Pánve s odnímatelnou rukojetí a jejich recenze: jaké jsou hlavní výhody?

Pánev s odnímatelnou rukojetí není žádným zbytečným výmyslem, ale praktickou záležitostí.

Má i nějaké jiné výhody než možnost použití v troubě nebo skladnost?

Jak snadno se s těmito pánvemi manipuluje a z jakých jsou materiálů?

V recenzi si představíme hned několik tipů pánví včetně praktické sady.

Mají tyto pánve ideální do trouby i nějaké nevýhody? Jak snadno se s odnímatelnou rukojetí pracuje a nehrozí možnost vypadnutí? Podívejte se na porovnání.

TEFAL Sada 24 + 28cm s odním. rukojetí INGENIO ELEGANCE

Jako první si představíme sadu dvou pánví Tefal o rozměrech 28 a 24 centimetrů. K oběma pánvím lze připevnit univerzální odnímatelnou rukojeť, kterou lze nasadit jednoduchým zacvakutím kdekoliv na pánvi.

Manipulace s pánvemi je díky tomu velice jednoduchá. Například při vyndavání pánve z trouby jen přicvaknete rukojeť a pánev vyndáte a přenesete, aniž byste na ni museli používat chňapky.

Nyní se ale podívejme na to, jaké jsou varné vlastnosti této skvělé pánve Tefal s odjímatelnou rukojetí. Jedná se o minerální titanový materiál, který je vyhotoven v 5 vrstvách.

Tento materiál je odolný nejen vůči přichytávání potravin, ale také vůči mechanickému poškození. Vadí mu pouze ostré kovové nástroje.

Obě pánve jsou vybaveny tzv. Thermo-Spotem, který slouží k indikaci ideální teploty ke smažení.

Jak to funguje? Jakmile pánev dosáhne správné teploty (180 stupňů Celsia), Thermo-Spot se zabarví celý do jednolité červené barvy. Díky tomu dosáhnete ideálně usmažených pokrmů, hlavně masa.

Odjímatelná rukojeť se musí mýt zvlášť

Větší pánev lze využít na smažení masa, zeleniny nebo smažených směsí, malá pánev s odnímatelnou rukojetí se hodí například na palačinky, volská oka nebo bramboráčky.

Obě pánve Tefal jsou vhodné na všechny typy varných ploch včetně indukce a jak už bylo zmíněno, tak i do trouby. Díky odnímatelné rukojeti se do ní snadno vejdou, což je praktické i při skladování. Pánve lze pohodlně položit na sebe a rukojeť dát zvlášť.

Pánve můžete bez problému umýt v myčce, pouze rukojeť je třeba mýt ručně.

Výrobce: Tefal
Poklice: Ne
Povrchová úprava: Titan (Titanium Force)
Typy ohřevu: Všechny včetně trouby (do 250°C)
Mytí v myčce: Ano, ale bez rukojeti
Výhody Nevýhody
Praktická sada za dobrou cenu Rukojeť se musí mýt zvlášť
Univerzální rukojeť Pánvím vadí ostré kovové předměty
Na všechny typy vařičů
Thermo-Spot

Nejlepší produkt v recenzi, který doporučuje web AZ-recepty.cz

SmartCLICK ø 24 cm

Další na řadě je samostatná pánev s odnímatelnou rukojetí Tescoma o průměru 24 cm.

Tato pánvička vypadá na první pohled celkem běžně, ale záhy lze objevit její přednosti.

V první řadě se jedná o velice masivní materiál, u něhož se nemusíte obávat jakýchkoliv deformací.

Tělo pánve je tvořeno z hliníkové slitiny a speciálního nepřilnavého povrchu, dno je z nerezové oceli. Odnímatelná rukojeť je plastová a samozřejmě tepelně odizolovaná.

Tescoma vyvinula vlastní systém aplikace rukojeti zvaný Smart Click, díky němuž pánev přichytíte jedním cvaknutím do připraveného nástavce.

Oproti předešlé sadě Tefal je to však možná trochu nevýhoda, protože rukojeť nelze aplikovat kamkoliv a například při použití v troubě je třeba pánev natočit tak, aby byl nástavec ihned po ruce.

Na druhou stranu má tato pánev výhodu, že je hluboká a může být využita jako pekáč nebo grilovací pánev. Lze v ní smažit, zapékat a posloužít tak jaké víceúčelové nádobí.

Pánev Tescoma s odnímatelnou rukojetí získala i ocenění

Pánev lze použít na všechny typy varných ploch i do všech typů trub. Navíc si k ní můžete přikoupit speciální pokličku, která je určena právě do trouby.

