Velký test výrobníků sody SodaStream. Jak si vybrat ten nejlepší?

Sodastream má nespočet výhod.

Zejména pak pro ty, kdo mají rádi sycené vody. 

Pokud zvažujete nákup výrobníku sody od tohoto výrobce, poradíme vám, jak si vybrat. 

Připravili jsme pro vás 4 nejoblíbenější modely, tak se na to pojďme podívat.

Sodastream Spirit One Touch

Na začátek recenze SodaStream si ukážeme model Spirit One touch Black, ktetý vám během okamžiků vytvoří skvělý perlivý nápoj stiskem jediného tlačítka. Jediné, co budete k přípravě potřebovat, jsou plné plynové bombičky a pitná voda.

Intenzitu sytosti si volíte pomocí třech tlačítek, takže si vše regulujete podle momentálních chutí na jemně perlivou, střední či silně perlivou vodu.

Oproti jiným modelů se liší tím, že je řízen elektronicky. Bombička se navíc nevyhazuje, ale dá se naplnit na dvou tisících míst v České republice. Toto elegantní provedení v černé barvě plné jednoduchých křivek vás zkrátka dostane.

Přístroj navíc nezabírá tolik místa a může posloužit i jako takový designový doplněk. Model SodaStream Spirit One Touch je vybaven jednolitrovou lahví z plastu, která je odolná vůči vysokému tlaku a neobsahuje zdraví škodlivé BPA (bisfenol A).

Jaké příslušenství v balení SodaStream Spirit One naleznete?

 • 1x přístroj SPIRIT One Touch SodaStream
 • 1x bombičku s potravinářským CO2 plynem pro přípravu 60-80 l perlivé vody
 • 1x opakovaně použitelnou láhev s nerezovým dnem a uzávěrem
 • 1x síťový adaptér (s různými koncovkami)
Parametry
Typ ovládáníElektronické
Objem lahve1 litr
Materiál lahveplast, nerez
Uchycení lahvevložení
VýhodyNevýhody
ovládáno elektronickyjsme závislí na elektrickém proudu
snadná manipulace
snadná volba perlivosti

SODASTREAM Spirit ITAL SPRITZ

Pokud by se vám zdál více sympatický spíše Sodastream set, pak vám můžeme doporučit právě tento z limitované edice pro milovníky letních střiků.

Sada je vybavena přesně tím, co potřebujete. Naleznete v ní 2 skleničky (objem 330 ml), plynovou bombičkou a tři opakovaně použitelné lahve, dvě o objemu 1 litr a jednu o objemu půl litru.

K výrobě tohoto italského střihu Spritz se náramně hodí nápojový koncentrát Italian Spritz, který ale není součástí balení. Tento výrobník sody je zcela mechanický, není tedy žádná potřeba elektrické energie. Výhodou také je jednoduché nasazení lahve pomocí vložení.

Jaké příslušenství v balení SodaStream Spirit Ital Spritz naleznete?

 • bombičku s potravinářským CO2 plynem
 • 1 opakovaně použitelnou nápojovou lahev typu Fuse 1 litr
 • 1 opakovaně použitelnou nápojovou lahev typu Fuse 1 litr s potiskem věnovaným italskému střiku Italian Spritz
 • 1 malou dámskou lahev do kabelky o objemu 0,5 litru s potiskem věnovaným italskému střiku Italian Spritz
 • 2 sklenice SodaStream á 330 ml s jemným vzorem z vlnek
Parametry
Typ ovládáníMechanické
Objem lahve1×0,5 l a 2×1 litr
Materiál lahveplast
Uchycení lahvevložení
VýhodyNevýhody
provoz bez elektřinykoncentrát není součástí balení
snadná manipulace
doplňkové lahve a sklenice v balení

SodaStream Crystal white

Další lákavou a oblíbenou variantou je i SodaStream Crystal White, který vzbuzuje přednost tím, že je vybaven skleněnou lahví oproti těm plastovým. Zahoďte plastové obaly z obchodu, už nemusíte tahat těžké a neekologické lahve.

