Recenze ekologických pánví Woll: jsou opravdu tak kvalitní?

Už jste se někdy setkali s pánvemi německé značky Woll? Ne?

Pak dovolte, abychom vám je představili v následující recenzi.

Jedná se o luxusní set pánví pro různé účely, které jsou schopny dosáhnout opravdu skvělých výsledků.

Mají ale pánve Woll také nějaké nedostatky?

Tato recenze pánví WOLL představí hned čtyři z nich. Můžete si tak udělat obrázek o tom, co tyto pánve umí a jaká specifika má materiál, z něhož jsou vyrobeny.

Opravdu odpovídá cena kvalitě?

A jsou tyto pánve snadné na údržbu?

Přečtěte si naše hodnocení.

Titanium Nowo WOLL čtvercová 28 cm

Hned na začátek si představme grilovací pánev WOLL o průměru 28 cm.

Pánev čtvercového tvaru s odnímatelnou rukojetí je opatřena žebrováním, které je trochu netradičně směřováno úhlopříčně.

Výrobci této grilovací pánve z kolekce Titanum Nowo si dali záležet na velice odolném materiálu, který je vypalován při extrémně vysokých teplotách.

Jedná se o hliníkovou slitinu tvrzenou oxidem titaničitým doplněnou o feromagnetickou ocel, která se v podobě pevného plátu nachází na dně pánve. Díky tomu se velice rychle zahřívá a řadí se proto mezi indukční pánve.

Tělo je odolné vůči mechanickému poškození i vysokým teplotám.

Jaké jsou výhody nepřilnavého povrchu?

Nepřilnavý povrch nanášený ve čtyřech vrstvách zajišťuje, že se grilovaný pokrm rovnoměrně propeče bez toho, aby se k podkladu připékal.

Jemné žebrování zajistí typický vzhled pro steaky nebo grilovanou zeleninu, která se ugriluje pravidelně z obou stran.

Velkou výhodou je již zmiňovaná odnímatelná rukojeť, díky níž lze pánev pohodlně použít i v troubě (do 250 °C). Velice přínosný je i vysoký okraj (6,5 cm), díky němuž nebude kolem tolik prskat olej.

Tato ekologická pánev bez zdravotně závadných látek PFOA lze použít na všechny typy vařičů a mýt v myčce.

Výrobci však doporučují spíše ruční mytí, jelikož myčka by mohla kvalitu nepřilnavého povrchu zhoršovat. K pánvi není dodávána poklice.

Výrobce:Woll
Poklice:Ne
Povrchová úprava:Nepřilnavý povrch z hliníkové slitiny
Druhy ohřevu:Elektrický sporák, sklokeramika, indukce, plyn, trouba
VýhodyNevýhody
Odolný materiál Bez poklice
Příčné žebrování 
Odnímatelná rukojeť 

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku Nejlepší produkt v recenzi, který doporučuje web AZ-recepty.cz

Titanium Nowo WOLL 26 cm

Tato kvalitní pánev na palačinky je na první pohled velice plochá a má nízký okraj, což ji předurčuje právě k tvorbě tohoto moučníku či omelet.

I v tomto případě je tělo pánve tvořeno z hliníkové slitiny tvrzené oxidem titaničitým. Dno obsahuje feromagnetickou ocel, která skvěle vede a akumuluje teplo.

Okraje pánve jsou postupně lehce zvýšené, což usnadňuje sundavání palačinek z pánve na talíř.

Rozměry titanové pánve WOLL

Tmavě šedá pánev má průměr 26 centimetrů, dno má tloušťku 10 milimetrů.

Stejně jako v předchozím případě je pánev vhodná na všechny typy ohřevů včetně trouby, kam ji pohodlně umístíte díky odnímatelné rukojeti (lze využít například na zapékané slané palačinky).

Pánev na palačinky z řady Titanium Nowo lze mýt v myčce, opět se však doporučuje spíše ruční mytí. Díky nepřilnavému povrchu a tomu, že se obejdete prakticky bez tuku, stačí pánev po použití jen lehce otřít například kuchyňskou utěrkou.

