Zkušenosti v pánvemi Tefal. Podle čeho je vybírat?

Pánve Tefal patří mezi velice oblíbené nejen na českém trhu.

A není divu. Vynikají totiž svou kvalitou.

Co je však dobré při koupi nové pánve vědět?

Jakou velikost pro určitý počet lidí zvolit?

Jaké jsou výhody a nevýhody nepřilnavého materiálu?

Tolik otázek kvůli jedné pánvi? Aneb jak z docela jednoduché koupě udělat výběrové řízení na nejlepší pánev na světě.

Ale neděste se, není to tak hrozné. Zvláště pokud vám všechno naservírujeme v této recenzi pánví Tefal.

Pánev o průměru 24 cm

Využití této pánve je podobné jako u té předešlé. Je výborná na přípravu vajec, a jelikož tyto typy mívají obvykle větší hloubku, dělá je to ideálními na míchaná vajíčka, smaženou kukuřici, a dokonce by se do ní měl vejít i větší steak. Zkrátka žádné kouskování masa, které nejvíc parády stejně nadělá jen vcelku. V pohodě tak na této pánvi připravíte jídlo pro dvě až tři osoby.

Obecné výhody

Nejenže na této pánvi připravíte více porcí jídla, ale i manipulace s ní je stále jednoduchá. Tato pánev se hodí pro středně velké hořáky.

Obecné nevýhody

I když docela velká, je však stále velmi malá pro čtyř a více členné rodiny. Třebaže na ní už kde co připravíte, pořád ještě není dostatečně velká na opravdu velké kusy masa.

TalentPro o průměru 24 cm

Máme pro vás tak trochu kompromis. Asi se shodneme na tom, že pánev o průměru 24 cm není žádný velikán, ale mnohdy na vaření úplně stačí. Pokud rádi vaříte třeba rizoto a hledáte proto pánev s vyššími stěnami, mohla by pro vás být ideální edice TalentPro od Tefalu. Tato pánev je již vybavena povrchem Titanium Pro, který je výjimečný svou vysokou nepřilnavostí. Můžete v ní vařit nejen to lahodné italské krémové rizoto, ale klidně i omáčky. Navíc není těžká, váží 1,27 kg, a tak se s ní příjemně manipuluje.

Nechybí jí ani Thermo-Spot, indikátor teploty, který vychytá ten správný čas pro přidání surovin. Může být využita na všech druzích sporáků a taky v troubě. Je vyrobena z ekologických a zdravotně nezávadných materiálů.

Technické parametry
Průměr24 cm
Výška5 cm
Váha1,27 kg
MateriálTitanium Pro
Maximální teplota pro použití v troubě175 °C
Možnost mytí v myčceAno
Zdroj ohřevuVšechny včetně trouby
ThermoSpot indikátor Ano
Země výrobyFrancie
VýhodyNevýhody
Snadná manipulaceStále však malá pro větší rodiny
Dostačující pro 2 osoby
Vhodná na všechny zdroje ohřevu
Titanium Pro materiál
Thermospot


Pánev o průměru 20-21 cm

Pánev takové velikosti se používá například na omelety, které s lehkostí přemístíte na talíř. Velmi dobře si rozumí s menšími hořáky, díky čemuž získáte nad vařením více kontroly.  Dobře se na ní připravují houby, cibule a jakékoli jiné malé suroviny. Pokud jste v domácnosti zatím jenom dva, je právě tento rozměr pro vás ideální.

Obecné výhody

Nespornou výhodou této pánve je možnost použití na malých hořácích. A vůbec se hodí do malého bytu, kde máte také malý dřez a omezený prostor na skladování. Mytí je velmi snadné, ať už ji myjete ve dřezu anebo v myče nádobí, i tam se snadno vejde. Bude vyhovovat i vašim odrostlejším dětem, které si snadno na ní připraví snídani a jistě si ji pro její praktickou velikost zamilují.

