Titanové pánve pod drobnohledem v naší recenzi

Slyšeli jste chválu na titanové pánve a chtěli byste některou z nich vyzkoušet?

A v čem vlastně tkví výhody pánví z titanu?

V této recenzi na  pánve s titanovým povrchem porovnáme tři modely od značky Tefal, které se těší uživatelskému zájmu.

Jak se jednotlivé pánve liší, jaké mají vychytávky a jak se na nich připravuje jídlo?

V recenzi se pokusíme najít odpovědi i na to, zda mají tyto pánve nějaké nedostatky.

Má smysl zvolit některou z těchto variant?

Tefal 26x26cm Expertise C6204052

Grilovací pánev Tefal o průměru 26×26 centimetrů je určena pro kvalitní přípravu grilovaného masa i zeleniny.

Čtvercový tvar zajišťuje dostatek místa pro grilovaný pokrm a díky žebrování budou maso i zelenina rovnoměrně propečené s typickými pruhy.

Specialitou této pánve je takzvaný Thermo – Spot, který detekuje ideální teplotu pro přípravu pokrmu, takže vždy budete vědět, kdy je ten správný čas dát grilovat například steak.Správný okamžik poznáte, jakmile se Thermo-Spot zbarví do jednotného odstínu.

Zdraví a titanové pánve

Jelikož se tato recenze věnuje titanovým pánvím, je třeba zmínit charakter daného materiálu. Pánev značky Tefal z této recenze je tvořena nerezovou ocelí, třívrstvým dnem Induction a povrchem Titanium Excellence, který má skvělé antiadhezní vlastnosti.

Díky tomu se nemusíte o pánev příliš bát a být na ni extrémně opatrní. Neuškodí jí teplotní šoky, můžete na ni v klidu používat kovové náčiní a jídlo se vám na ní nepřipálí.

Z uživatelských diskuzí vyplývá, že se pánev velice rychle nahřeje a teplo udrží. K přípravě grilovaného jídla pak postačí naprosté minimum tuku a pánev se snadno čistí. Bez problému ji lze mýt v myčce.

Pánev Expertise lze použít na všechny běžné typy ohřevu včetně trouby, ovšem pouze do 175°C. Jako další výhody lze jmenovat ergonomickou rukojeť či nepřítomnost zdravotně závadných látek PFOA, olova či kadmia, které se bohužel v některých výrobcích tohoto typu stále vyskytují.

Nevýhodou je naopak vyšší hmotnost, ovšem uživatelé se shodují na tom, že to ke kvalitním pánvím tohoto typu patří.

Výrobce:Tefal
Poklice:Ne
Povrchová úprava:Titanium Excellence
Typy ohřevu:Všechny včetně trouby (do 175°C)
VýhodyNevýhody
Minimální spotřeba tuku Těžší do ruky
Mytí v myčce Vyšší cena
Thermo-Spot 
Nepřilnavý povrch 

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku Nejlepší produkt v recenzi, který doporučuje web AZ-recepty.cz

Tefal 24cm ELEGANCE

Nyní se dostáváme k druhé titanové pánvi od Tefalu, která je určena pro běžné použití. Jedná se o pánev klasického tvaru o rozměrech 24 cm, která je vhodná na všechny typy ohřevu kromě indukce.

Tvar pánve je přizpůsoben tak, aby se s ní dobře pracovalo a obsah se snadno vyndaval či vyléval.

I v tomto případě je uprostřed přítomen Thermo-Spot pro indikaci ideální teploty, takže vždy budete vědět, kdy suroviny na pánev vložit.

Pánev je vybavena nepřilnavým povrchem typu Titanium Force, hlavním materiálem těla pánve je ocel.

Jedná se o klasickou univerzální pánvičku, na které připravíte klasické řízky, různé směsi i palačinky s tím, že do 175°C lze pánev použít i v troubě.

Má pánev Tefal Elegance nějaké nedostatky?

Jak už bylo zmíněno, tato pánev si neporadí s indukcí, takže pro majitele indukčních sporáků nepřipadá v úvahu. Pánev je navíc bez pokličky, ale to je u těchto typů celkem běžné.

Rukojeť není odnímatelná, takže pro zapékání v například v menší troubě nemusí být pánvička příliš vhodná.

Jinak ale nabízí velice příznivý poměr mezi kvalitou a cenou, určitě lze ocenit praktický Thermo-Spot, nepřilnavý povrch i to, že je pánvička vhodná do myčky.