Výrobce:WOLL
Rozměr:26 cm
Poklice:Ne
Povrch:Hliníková slitina
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Praktický tvar pro přípravu palačinek 
Odolný povrch 
Nepřilnavost povrchu 
Odnímatelná rukojeť 

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

WOK Diamond Lite Pro WOLL 32 cm

Posledním produktem této recenze je pánev WOK značky Woll se speciálním povrchem. Za tuhle pánev by se určitě nestyděl ani sám Zdeněk Pohlreich.

V čem se tento povrch liší od těch předchozích a proč je tak speciální?

Jedná se totiž o vrstvu tvrzenou diamanty, a to ve dvojí vrstvě. Pánev má proto nadstandardní schopnosti co se týče nepřilnavosti povrchu a můžete si tak být jisti, že se vám na ní opravdu nic nepřichytí. Používání tuku je na této pánvi téměř zbytečné.

Značnou výhodou je velikost pánve. Obvod v nejvyšším místě činí 32 cm, výška okrajů je 9 cm. Krom toho, že se do této titanové WOK pánve vejde hodně surovin, nebudou díky vysokému povrchu při práci vypadávat.

Lze používat kovové nástroje

Materiál vede teplo po celém svém povrchu a jídlo se tak i při míchání připraví rovnoměrně. Smažit v pánvi můžete i při velice vysokých teplotách a dopékat v troubě.

Stejně jako v předchozích případech je součástí pánve tepelně odizolovaná odnímatelná rukojeť z nerezu.

Tato luxusní pánev WOK je velice odolná vůči mechanickému poškození, není se tak třeba bát prohnutého dna nebo jakkoliv poškozených okrajů. Několikavrstvý materiál vydrží opravdu hodně.

Výrobce:WOLL
Materiál:Tvrzený hliník s diamantovým povrchem
Rozměry:Průměr 32 cm, výška 9 cm
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Nadstandartně odolný diamantový povrch Vyšší cena
Mytí v myčce 
Zdravá příprava pokrmů (bez tuku) 
Odnímatelná rukojeť 

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

Závěrečné vyhodnocení recenze

Všechny pánve WOLL z této recenze patří k vyšším standardům kuchyňského nádobí. Jedná se o částečně ručně lité pánve, které tak kombinují kvalitu ruční práce s prvotřídními materiály.

Hliníková slitina je tvrzena oxidem titaničitým a vypalována plasmovou tryskou při vysokých teplotách (až 20 000 °C). Tělo pánví je vyplněno celoplošným plátem z feromagnetické oceli, která dokonale vede teplo.

Kvalitní titanové pánve jsou pak vyhotoveny v několika vrstvách – základem je ručně odlévané tělo pánve z hliníkové slitiny, pískovaný hliníkový podklad, základní vrstva tvrzená oxidem titančitým, na níž jsou ještě další vrstvy zabraňující korozi a přilnavosti. V případě pánve WOK je na povrchu ještě dvojitá diamantová vrstva.

Všechny modely z této recenze jsou vybaveny odnímatelnou rukojetí tak, aby je bylo možné použít i v troubě, snadno skladovat nebo aby práce s nimi byla bezpečnější vzhledem k přítomnosti dětí.

Při výběru tak rozhodně nesáhnete vedle, co se kvality týče, je spíše třeba myslet na to, jaký typ pánve je pro vás ideální a k čemu ji chcete použít.

Jak už bylo zmíněno, německé titanové pánve WOLL patří k dražším, což může být vnímáno jako jejich negativum, ovšem jejich životnost vám náklady vrátí. K pánvím rovněž nejsou dodávány poklice a i přes to, že mohou být myty v myčce, tak je doporučováno ruční mytí pro zachování prvotřídní kvality povrchu.

Pokud si některou z nich vyberete, ke značce WOLL se pravděpodobně vrátíte znovu.

Která z pánví z naší recenze vás zaujala nejvíce?

Koupit si pánev Woll online <b>Koupit si pánev Woll online </b>

Sdílejte svým přátelům:

5 (100%) 1 hodnocení
Milan & Ondra

Milan & Ondra

Oba jsme fanoušci dobrého jídla a vaření nás baví. Na webu AZ-recepty vás chceme inspirovat tradičními, ale i méně obvyklými recepty. Budeme rádi, když naše recepty vyzkoušíte a dáte nám vědět jak vám chutnalo. Dobrou chuť! :)