Obecné nevýhody

I zde je nevýhodou samotná velikost pánve. Připravíte na ní totiž jen omezené množství porcí, maximálně pro dva lidi. Větší kusy masa na ní nepřipravíte vcelku, takže je budete muset nakrájet. Co si budeme povídat, takový na půl rozkrojený pstruh na talíři moc parády nenadělá.

Tefal Character o průměru 21 cm

Jednu takovou sympatickou a lehoulinkou pánev Tefal má. Jmenuje Tefal Character. Je vyrobena ze čtyřvrstvého nepřilnavého povrchu Titanium Pro, který má dvojitou horní krycí vrstvu. Pro nepřilnavost a odolnost proti oděru je její povrch posílen minerálními prvky. Tento povrch je super v tom, že stačí pánev jen malilinko nahnout a například taková omeleta se ladně přemístí na talíř.

Pokud se vám práce s tímto druhem pomocníka zalíbí, můžete si zakoupit více rozměrů Tefal pánve Character, vyrábí se totiž v několika velikostech, nejen o průměru 21 cm, ale také v průměrech 24, 26, 28, 30 a 32 cm.

Technické parametry
Průměr21 cm
Výška7,80 cm
Váha813 g
MateriálTitaniumPro
Maximální teplota pro využití v troubě175 °C
Možnost mytí v myčceNe
Zdroj ohřevuVšechny včetně trouby
ThermoSpor indikátorAno
Země původuFrancie
VýhodyNevýhody
Skladná, vhodná do menších prostorůPříliš malá pro více osob
Snadná manipulace Vyšší cena
TitaniuPro materiálNevhodná do myčky
Hloubka


Pánev o průměru 26 cm

Pánev o takových těchto rozměrech je běžnou průměrnou velikostí, kterou na trhu značky Tefal koupíte. Na přípravu jídla pro menší domácnost může bohatě vystačit.

Výhody

Jde o skladnou variantu pánve, která zajistí dostatečný prostor, na kterém můžete vařit pro 2-4 osoby. Vše je závislé na tom, co zrovna připravujete, jakou máte spotřebu, a také jaký typ pánve s touto velikostí využijete. Představuje zárovneň ideální velikost pro příjemnou manipulaci.

Nevýhody

Pro větší rodinu nemusí stačit. Pokud byste chtěli nachystat pokrm pro více lidí, museli byste buď vařit na dvakrát nebo použít dvě pánve současně.

Grilovací pánev Talent Pro o průměru 26 cm

Zde se nabízí otázka: Na co tuto pánev potřebujete? Co na ní plánujete připravovat? Zákaznicky oblíbenou je i grilovací pánev Tefal o průměru 26 cm z řady Talent Pro, kterou můžete použít na všechny zdroje ohřevu včetně trouby.

Díky červenému Thermo-Spotu poznáte, kdy je čas na přidání pokrmu. Jedinečný adhezivní povrch Titanium Pro zase zajistí, aby se jídlo nepřichytávalo, takže vaše grilování vám půjde jako po másle. Její dno je doplněno o nerezový disk, který se postará, aby se teplo dostalo po celé ploše.

Technické parametry
Průměr26 cm
Výška3 cm
Váha1 kg
MateriálTitanium Pro
Maximální teplota pro použití v troubě 175 °C
Možnost mytí v myčce Ano
Zdroj ohřevu Všechny včetně trouby
ThermoSpot indikátor teploty Ano
Země výrobyFrancie
VýhodyNevýhody
Grilovací pánev Vyšší cena
Použití v troubě až do teploty 175 °C
Thermospot


Pánev o průměru 28 cm

Pokud se nepotřebujete blýsknout skvěle naservírovanými benediktýnskými vejci a pokud máte dostatek místa na jednu větší pánev, pak je pro vás rozhodně ideální pánev ve velikosti 26 – 28 cm. Zřejmě jste praktičtí a nepotrpíte si na různá cingrlátka. Prostě chcete univerzální kus nádobí, ze kterého se nají celá vaše rodina.

