Recenze pánviček Woll: jsou opravdu tak kvalitní? (zkušenosti & tipy)

Už jste se někdy setkali s pánvemi německé značky Woll? Ne?

Pak dovolte, abychom vám je představili v následující recenzi.

Jedná se o luxusní set pánví pro různé účely, které jsou schopny dosáhnout opravdu skvělých výsledků.

Mají ale pánve Woll také nějaké nedostatky?

Tato recenze pánví WOLL představí hned čtyři z nich. Můžete si tak udělat obrázek o tom, co tyto pánve umí a jaká specifika má materiál, z něhož jsou vyrobeny.

Opravdu odpovídá cena kvalitě?

A jsou tyto pánve snadné na údržbu?

Přečtěte si naše hodnocení.

Titanium Nowo WOLL čtvercová 28 cm

Hned na začátek si představme grilovací pánev WOLL o průměru 28 cm.

Pánev čtvercového tvaru s odnímatelnou rukojetí je opatřena žebrováním, které je trochu netradičně směřováno úhlopříčně.

Výrobci této grilovací pánve z kolekce Titanum Nowo si dali záležet na velice odolném materiálu, který je vypalován při extrémně vysokých teplotách.

Jedná se o hliníkovou slitinu tvrzenou oxidem titaničitým doplněnou o feromagnetickou ocel, která se v podobě pevného plátu nachází na dně pánve. Díky tomu se velice rychle zahřívá a řadí se proto mezi indukční pánve.

Tělo je odolné vůči mechanickému poškození i vysokým teplotám.

Jaké jsou výhody nepřilnavého povrchu?

Nepřilnavý povrch nanášený ve čtyřech vrstvách zajišťuje, že se grilovaný pokrm rovnoměrně propeče bez toho, aby se k podkladu připékal.

Jemné žebrování zajistí typický vzhled pro steaky nebo grilovanou zeleninu, která se ugriluje pravidelně z obou stran.

Velkou výhodou je již zmiňovaná odnímatelná rukojeť, díky níž lze pánvička pohodlně použít i v troubě (do 250 °C). Velice přínosný je i vysoký okraj (6,5 cm), díky němuž nebude kolem tolik prskat olej.

Tato ekologická pánev bez zdravotně závadných látek PFOA lze použít na všechny typy vařičů a mýt v myčce.

Výrobci však doporučují spíše ruční mytí, jelikož myčka by mohla kvalitu nepřilnavého povrchu zhoršovat. K pánvi není dodávána poklice.

Výrobce:Woll
Poklice:Ne
Povrchová úprava:Nepřilnavý povrch z hliníkové slitiny
Druhy ohřevu:Elektrický sporák, sklokeramika, indukce, plyn, trouba
VýhodyNevýhody
Odolný materiálBez poklice
Příčné žebrování
Odnímatelná rukojeť

Titanium Nowo WOLL 26 cm

Tato kvalitní pánev na palačinky je na první pohled velice plochá a má nízký okraj, což ji předurčuje právě k tvorbě tohoto moučníku či omelet.

I v tomto případě je tělo pánve tvořeno z hliníkové slitiny tvrzené oxidem titaničitým. Dno obsahuje feromagnetickou ocel, která skvěle vede a akumuluje teplo.

Okraje pánve jsou postupně lehce zvýšené, což usnadňuje sundavání palačinek z pánve na talíř.

Rozměry titanové pánve WOLL

Tmavě šedá pánev má průměr 26 centimetrů, dno má tloušťku 10 milimetrů.

Stejně jako v předchozím případě je pánev vhodná na všechny typy ohřevů včetně trouby, kam ji pohodlně umístíte díky odnímatelné rukojeti (lze využít například na zapékané slané palačinky).

Pánev na palačinky z řady Titanium Nowo lze mýt v myčce, opět se však doporučuje spíše ruční mytí. Díky nepřilnavému povrchu a tomu, že se obejdete prakticky bez tuku, stačí pánev po použití jen lehce otřít například kuchyňskou utěrkou.

Výrobce:WOLL
Rozměr:26 cm
Poklice:Ne
Povrch:Hliníková slitina
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Praktický tvar pro přípravu palačinek
Odolný povrch
Nepřilnavost povrchu
Odnímatelná rukojeť


WOLL Induction Line 24 cm

Posledním produktem této recenze je pánev Woll 24 cm. Je tvořena 4vrstvým povrchem vypalovaný při teplotě vyšší než 20 000 °C. Za tuhle pánev by se určitě nestyděl ani sám Zdeněk Pohlreich.