Co se týče povrchu, ten má dle uživatelů dobré nepřilnavé vlastnosti a je snadný na údržbu. Pánev lze mýt v myčce, a to včetně odnímatelné rukojeti.

Potěšit by vás mohla i 5 letá záruka od výrobce. Rozměry pánve sice patří k menším, ale objemově je pánev naprosto dostačující.

Výrobce: Tescoma
Poklice: Ne, ale lze dokoupit
Povrchová úprava: Hliníkové jádro a antiadhezivním povlakem
Typy ohřevu: Všechny včetně trouby
Mytí v myčce: Ano, i s rukojetí
Výhody Nevýhody
Multifunkční pánev Menší rozměr
Patentovaný systém Smart-Click Rukojeť lze umístit pouze v místě nástavce
Mytí v myčce
Silný 5vrstvý materiál

Tescoma 28cm SmartCLICK 605038

U Tescomy a systému Smart-Click ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát si představíme hlubokou pánev o průměru 28 centimetrů s okraji vysokými 8 cm.

Tato pánev vhodná do trouby je tvořena vnitřním nepřilnavým povrchem a opatřena nepřilnavou lakovanou vrstvou, díky níž se jídlo na pánvi nepřichytává

Oproti předchozímu modelu má pánev trochu jiný tvar a praktický úchyt pro snadnější přenos. Jelikož se jedná o masivní 5vrstvý materiál, pánev není úplně nejlehčí a tak se úchyt určitě hodí.

Tato pánev od Tescomy  je velice odolná

Uživatelé si na pánvi chválí hlavně to, že je veliká a díky odnímatelné rukojeti i přesto skladná, že na ní lze orestovat maso a ihned jej dát dopéct do trouby nebo že má odolné dno, které vydrží vysoké teploty a neohýbá se ani na plynovém hořáku.

Podle jiných uživatelů má pánev trochu horší vlastnosti na indukci, ale nejedná se o nijak rozšířený názor.

Tělo pánve je tvořeno z anodizovaného hliníku, odnímatelná rukojeť, kterou odstraníte zmáčknutím jedním prstem, je z odolného plastu.

Povrchu nevadí kovové nástroje, nesmí být ale ostré. Můžete také bez problému používat všemožné čistící prostředky a pánev včetně rukojeti umýt v myčce na nádobí.

V tomto modelu získáte jak klasickou pánev, tak zapékací misku i pekáč.

Výrobce: Tescoma
Poklice: Ne
Povrchová úprava: Lakovaný hliník
Typy ohřevu: Všechny včetně trouby
Mytí v myčce: Ano
Výhody Nevýhody
Velikost Nevhodné používat ostré kovové nástroje
Univerzální využití
Mytí v myčce
Systém SmartClick a praktický úchyt

Závěrečné vyhodnocení recenze

Často kladené otázky

⚡ Jaké jsou výhody pánví s odnímatelnou rukojetí?

Na začátku této recenze pánví s odnímatelnou rukojetí byla položena otázka, jaké další výhody mají odnímatelné rukojeti. Kromě skladnosti, použití pánví v troubě, rychlému uchycení a snadnější manipulaci jsou dobré také z bezpečnostního hlediska.

Pokud připravujete něco na sporáku v pánvi s klasickou rukojetí a kolem vás běhají děti, snadno mohou v nestřeženém okamžiku o rukojeť zavadit a pánev na sebe zvrhnout. Můžete tak smažit jen s holou pánví a rukojeť upevnit až v případě potřeby.

⚡ Preferujete zejména praktičnost?

U sady pánví Tefal je výhodou to, že lze rukojeť použít na obě pánve a připevnit ji kamkoliv na okraji.

Obě pánve Tescoma zase mají praktický systém SmartClick, který lze připevnit jednoduchým zacvaknutím jednou rukou.

⚡ Jde vám zejména o kvalitu?

Oba typy materiálů mají kvalitní nepřilnavé vlastnosti, pánve Tescoma jsou navíc velice odolné a lze je mýt v myčce i s rukojetí, což u pánví Tefal nelze.

Pánve Tefal mají ThermoSpot k indikaci ideální teploty k přípravě jídla, pánve Tescoma mají zase mohou být použity jako zapékací mísy.

Vyzdvihnout jednu konkrétní variantu tak není jednoduché a je třeba se spíše zamyslet nad tím, jakou velikost pánve zvolit a jaký má být její účel.

Využili byste odnímatelné rukojeti nebo dáváte přednost klasice?

X