Voda z nich navíc není vůbec zdravá. Doma si s pomocí jediné bombičky plněné potravinářským CO2 uděláte až 80 litrů nápoje v závislosti na sytosti.

Bombička se navíc nevyhazuje, takže opět vidíme chování s ohledem k přírodě. Stačí ji donést na místo, kde se plní. Za tuto službu zaplatíte 199 Kč a můžete fungovat znovu.

Tento SodaStream se skleněnou lahví je v prémiovém provedení v kombinaci sněhobílého těla s kovovým držákem lahví.

Jaké příslušenství v balení SodaStream Crystal White naleznete?

 • 1x přístroj CRYSTAL SodaStream
 • 1x skleněnou láhev pro opakované sycení (0,7 l)
 • 1x bombičku CO2 na přípravu 60 až 80 l nápoje
Parametry
Typ ovládáníMechanické
Objem lahve700 ml
Materiál nádobysklo
Uchycení lahvevložení
VýhodyNevýhody
provoz bez elektřinymenší objem lahve
snadná manipulace
skleněná lahev

SodaStream JET White

Jako poslední si uvedeme SodaStream Jet White, který získal nemálo ocenění. Pět let  po sobě sklízel ocenění jako Produkt roku – TOP kategorie. Z hlediska designu potěší svou jednoduchostí v bílé barvě.

Během chvilky si vytvoříte svůj oblíbený nápoj bez nároků na elektrickou energii.

Výhodou jsou taktéž různé příchutě, které výrobce sladil s chutí minerálky tak, aby to k sobě dokonale ladilo. Navíc můžete omezit přeslazené limonády, stačí k tomu jen čtyři kroky.

Láhev naplníte studenou pitnou vodou, vyklopíte hrdlo výrobníku, zašroubujete láhev, párkrát stisknete tlačítko výrobníku, odšroubujete hrdlo a dochutíte sirupem. 

Jaké příslušenství v balení SodaStream Jet White naleznete?

 • 1× výrobník sody
 • 1× bombičku CO2 s kapacitou na 80 litrů sodové vody
 • 1× speciální plastová tlaku odolná lahev na sodovou vodu (0,9 l)
Parametry
Typ ovládáníMechanické
Objem lahve900 ml
Materiál lahveplast
Uchycení lahvešroubovací
VýhodyNevýhody
provoz bez elektřinymenší objem lahve
snadná manipulacešroubovací uchycení
nejnižší cena


Podle čeho si vybrat svůj SodaStream?

Ke správnému výběru je samozřejmě potřeba zohlednit některé potřebné parametry. Přestože se mnohé modely SodaStreamu od sebe příliš na první pohled liší spíše vzhledově, tedy po stránce designu a barevně, existují i další podstatné odlišnosti. Mezi ty hlavní patří typ ovládání, typ uchycení lahve, objemy a materiálové složení lahví.

Typ ovládání

Mechanické nebo elektronické. Každé z nich má své jisté výhody. Elektronické ovládání je sice závislé na elektrické energii, ale zato poskytuje jemnou manipulaci, která je provedena stiskem jediného tlačítka.

Na druhé straně mechanické ovládání sice musíte zvládnout zcela manuálně, ale nic náročného nečekejte. Navíc máte provoz zcela zdarma a kdykoliv bez závislosti na jakémkoliv zdroji. 

Typ uchycení lahve

SodaStream se popasoval i se šroubovacím uchycením, nyní stačí lahev jednodnoduše vložit a připravit si nápoj podle svých preferencí. Některé modely však stále šroubovací uchycení mají.

Objem a materiál lahví

Jak jste si jistě povšimli, ne každý model SodaStream má stejný objem lahve. Některé mají lahve litrové, jiné zase menší. Do většiny modelů však lze láhve přikoupit. Plastové lahve naleznete v objemech 1 litr nebo 0,5 litru. Skleněné lahve se však prozatím vyrábí v jednotné velikosti, tj. 700 ml. 

