Recenze těch nejlepších pánví Tefal. Podle čeho je vybírat?

Zřejmě jste se na tento článek dostali, protože potřebujete pánev. Pokud možno, tak dobrou pánev. Pánev, která zkrátka vydrží několik let.

Doma zatím buď žádnou nemáte anebo máte takovou, která pánví už vlastně ani není.

Existuje plno značek pánví, známých i no name. Řekněme si to však na rovinu, pokud se v našich končinách řekne pánev, jako značka se většině z nás vybaví pánev Tefal. I recenze zákazníků jsou značce Tefal pozitivně nakloněny. Jde znát, že jí zákazníci po celém světě důvěřují.

Co je však dobré při koupi nové pánve vědět?

Jak velkou pánev chcete a pro kolik lidí budete nejčastěji vařit?

Jaké jsou výhody a nevýhody nepřilnavého materiálu?

Tolik otázek kvůli jedné pánvi? Aneb jak z docela jednoduché koupě udělat výběrové řízení na nejlepší pánev na světě.

Ale neděste se, není to tak hrozné. Zvláště pokud vám všechno naservírujeme takto hezky po kupě.

Pánev o průměru 24 -26 cm

Využití této pánve je podobné jako u pánve předešlé. Je výborná na přípravu vajec, a jelikož tyto pánve mívají obvykle větší hloubku, dělá je to ideálními na míchaná vajíčka, smaženou kukuřici, a dokonce by se do ní měl vejít i větší steak. Zkrátka žádné kouskování masa, které nejvíc parády stejně nadělá jen vcelku. V pohodě tak na této pánvi připravíte jídlo pro dvě až tři osoby.

Obecné výhody

Nejenže na této pánvi připravíte více porcí jídla, ale i manipulace s ní je stále jednoduchá. Tato pánev se hodí pro středně velké hořáky.

Obecné nevýhody

I když docela velká, je však stále velmi malá pro čtyř a více členné rodiny. Třebaže na ní už kde co připravíte, pořád ještě není dostatečně velká na opravdu velké kusy masa.

TalentPro o průměru 26 cm

Máme pro vás tak trochu kompromis. Asi se shodneme na tom, že pánev o průměru 24 nebo 26 cm není žádný velikán, ale mnohdy na vaření úplně stačí. Pokud rádi v pánvi vaříte třeba rizoto a hledáte proto pánev s vyššími stěnami, mohla by být pro vás pánev od Tefalu z řady TalentPro značka ideál. Tato pánev je již vybavena nepřilnavým povrchem Titanium Excellence, přičemž na výšku má 11,3 cm. Můžete v ní vařit nejen to lahodné italské krémové rizoto, ale klidně i omáčky. Pánev není těžká, váží 1,2 kg, a i kdyby se vám přeci jen těžká zdála, bude se vám s ní dobře manipulovat díky úchytce nacházející se naproti rukojeti. Jednou rukou chytnete za rukojeť, druhou za úchytku a nemůže se stát, že byste měli kvůli pánvi těžkou ruku anebo něco vylili přes okraj.

Technické parametry pánve Tefal TalentPro 26 cm C6210552
Průměr

Výška

Váha

26 cm

8 cm

1,2

MateriálTitanium Excellence
Maximální teplota pro použití v troubě

Možnost mytí v myčce

Zdroj ohřevu

ThermoSpot indikátor teploty

175 °C

Ano

Plyn, elektřina, sklokeramika, indukce

Ano

Země výrobyFrancie
VýhodyNevýhody
Snadná manipulace Stále však malá pro větší rodiny
Dostatečně velká na větší porce masa
Vhodná na všechny zdroje ohřevu
Titanium Excellence materiál
Thermospot

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku Nejlepší produkt v recenzi, který doporučuje web AZ-recepty.cz

Pánev o průměru 20 cm

Pánev takové velikosti se používá například na omelety, které s lehkostí přemístíte na talíř. Velmi dobře si rozumí s menšími hořáky, díky čemuž získáte nad vařením více kontroly.  Dobře se na ní připravují houby, cibule a jakékoli jiné malé suroviny. Pokud jste v domácnosti zatím jenom dva, je právě tento rozměr pro vás ideální.

Obecné výhody

Nespornou výhodou této pánve je možnost použití na malých hořácích. A vůbec se hodí do malého bytu, kde máte také malý dřez a omezený prostor na skladování. Mytí takové malé pánve je velmi snadné, ať už ji myjete ve dřezu anebo v myče nádobí, i tam se snadno vejde. Bude vyhovovat i vašim odrostlejším dětem, které si snadno na ní připraví snídani a jistě si ji pro její praktickou velikost zamilují.