Jedná se vysoce odolnou pánev, kterou nepokoří ani vysoké teploty a ani mechanické působení. Má proto nadstandardní schopnosti co se týče nepřilnavosti povrchu a můžete si tak být jisti, že se vám na ní opravdu nic nepřichytí.

Další skvělou věcičkou je i tepelně odizolovaná rukojeť, kterou lze dle potřeby odejmout.

A co je možné na této pánvi vařit a smažit? Nadýchanou omeletu, ultra tenké palačinky, maso, ryby a mnohem více. Tato univerzální pánvička vás nadchne svým designem a komfortem využití. Můžete ji hodit i do trouby, když potřebujete dopéct maso. A jak je to s údržbou? Klidně ji dejte do myčky nádobí a ona se o to postará. 

Lze používat kovové nástroje

Materiál vede díky využitého hliníkového jádra teplo po celém svém povrchu a jídlo se tak i při míchání připraví rovnoměrně. Smažit v pánvi můžete i při velice vysokých teplotách.

Tato luxusní pánev Woll je velice odolná vůči mechanickému poškození, není se tak třeba bát prohnutého dna nebo jakkoliv poškozených okrajů. Několikavrstvý materiál vydrží opravdu hodně. Navíc si nemusíte dělat vrásky ani po stránce zdravotní závadnosti. Veškeré materiály na její výrobu jsou bez PFOA.

Výrobce:WOLL
Materiál:Tvrzený hliník s 4vrstvým vypalovaným povrchem s z oxidu titančitého
Rozměry:Průměr 24 cm, výška 5 cm
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Nadstandartně odolný vrstvený povrchVyšší cena
Mytí v myčce
Univerzální využití
Odnímatelná rukojeť


Často kladené otázky

⚡ Rozhoduje nejvíce cena?

Přestože pánve WOLL patří do dražší cenové kategorie, zajisté se vám odvděčí kvalitou a stálostí. Pokud jste se rozhodli investovat do výrobku, který vám vydrží i dekády, pak se vám to opravdu vyplatí. Pánve WOLL jsou v podobné cenové kategorii. Závisí však na tom, co od pánve požadujete.

⚡ Jaký typ pánve potřebujete?

Výrobce Woll vyrábí různé pánve na profesionální úrovni. Hodily by se vám spíše univerzální pánve, na kterých připravíte téměř vše? Na druhou stranu ty specifické jsou taktéž neocenitelné. Grilovací pánev je dokonalá pro přípravu grilovaných jídel, naopak palačinková pánev zvládne dokonalé palačinky.

⚡ Jakou velikost budete potřebovat?

Zde zase závisí na tom, jaký typ pánve máte v plánu pořídit. Pro čtyřčlennou rodinu ale všeobecně platí, že by pánev o průměru 26-28 cm měla být tak akorát

Vyhodnocení recenze pánví Woll

Všechny pánve WOLL z této recenze patří k vyšším standardům kuchyňského nádobí. Jedná se o částečně ručně lité pánve, které tak kombinují kvalitu ruční práce s prvotřídními materiály.

Hliníková slitina je tvrzena oxidem titaničitým a vypalována plasmovou tryskou při vysokých teplotách (až 20 000 °C). Tělo pánví je vyplněno celoplošným plátem z feromagnetické oceli, která dokonale vede teplo.

Kvalitní titanové pánve jsou pak vyhotoveny v několika vrstvách – základem je ručně odlévané tělo pánve z hliníkové slitiny, pískovaný hliníkový podklad, základní vrstva tvrzená oxidem titančitým, na níž jsou ještě další vrstvy zabraňující korozi a přilnavosti.

Všechny modely z této recenze jsou vybaveny odnímatelnou rukojetí tak, aby je bylo možné použít i v troubě, snadno skladovat nebo aby práce s nimi byla bezpečnější vzhledem k přítomnosti dětí.

Při výběru tak rozhodně nesáhnete vedle, co se kvality týče, je spíše třeba myslet na to, jaký typ pánve je pro vás ideální a k čemu ji chcete použít.

Jak už bylo zmíněno, německé titanové pánve WOLL patří k dražším, což může být vnímáno jako jejich negativum, ovšem jejich životnost vám náklady vrátí. K pánvím rovněž nejsou dodávány poklice a i přes to, že mohou být myty v myčce, tak je doporučováno ruční mytí pro zachování prvotřídní kvality povrchu.

Pokud si některou z nich vyberete, ke značce WOLL se pravděpodobně vrátíte znovu.

Která z pánví z naší recenze vás zaujala nejvíce?

X