Výhody

Je skvělá pro čtyřčlennou rodinu a je vhodná jak na střední, tak velký hořák.

Nevýhody

Vzhledem k velikosti lze této pánvi vytknout snad jen tu. Nehodí se na malé hořáky, jelikož distribuce tepla by byla velmi obtížná. I když je to velká pánev, na přípravu steaků pro čtyřčlennou rodinu nemusí být dostačující. Jemné ženské ruce se může zdát manipulace s takovou pánví obtížná.

Invissia wok o průměru 28 cm

Pánev wok by neměla chybět v žádné domácnosti. Proč? Zejména proto, že je opravdu univerzální a perfektně se na ní smaží, vaří, restuje i dusí. Zároveň není potřeba využívat velké množství oleje, takže je ve finále připravované jídlo lehčí na žaludek i zdravější. Můžete na ní zatáhnout maso, a pak jednoduše hodit do trouby k dopečení.

Nemusíte tedy využívat další pekáček. Indikátor Thermo-Spot vám v tu pravou chvíli dá vědět, kdy na její bedra naložit vámi zvolené suroviny. Ona se pak postará, aby se nic nepřichytávalo. A až ukončí svou službu, můžete ji vložit do myčky nádobí a mezitím si třeba udělat kafíčko.

Technické parametry
Průměr pánve28 cm
Výška pánve 8 cm
MateriálPowerGlide
Maximální teplota pro použití v troubě 175 °C
Možnost mytí v myčce ano
Zdroj ohřevu všechny včetně trouby
ThermoSpot indikátor teploty ano
Země výrobyFrancie
VýhodyNevýhody
Univerzální využitíněkomu může chybět poklička
Thermo-Spot indikátor
Možno mýt v myčce
Lze využít i v troubě


Pánev o průměru 30 cm

Potřebujete spíše velkou pánev, na které budete moct usmažit horu řízků i pro babičku a dědečka? Nebo takovou, kterou zužitkujete k přípravě hostiny? Pánve o průměru 30-32 cm už nejsou žádní drobečci. Jaké jsou jejich výhody a naopak jaké nevýhody skýtají v jejich velikosti?

Výhody

Můžete připravit všechno jídlo na jeden zátah, a že se ho na jednu pánev vejde. Super je, že nemusíte smažit na dvou pánvích zároveň. Chcete si udělat celou rybu nebo velký flák masa? Není problém.

Nevýhody

Mezi hlavní nevýhody zajisté patří její skladnost. Budete si muset vyhradit dostatek prostoru. Dalším mínusem je, že tak velké pánve je doporučeno používat na velkém vařiči. V opačném případě bude teplota v okrajích pánve nižší, čímž klesne samotná efektivita, která spočívá právě ve zmíněné velikosti.


Tefal Expertise a TalentPro o průměru 30 – 32 cm

Co takhle 30cm Tefal pánev Exprertise? Nenechte se zmást rozměry. Sice klame tělem, ale na to, jak je velká, není ani moc těžká. Tefal Expertise váží 1,67 kg. K  její výrobě byl taktéž použit nejnovější materiál Titanium Excellence. O dva centimetry větším příbuzným této pánve je pak TalentPro Tefal o průměru 32 cm, která váží 1,8 kg.

Technické parametry
Průměr 30 cm
Výška 8,7 cm
Váha 1,67 kg
Materiál Titanium Excellence
Maximální teplota pro použití v troubě 175 °C
Možnost mytí v myčce Ano
Zdroj ohřevu Plyn, elektřina, sklokeramika, indukce
ThermoSpot Ano
Země výroby Francie
VýhodyNevýhody
Velká pánev, dají se na ní uvařit pro celou rodinuPoužití pouze na velkém hořáku
Titanium Excellence materiálVzhledem k váze a velikosti obtížnější manipulace
Thermospot


Pánve Ingenio se dvěma rukojeťm

O velikostech pánví máme tedy jasné povědomí. Je možné, že se vám bude hodit více velikostí, což není sám o sobě žádný problém, dokoupit další si můžete vždycky. Dají se ale také koupit sady pánví, na kterých si jenom přecvakáváte rukojeti, čímž šetříte nejen peníze, ale mimo jiné i místo. V sadách si můžete koupit například pánve Tefal Ingenio.