Obecné nevýhody

I zde je nevýhodou samotná velikost pánve. Připravíte na ní totiž jen omezené množství porcí, maximálně pro dva lidi. Větší kusy masa na ní nepřipravíte vcelku, takže je budete muset nakrájet. Co si budeme povídat, takový na půl rozkrojený pstruh na talíři moc parády nenadělá.

Tefal Invissia o průměru 20 cm

Jednu takovou sympatickou a lehoulinkou pánev Tefal má. Jmenuje Tefal Invissia. Je vyrobena ze čtyřvrstvého nepřilnavého povrchu PowerGlide, který má dvojitou horní krycí vrstvu. Pro nepřilnavost a odolnost proti oděru je povrch této pánve posílen minerálními prvky. PowerGlide je super v tom, že stačí pánev jen malilinko nahnout a například taková omeleta se ladně přemístí na talíř. Toto dělá pánve s technologií PowerGlide ideální nejen pro kulinářské začátečníky.

Pokud se vám práce s tímto druhem pánve zalíbí, můžete si zakoupit více rozměrů Tefal pánve Invissia vyrábí totiž v několika velikostech, nejen o průměru 20 cm, ale také průměr 24, 26, 28 a 30.

Technické parametry  Tefal Pánev 20 cm Invissia B3090243
Průměr

Výška

20 cm

3,6 cm

MateriálPowerGlide
Maximální teplota pro použití v troubě

Možnost mytí v myčce

Zdroj ohřevu

ThermoSpot indikátor teploty

175 °C

Ano

Plyn, elektřina, sklokeramika

Ano

Země výrobyFrancie
VýhodyNevýhody
Skladná, vhodná do menších prostorů Příliš malá pro více osob
Snadná manipulace Příliš malá na větší kusy masa
PowerGlide materiál Nevhodná na indukci
Cena

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

Pánev o průměru 28 cm

Pokud se nepotřebujete blýsknout skvěle naservírovanými benediktýnskými vejci a pokud máte dostatek místa na jednu větší pánev, pak je pro vás rozhodně ideální pánev ve velikosti 26 – 28 cm. Zřejmě jste praktičtí a nepotrpíte si na různá cingrlátka. Prostě chcete univerzální pánev, ze které se nají celá vaše rodina.

Výhody

Je skvělá pro čtyřčlennou rodinu a je vhodná jak na střední, tak velký hořák.

Nevýhody

Vzhledem k velikosti lze této pánvi vytknout snad jen tu. Nehodí se na malé hořáky, jelikož distribuce tepla by byla velmi obtížná. I když je to velká pánev, na přípravu steaků pro čtyřčlennou rodinu nemusí být dostačující. Jemné ženské ruce se může zdát manipulace s takovou pánví obtížná.

Grilovací pánev Reserved Collect o průměru 28 cm

Zde se nabízí otázka: Na co tuto pánev potřebujete? Co na ní plánujete připravovat? Osmadvacítek pánví Tefal se totiž vyrábí opravdu hodně. Zákaznicky velmi oblíbenou je Tefal grilovací pánev o průměru 28 cm z řady Reserved Collect, kterou můžete použít na všechny zdroje ohřevu. Jak si můžete povšimnout, na rozdíl od všech předchozích pánví, ji lze používat v troubě až do teploty 250 °C (u pánví neurčených na grilování bývá maximální teplota v troubě okolo 175 °C).

Technické parametry  TEFAL Grilovací pánev 28×28 cm RESERVED COLLECT
Průměr

Výška pánve

28 cm

3 cm

MateriálTitanium Excellence
Maximální teplota pro použití v troubě

Možnost mytí v myčce

Zdroj ohřevu

ThermoSpot indikátor teploty

250 °C

Ano

Plyn, elektřina, sklokeramika, indukce

Ano

Země výrobyFrancie
VýhodyNevýhody
Grilovací pánev Nevhodná na malé hořáky
Použití v troubě až do teploty 250 °C Obtížnější manipulace
Thermospot

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

Pánev o průměru 30 – 32 cm

Pánev o takových rozměrech je už slušnou pánví, která zasytí čtyřčlennou rodinu i babičku s dědečkem. Bez problémů lze na této pánvi připravit jídlo pro 4 – 6 osob.

