

Eliška StřelkováEliška Střelková
9. 07. 2019
★★★★★

Jak na nejlepší špenátové smoothie? A proč je špenát tak dobrý pro naše tělo? Nechte se inspirovat našimi recepty plnými vitamínů a minerálů.

Smoothie s červenou řepou: 4 nejlepší recepty

Eliška StřelkováEliška Střelková
29. 05. 2019
★★★★★

Už jste někdy zkoušeli smoothie z červené řepy? Pokud ne, určitě je na čase. Červená řepa je ideální na detox. Inspirujte se 4 nej recepty v článku.

Zeleninové smoothie na hubnutí

Pokud se snažíte shodit pár kil navíc, čerstvá zelenina by ve vašem jídelníčku rozhodně neměla chybět. Obsahuje téměř nula kalorií a dodá vašemu tělu tolik potřebné vitamíny a enzymy. Dopřejte svému tělu odlehčený den a vyzkoušejte třeba báječné smoothie s červenou řepou nebo přirozeně sladké mrkvové smoothie.

Chcete si udělat skutečně dietní koktejl, po kterém nepřiberete ani deko? Připravte si zeleninové smoothie bez ovoce, ve kterém nenajdete příliš přirozeně se vyskytujících cukrů. Za vyzkoušení stojí zeleninové smoothie s řapíkatým celerem nebo oblíbené zelené smoothie ze špenátu.

Smoothie ze zeleniny jako zdravá svačinka

Pokud nejste zrovna těžce manuálně pracující člověk, měly by vaše svačinky mezi hlavními jídly vynikat především kvalitou, ne kvantitou. Připravte si čerstvé smoothie z ovoce a zeleniny, které si můžete vzít i s sebou do práce nebo ven. Pokud do něj přidáte např. chia semínka nebo drcené ovesné vločky, bude to zdravím nabitá bomba.

Smoothie můžete bez obav připravit i dětem. Zeleninové smoothie je pro děti ideální způsob, jak sníst jinak neoblíbenou zeleninu. Stačí ji rozmixovat společně s chutným ovocem a sladká svačinka je na světě.

¨