S ohledem k materiálovému složení je na výběr, jak už jsme zmínili, plast a sklo. Skleněné lahve se sice hezky udržují, jsou dlouho zachovány krásně čisté a lze je mýt v myčce nádobí. Naproti tomu ty plastové se sice do myčky dávat nesmí, ale poskytují větší výběr objemů i volbu designu. Navíc jsou praktické pro přenos a také zdravotně nezávadné.

Jaké má SodaStream výhody? 

Zdravější varianta sycených vod

Se SodaStream se vyhnete konzumaci balených vod, které nejsou zrovna zdraví prospěšné. Velkým problémem je totiž přítomnost  tzv. perfluorovaných sloučenin, které jsou nejen škodlivé organismu, ale také životnímu prostředí.

Spoříte nemalé peníze

Za 1,5 litru minerálky v obchodě zaplatíte i 20 Kč. V porovnání s tím si v pohodlí domova vyrobíte litr čerstvé minerálky pouze za cca 2,57 Kč. Jediné, co platíte, je plynová bomba.

Šetříte ruce i prostor

Patříte-li mezi milovníky perlivých vod, pak vás nejspíš nemine tahání spousta 1,5 litrových lahví. A pokud chcete nějaké ty lahve do zásoby, zabírá to jistě nemalý prostor.

Výhodou SodaStreamu je, že už takové tahání z obchodu odpadá. Navíc si nějaké to místo ve spíži ušetříte na jiné věci.

Vybíráte si podle své chuti

Veškeré nápoje si smíte přizpůsobit svým momentálním nárokům. Máte chuť na jemné bublinky nebo spíše na pořádnou bombu? A co teprve s kouskem ovoce?

Chováte se ekologicky

Chování s respektem k přírodě je nejen moderní, ale také velice moudré. Se SodaStream můžete ulevit planetě zhruba o 830 plastových lahví ročně. 

Co dělat, když mi dojde plyn v bombičce?

Plynovou bombičku rozhodně nevyhazujte, je znovu plnitelná. Na stránkách výrobce naleznete, kde všude bombičky mění za plné. Vše se provádí v kamenných prodejnách. Za nový plyn zaplatíte 199 Kč a opět můžete udělat okolo 60-80 litrů nových nápojů.

Často kladené otázky

⚡ Hledáte levný SodaStream?

Nejlevnější SodaStream seženete od 1390 Kč. V této částce jsme si uvedli model Jet.

⚡ Preferujete SodaStream sadu s náhradními lahvemi?

Náhradní lahve naleznete v balení SODASTREAM Spirit ITAL SPRITZ. Je vybaven hned dvěmi lahvemi o objemu 1 litr a jednou lahví o objemu 500 ml.

⚡ Rádi byste si pořídili SodaStream se skleněnou lahví?

SodaStream kompatibilní se skleněnými lahvemi je Sodastream Crystal white.

⚡ Preferujete SodaStream s elektronickým ovládáním?

Elektronickým ovládáním disponuje Sodastream Spirit One Touch.

Závěrečné shrnutí recenze výrobníků sody SodaStream

Tak co, padl vám některý z uvedených SodaStream do oka? Výhodou je, že můžete vybírat různý design, barvy, typ ovládání i preferovaný typ podporovaných lahví. 

Pořídit si jej můžete buď samostatně nebo v rámci sady, která je často tématická. 

A pokud ještě čekáte na náš definitivní tip, nejspíše bude těžké odpovědět. Každý z modelů je něčím nevídaný a zkrátka praktický. Z našeho hlediska bychom vybrali nejspíše SodaStream s plastovými lahvemi, které lze bez problému dopasovat i v různých objemech.

Na závěr také doufáme, že se vám náš test SodaStream stal přínosným a obohacujícím pro váš výběr.

X