Výhody

Je-li vaření vašim koníčkem a pro své přátele a rodinu pořádáte večeře, s touto pánví se budete blýsknout a rozhodně vám ušetří čas i energii. Nebude pro vás žádný problém připravit na ní celou rybu, velký t-bone steak anebo vepřové kotlety.

Nevýhody

Je vhodná pouze pro velké hořáky. Tak velká pánev bývá obvykle už velice těžká a manipulace s ní může být nejen pro její váhu, ale také pro její rozměr, poměrně obtížná. Pokud vás děsí obtížná manipulace, protože pánev často přenášíte anebo pro přípravu jídla z pánve používáte také troubu, je v tomto případě lepší pořídit si takovou pánev, má ještě druhou rukojeť. Všechno díky tomu bude snazší.

Tefal Expertise a TalentPro o průměru 30 – 32 cm

Co takhle 30 cm Tefal pánev Exprertise? Nenechte se zmást rozměry. Tato pánev klame tělem. Na to, jak je velká, není ani moc těžká. Tefal Expertise váží 1,67 kg. K výrobě této pánve byl taktéž použit nejnovější materiál Titanium Excellence. O dva centimetry větším příbuzným této pánve je pak TalentPro Tefal o průměru 32 cm, která váží 1,8 kg.

Technické parametry pánve Pánev Expertise Tefal 30 cm  C6200752
Průměr

Výška

Váha

30 cm

8,7 cm

1,67 kg

MateriálTitanium Excellence
Maximální teplota pro použití v troubě

Možnost mytí v myčce

Zdroj ohřevu

ThermoSpot

175 °C

Ano

Plyn, elektřina, sklokeramika, indukce

Ano

Země výrobyFrancie
VýhodyNevýhody
Velká pánev, dají se na ní uvařit pro celou rodinu Použití pouze na velkém hořáku
Titanium Excellence materiál Vzhledem k váze a velikosti obtížnější manipulace
Thermospot

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

Jedna rukojeť na dvě pánve

O velikostech pánví máme tedy jasné povědomí. Je možné, že se vám bude hodit více velikostí, což není sám o sobě žádný problém, dokoupit pánev si můžete vždycky. Dají se ale také koupit sady pánví, na kterých si jenom přecvakáváte rukojeti, čímž šetříte nejen peníze, ale mimo jiné i místo. V sadách si můžete koupit například Tefal Ingenio  pánve.

 • Ve verzi Elegance průměr 22 a 26 cm
 • Ve verzi Elegance průměr 24 a 28 cm
 • Ve verzi Expertise Ingenio Induction průměr 24 a 28 cm,
 • Ve verzi Ingenio Smalt průměr 24 a 28 cm

Všechny tyto pánve mají společný materiál, tedy ten nejlepší možný, který Tefal nabízí, a to Titanium Excellence samozřejmě společně s Thermospotem uprostřed. Pánve můžete použít i pro pečení v troubě, maximálně však do teploty 250 °C.

Pokud se z vás stanou fanoušci vaření, vězte, že u jedné pánve stejně nezůstanete. Najednou zjistíte, že na palačinky musíte mít zkrátka pánev na palačinky. Na začátek vám možná bude stačit nějaká univerzální pánev, jako je např. TalentPro Tefal o průměru 28 cm, ale čas ukáže. Navíc vaření na nepřilnavém povrchu je tak trochu návykové, nic se vám totiž jen tak nepřipálí a každá omeleta či palačinka bude prostě na jedničku s hvězdičkou.

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídkuNepřilnavý materiál Tefal

Nepřilnavá pánev je balzám na nervy po všech těch připáleninách na obyčejných pánvích, které jste museli nechat dlouho odmočit, drhnout drátěnkou anebo zapojit i své vlastní nehty. Nepřilnavý materiál je velmi praktický a pohodlný, snadno se čistí a jídlo se na něj nepřipéká. Je také ideální pro lidi, kteří si hlídají celkový příjem kalorií a preferují minimum tuku při vaření.

Titanium Excellence®

Titanium Excellence je nový materiál od Tefalu. Excelentnost tohoto materiálu spočívá zejména v tom, že vydrží až 3x déle než jiné materiály. Tefal tak uvádí životnost pánve vyrobené z materiálu Titanium Excellence 12 let. Pánev je tvořena odolným šestivrstvým nepřilnavým povrchem s pevnou minerální bází. Materiál je tak odolný díky patentovanému procesu fúze a dvěma titanem obohacenými vrstvami. Například z tohoto materiálu tefal vyrábí pánev wok Expertise o průměru 28 cm a také mnohé další, o kterých se budeme ještě zmiňovat níže.