 • Ve verzi Elegance průměr 22 a 26 cm
 • Ve verzi Elegance průměr 24 a 28 cm
 • Ve verzi Expertise Ingenio Induction průměr 24 a 28 cm
 • Ve verzi Ingenio Smalt průměr 24 a 28 cm
 • Ve verzi Ingenio Authentic průměr 24 a 28 cm

Všechny mají společný materiál, tedy ten nejlepší možný, který Tefal nabízí, a to Titanium Excellence samozřejmě společně s Thermospotem uprostřed. Můžete je použít i pro pečení v troubě, maximálně však do teploty 250 °C.

Pokud se z vás stanou fanoušci vaření, vězte, že u jedné pánve stejně nezůstanete. Najednou zjistíte, že na palačinky musíte mít zkrátka pánev na palačinky. Na začátek vám možná bude stačit nějaká univerzální pánev, jako je např. TalentPro Tefal o průměru 28 cm, ale čas ukáže. Navíc vaření na nepřilnavém povrchu je tak trochu návykové, nic se vám totiž jen tak nepřipálí a každá omeleta či palačinka bude prostě na jedničku s hvězdičkou.


Často kladené otázky

⚡ Rozhoduje nejvíce cena?

Za krásnou cenu si můžete pořídit pánve z kolekce Tefal Invissia. Vše však závisí na velikosti, kterou potřebujete a vašich preferencích využití.
U kolekce Invissia ještě zůstaneme. Jako univerzální a oblíbenou pánev za slušný peníz musíme zmínit i pánev wok. Zde však opět záleží na tom, k čemu ji chcete primárně zužitkovat.
Dále mohou následovat pánve z edice Talent Pro a Character, které za svou slušnou cenu vykonají obrovský kus práce.

⚡ Pro kolik osob ji budete chtít využívat?

Shrneme si vše, co je popsáno výše. Velikosti průměru pánví Tefal se pohybují od 20 cm do 32 cm. Pánev o průměru 20 cm je dostačující propánev 2.

Na pánvičce o průměru 24 cm připravíte jídlo pro 2-3 osoby. Parádně se hodí i na míchaná vajíčka nebo jiné rychlovky, když vás přepadne hlad. Velikost 26 cm zužitkujete až pro 4 osoby. Pánvičku o průměru 28 cm až pro 6 osob a 30cm až pro 8 osob.

⚡ Jaký typ pánve si vybrat?

Hodila by se vám spíše pánev na grilování? Nebo chcete pánev na smažení? Či byste chtěli raději univerzílního pomocníka, na kterém připravíte klidně celý chod?

Každá z pánví má v kuchyni to pravé místo. Nejlepší steaky připravíte na grilovací pánvi, řízky zase na pánvi ke smažení a úžasnou čínu naopak na woku.


Nepřilnavý materiál Tefal

Nepřilnavá pánev je balzám na nervy po všech těch připáleninách na obyčejných pánvích, které jste museli nechat dlouho odmočit, drhnout drátěnkou anebo zapojit i své vlastní nehty. Nepřilnavý materiál je velmi praktický a pohodlný, snadno se čistí a jídlo se na něj nepřipéká. Je také ideální pro lidi, kteří si hlídají celkový příjem kalorií a preferují minimum tuku při vaření.

Titanium Excellence®

Titanium Excellence je nový materiál od Tefalu. Excelentnost tohoto materiálu spočívá zejména v tom, že vydrží až 3x déle než jiné materiály. Tefal tak uvádí životnost pánve vyrobené z materiálu Titanium Excellence 12 let. Je tvořena odolným šestivrstvým nepřilnavým povrchem s pevnou minerální bází. Materiál je tak odolný díky patentovanému procesu fúze a dvěma titanem obohacenými vrstvami. Například z tohoto materiálu tefal vyrábí pánev wok Expertise o průměru 28 cm a také mnohé další, o kterých se budeme ještě zmiňovat níže.