Výrobce:Tefal
Rozměry:Průměr 24 cm
Poklice:Ne
Povrch:Titanium Force
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Thermo-Spot Nevhodná na indukci
Nepřilnavý povrch 
Mytí v myčce 

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

Tefal 28 cm INGENIO ELEGANCE L2310602

Pánev Ingenio Elegance je poslední z řady titanových pánví Tefal, kterou si v této recenzi představíme.

I tato titanová pánev 28 cm v průměru se pyšní 5vrstvým minerálním povrchem Titanium Force, který je ceněn pro své nepřilnavé vlastnosti.

Tento povrch zvládne i kovové nástroje, nesmí být však příliš ostré (např. nože). Stejně jako v předchozím případě se tento model hodí na elektrický, sklokeramický a plynový ohřev, indukce pro něj vhodná není.

Samozřejmostí je praktický Thermo-Spot. Prostorná pánev má tvar, který maximálně využívá varné plochy, k pánvi lze zakoupit i odnímatelnou rukojeť. Ta však není automaticky součástí balení a je třeba ji dokoupit nebo koupit rovnou set pánve a rukojeti.

Je tato titanová pánev vhodná do myčky?

Oproti předchozí pánvi Tefal Elegance je tento model odolnější vůči vysokým teplotám, díky čemuž je vhodný i do trouby, a to až do 250°C.

Stejně jako další pánve z této řady je i tato vhodná do myčky, ovšem bez rukojeti. Odnímatelná rukojeť se musí mýt zvlášť v ruce.

Její výhodou je však to, že se díky odnímatelné rukojeti pánev pohodlně vejde do trouby, do lednice či úložných prostor. Rukojeť se dá k pánvi připevnit jedním cvaknutím a lze ji využít i na další titanové pánve Tefal z této řady.

Výrobce:Tefal
Rozměr:28 cm
Poklice:Ne
Povrch:Titanium Force
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Thermo-Spot Nevhodná na indukci
Vhodná do trouby i do vyšších teplot Potřeba dokoupit rukojeť
Velikost 

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

Závěrečné vyhodnocení recenze

Titanové pánve z této recenze patří k osvědčené klasice, která rozhodně neurazí. Ba naopak. Titanový povrch Titanium Force a Titanium Exellence odolává mechanickému oděru a lze na něj použít i nepříliš ostré kovové nástroje.

Všechny pánve jsou vybaveny Thermo-Spotem, který detekuje ideální teplotu ke smažení. Ideální teplota je 180°C. Jakmile ji indikátor detekuje, zmizí viditelný nápis Thermo-Spot a celý kruh uprostřed pánve se zbarví do červena. V ten okamžik je ideální chvíle vložit na pánev pokrm tak, aby se usmažil co nejlépe.

Pokud bychom měli jmenovat hlavní nedostatky zmiňovaných pánví, je to například nevhodnost pro indukční sporák v případě pánví Elegance a Ingenio Elegance. Pro grilovací pánev Expertise to však problém není.

Rovněž se nejedná o titanové pánve s poklicí, všechny jsou dodávány bez ní. Údržba je však u všech typů snadná, pánve mohou bez problému do myčky (až na odnímatelnou rukojeť u pánve Ingenio Elegance).

A jaký je favorit této recenze? Vzhledem k opravdu vypracovanému materiálu i vhodnosti pro všechny typy varných ploch by to mohla být grilovací pánev Expertice. Tato robustnější, ale o to odolnější pánev dokáže vykouzlit kvalitně připravené maso i zeleninu a někteří uživatelé ji označují za skvělý kompromis v případě, že nemáte klasický gril.

Další dva modely zase představují dobrý poměr mezi cenou a kvalitou a jedná se spolehlivé titanové pánve. Zkušenosti uživatelů s tímto materiálem jsou více než dobré.

Myslíte, že byste využili funkci Thermo-Spot?

Koupit si titanovou pánev online <b>Koupit si titanovou pánev online </b>

Sdílejte svým přátelům:

5 (100%) 1 hodnocení
Milan & Ondra

Milan & Ondra

Oba jsme fanoušci dobrého jídla a vaření nás baví. Na webu AZ-recepty vás chceme inspirovat tradičními, ale i méně obvyklými recepty. Budeme rádi, když naše recepty vyzkoušíte a dáte nám vědět jak vám chutnalo. Dobrou chuť! :)