Mimochodem, společnost Groupe SEB, jejíž dceřinou společností je mimo Tefalu například Moulinex, Krups, Rowenta, WMF a mnoho dalších, na počátku roku 2018 představila svůj nový program Opravitelný výrobek po dobu 10 let. Společnost uvádí, že až 95 % její produkce je během prvních desíti let opravitelná.

Thermo-Spot®

Nádobí od Tefalu se vyrábí s a bez indikátoru teploty Thermo-Spot. Je-li indikátor na pánvi přítomen a dosáhne-li pánev adekvátní teploty pro tepelnou přípravu (cca 190 °C), zabarví se Thermo-Spot dočervena a zmizí jeho znak. Je-li naopak Thermo-Spot™ značení viditelné, je pánev buď studená anebo není ještě připravena k tepelné úpravě pokrmů. Thermo-Spot tak slouží nejen jako ukazatel připravenosti pánve, ale také jako prevence před přehřátím

Kde budete měřit průměr pánve?

Když se řekne průměr pánve, v které části pánve jej vlastně budete hledat? Nahoře nebo vespod? Někomu může přijít tato otázka banální, ale divili byste se, kolik lidí se mylně domnívá, že za průměr je považován rozměr dna pánve.

To se pak na internetu setkáte s rozhořčenými recenzemi, že pánev je příliš malá. Vždy, když se v popisku daného produktu uvádí průměr, má se za to, že je to horní část pánve, která bývá vždy větší. Dává to smysl i s ohledem na pokličky, ty také přeci vybíráte podle rozměru horní části pánve, zkrátka podle té části, na kterou si má pánev sednout.

11 užitečných tipů na konec

Pokud opravdu vážně uvažujete o zakoupení Tefal pánve, měli byste vědět, jak s ní zacházet. Tefalky dokáží vydržet opravdu hodně dlouho, ale pouze za předpokladu, že s ní správně manipulujete. Takže co smíte a nesmíte?

 1. Vařte pouze na nízký a střední stupeň. Tefal pánve jsou na použití při nízké a střední teplotě přizpůsobeny, přičemž příliš vysoká teplota může pánev poškodit. Je-li produkt poškozen nesprávným používáním, jako je například vystavování příliš vysokým teplotám, nevztahuje se na něj záruka.
 2. Nikdy neponechávejte pánev na zdroji tepla prázdnou.
 3. Vždy pánev pokládejte na odpovídající velikost plotýnky. Plameny by se neměly nikdy vyšplhat na stěny pánve.
 4. Nikdy nepoužívejte nepřilnavé pánve k flambování.
 5. Vyhýbejte se velkým teplotním skokům. Před mytím nechte pánev vždy vychládnout.
 6. Při přemisťování po varné desce pánev vždy zvedněte. Budete-li pánev přesouvat po varné desce, poškodíte tak ji i dno pánve.
 7. Při používání kovových kuchyňských nástrojů dbejte zvýšené opatrnosti. Na pánvi však nesmíte v žádném případě používat nůž či šlehač.
 8. Neděste se v případě, že se nepřilnavá pánev nepatrně zabarví. Jedná se vcelku o normální jev a toto zabarvení nemá vliv na nepřilnavé vlastnosti pánve.
 9. Pokud se vám jídlo začne na pánev při tepelné úpravě přilepovat, značí to narušení nepřilnavosti pánve v důsledku častého přehřívání.
 10. Nepřilnavý povrch by se při běžném používání neměl odlupovat. Pokud se tak nicméně stane a někdo odloupnutou částečku pozře, nemusíte mít obavy. Jedná se o naprosto bezpečný materiál.
 11. Nepoužívejte na nepřilnavý povrch spreje na pečení

Koupit pánev Tefal online <b>Koupit pánev Tefal online </b>

Sdílejte svým přátelům:

5 (100%) 3 hodnocení
Milan & Ondra

Milan & Ondra

Oba jsme fanoušci dobrého jídla a vaření nás baví. Na webu AZ-recepty vás chceme inspirovat tradičními, ale i méně obvyklými recepty. Budeme rádi, když naše recepty vyzkoušíte a dáte nám vědět jak vám chutnalo. Dobrou chuť! :)