Mimochodem, společnost Groupe SEB, jejíž dceřinou společností je mimo Tefalu například Moulinex, Krups, Rowenta, WMF a mnoho dalších, na počátku roku 2018 představila svůj nový program Opravitelný výrobek po dobu 10 let. Společnost uvádí, že až 95 % její produkce je během prvních desíti let opravitelná.

Thermo-Spot®

Nádobí od Tefalu se vyrábí s a bez indikátoru teploty Thermo-Spot. Je-li indikátor na pánvi přítomen, a dosáhne-li její povrch adekvátní teploty pro tepelnou přípravu (cca 190 °C), zabarví se Thermo-Spot dočervena a zmizí jeho znak. Je-li naopak Thermo-Spot™ značení viditelné, je pánev buď studená anebo není ještě připravena k tepelné úpravě pokrmů. Thermo-Spot tak slouží nejen jako ukazatel připravenosti ke smažení, ale také jako prevence před přehřátím

Kde budete měřit průměr pánve?

Když se řekne průměr pánve, v které části pánvičky jej vlastně budete hledat? Nahoře nebo vespod? Někomu může přijít tato otázka banální, ale divili byste se, kolik lidí se mylně domnívá, že za průměr je považován rozměr dna pánve.

To se pak na internetu setkáte s rozhořčenými recenzemi, že pánev je příliš malá. Vždy, když se v popisku daného produktu uvádí průměr, má se za to, že je to právě horní část, která bývá vždy větší. Dává to smysl i s ohledem na pokličky, ty také přeci vybíráte podle rozměru horní části pánve, zkrátka podle té části, na kterou si má sednout.

11 užitečných tipů na konec

Pokud opravdu vážně uvažujete o zakoupení Tefal pánve, měli byste vědět, jak s ní zacházet. Tefalky dokáží vydržet opravdu hodně dlouho, ale pouze za předpokladu, že s ní správně manipulujete. Takže co smíte a nesmíte?

 1. Vařte pouze na nízký a střední stupeň. Tefal pánve jsou na použití při nízké a střední teplotě přizpůsobeny, přičemž příliš vysoká teplota ji může poškodit. Je-li produkt poškozen nesprávným používáním, jako je například vystavování příliš vysokým teplotám, nevztahuje se na něj záruka.
 2. Nikdy neponechávejte pánev na zdroji tepla prázdnou.
 3. Vždy pánev pokládejte na odpovídající velikost plotýnky. Plameny by se neměly nikdy vyšplhat na její stěny.
 4. Nikdy nepoužívejte nepřilnavé pánve k flambování.
 5. Vyhýbejte se velkým teplotním skokům. Před mytím ji nechte vždy vychladnout.
 6. Při přemisťování po varné desce pánev vždy zvedněte. Budete-li pánev přesouvat po varné desce, poškodíte tak ji i dno pánve.
 7. Při používání kovových kuchyňských nástrojů dbejte zvýšené opatrnosti. Na pánvi však nesmíte v žádném případě používat nůž či šlehač.
 8. Neděste se v případě, že se nepřilnavá pánev nepatrně zabarví. Jedná se vcelku o normální jev a toto zabarvení nemá vliv na nepřilnavé vlastnosti pánve.
 9. Pokud se vám jídlo začne na pánev při tepelné úpravě přilepovat, značí to narušení její nepřilnavosti v důsledku častého přehřívání.
 10. Nepřilnavý povrch by se při běžném používání neměl odlupovat. Pokud se tak nicméně stane a někdo odloupnutou částečku pozře, nemusíte mít obavy. Jedná se o naprosto bezpečný materiál.
 11. Nepoužívejte na nepřilnavý povrch spreje na pečení

X