Pečeme chleba z domu bez domácí pekárny

Milan & OndraMilan & Ondra
20. 04. 2018
★★★★★

Vždy jste si chtěli upéct domácí chléb, ale nemáte pekárnu? Nezoufejte! S našimi recepty si poradíte i bez pekárny. Uvidíte, ten chleba za to stojí!

5 rychlých receptů s rizotem

Milan & OndraMilan & Ondra
24. 01. 2018
★★★★★

Jedno jídlo a pokaždé jiná chuť? Rizoto rychle a chutně hned v několika receptech. A co je to vlastně džuveč? Více se dozvíte v článku.

Snadné recepty na dorty na slano

Milan & OndraMilan & Ondra
5. 01. 2018
★★★★★

Máte po krk sladkých, náročných a tučných dortů? Inspirujte se našimi recepty na slaný dort! Vhodné jako narozeninový dort i jen tak na chuť.

Recepty na vařená vajíčka 4x jinak

Milan & OndraMilan & Ondra
14. 12. 2017
★★★★★

Vejce jsou důležitou surovinou pro množství bílkovin. Chcete si připravit výživnou snídani či oběd? Zkuste naše recepty na vařená vejce!

Nekupujme pochutiny

Pochutiny, jako jsou chipsy, křupky, čokoláda, oplatky a další, dost lezou do peněz. A navíc nejsou vůbec zdravé. Ale abyste místo kousání nehtů při televizi měli co zakousnout, připravte si něco dobrého doma. Udělejte si domácí slané pečivo nejen k televizi, ale i jako pohoštění. Levně si můžete přichystat i plněné pečivo čímkoliv budete chtít.

Místo sladkých čokolád a oplatků můžete sobě či dětem udělat kynuté pečivo na sladko ve více variantách. Kynuté těsto obecně vyjde velmi levně a dá se z něho vymyslet spousta dobrot.

Vařte ve velkém a zamrazte

Vaření na jeden den se opravdu nevyplácí. Při propočtu vydané energie, jak fyzické, tak fyzikální, to za to opravdu nestojí.

Zavařujte a tvořte své polotovary a konzervy

V mnoha případech se to oplatí, zejména pokud máte úrodu ze zahrádky. Můžete si udělat lahodné marmelády, kečupy, kompoty nebo pečené čaje.Podívejte se, jak na výborné jablečné zavařeniny.

 A co třeba taková domácí masová konzerva? V obchodech často za levný peníz najdem jen něco, co zdaleka maso připomíná. 

Tvořte podomácku

Domácí majonéza za pár minut. Ano, je jednoduchá, poctivá a hlavně ušetří vaši peněženku, pokud se právě kvůli této zapomenuté surovině musíte vydat do dalekého obchodu.

Ať už dostanete chuť na sladké či slané, u nás naleznete spoustu inspirace. Upečte si domácí pizzu na mnoho způsobů nebo třeba voňavou domácí vánočku.

¨