Elektrické mlýnky nejen na maso (test a zkušenosti)

Mlýnek na maso je zkrátka praktickým pomocníkem v domácnosti.

Zejména pokud dáváte přednost čerstvě namletému masu.

My se dnes zaměříme na ty elektrické.

Ty totiž nejenom šetří naši námahu, ale i čas.

Jaké aspekty při výběru kvalitního masomlýnku uplatnit?

To vše se dozvíte v recenzi na elektrické mlýnky na maso.

Elektrický mlýnek na maso a strouhanku Eta Ambo II 3075 je multifunkčním přístrojem české kvality. Nejen, že si namelete maso na 3 libovolné hrubosti, ale také si můžete nastrouhat rohlíky na strouhanku.

Jestli si chcete připravit domácí uzeniny, ani v tomto nebudete omezeni. Zpětný chod umožňuje vyjmout zaklíněný kus potraviny, čímž předchází poškození motoru.

Výrobce nabízí rozšíření sady nástavců o lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu, citrusovač a nástavec na výrobu těstovin. Protiskluzové nožičky a prostor pro uložení kabelu je také jedna z praktických vychytávek.

Jaké příslušenství v balení kromě elektrického mlýnku na maso Eta Ambo naleznete?

 • 2 ks mlecích destiček pro střední a hrubé mletí
 • nástavec na výrobu uzenin ve střívku
 • násypka
 • nástavec na strouhání
 • 4 ks celonerezových bubínkových struhadel
 • 2 ks pěchovadel
Technické parametry
Rychlost mletí/min.2,2 kg
Velikosti sítastřední a hrubé mletí
Nástavec na plnění uzeninano
Strouháníano
Nástavec na kebbene
Zpětný chod motoruano
Hmotnost3,04 kg
Příkon1200 W
Délka síťového kabelu100 cm
VýhodyNevýhody
Rychlost mletíChybí nástavec na kebbe
Zpětný chod
Nástavec na plnění uzenin
Prodlužka záruky na motor 3 roky
Bohaté příslušenství


S elektrickým mlýnkem na maso Bosch CompactPower MFW3520W si umelete maso na 3 libovolné velikosti. Obsahuje oboustranný nůž, díky čemuž si nejen nemusíte lámat hlavu, jak vlastně správně pasuje.

Nástavec na uzeniny je také součástí jeho příslušenství. Kromě plnění uzenin si budete moci užít i nástavce se záhadným jménem kebbe. Co to vlastně je? Jde o dutou klobásu (a nejen masovou), kterou lze naplnit dle svých představ.

Tento mlýnek vám tedy poskytne rozšíření vašeho jídelníčku. Další vychytávky, jimiž zajisté potěší, jsou protiskluzové nožičky, díky nimž bude krásně držet i za svého chodu na kluzkém povrchu. Navíc je stohovatelný, což potěší každého, kdo bojuje s úložným prostorem v kuchyni.

Jaké příslušenství v balení kromě mlýnku na maso Bosch CompactPower naleznete?

 • Sítka vel. “4” a “8” (nástavec “5”)
 • nástavec na kebbe
 • nástavec na klobásy

Technické parametry
Rychlost mletí/min.1,9 kg
Velikosti síta“4”, “5” a “8”
Nástavec na plnění uzeninano
Strouháníne
Nástavec na kebbeano
Zpětný chod motorune
Hmotnost3,7 kg
Příkon500 W (blocking power 1500 W)
Délka síťového kabeluneuvedeno

VýhodyNevýhody
Slušná rychlost mletíDélka síťového kabelu není uvedena
Nástavec na kebbeChybí zpětný chod
Nástavec na plnění uzenin


Mlýnek na maso Tefal zajistí taktéž slušnou rychlost mletí masa, zeleniny, sýrů, ovoce a pečiva. Zpětný chod zjednoduší pomletí i šlachovitého masa a zamezí ucpání otvoru.

S dvěma nerezovými mřížkami na mletí a bubny ve třech různých velikostech si připravíte různé saláty, přílohy nebo domácí strouhanku. 

Díky nástavce na tvorbu klobás si můžete udělat i domácí klobásy, jitrnice, no zkrátka široké spektrum uzenin. Nástavec na pyré může být také lákavý, neboť si můžete během chvilky udělat lahodné pyré a přesnídávky z ovoce a zeleniny. 

Ocenitelná je i jeho skladnost, prostor pro praktické uložení kabelu a rukojeť pro pohodlné přenášení. Součástky můžete pohodlně umýt v myčce nádobí. Trvalá kvalita tohoto mlýnku je zaručena i samoostřícím nožem, takže po čase nemusíte kupovat nový.

Jaké příslušenství v balení kromě mlýnku na maso Tefal NE108831 naleznete?

 • 2 nerezové mřížky na mletí
 • 3 bubny o různých velikostech
 • nástavec na klobásy
 • nástavec na pyré

Technické parametry
Rychlost mletí/min.1,7 kg
Velikosti síta“4”, “5” a “8”
Nástavec na plnění uzeninano
Strouháníano
Nástavec na kebbene
Zpětný chod motoruano
Hmotnost3,5 kg
Příkon1400 W
Délka síťového kabeluneuvedeno
VýhodyNevýhody
Slušná rychlost mletíDélka síťového kabelu není uvedena
Zpětný chod
Nástavec na klobásy
Praktická rukojeť pro přenos


Masožerky Kenwood MG 450 a Kenwood MG 470 k sobě mají velice blízko. Vykonají stejné funkce. Maso si můžete namlít přes 3 libovolně velká síta. Nástavec na klobásky a kebbe jim také nechybí. Oba se mohou pochlubit opravdu promyšleným uskladněním náhradních nástavců, které jsou uloženy v pěchovadle. Vzhledově se také hodně podobají.

Jelikož se cenově dosti liší, mohli bychom zvolit tu dražší variantu v domnění, že si vybereme kvalitnější produkt. Kenwood MG 450 patří mezi ten levnější. Dokáže ale namlít až 2 kg masa za pouhou minutu s využitím příkonu 1400 W. Oproti toho Kenwood MG 470 stihne namlít jen 1,5 kg za minutu s příkonem 1500 W. Naopak nevýhoda Kenwood MG 450 je plastový tác oproti provedení z litého kovu, kterým disponuje Kenwood MG 470.

Jaké příslušenství v balení kromě mlýnku na maso Kenwood MG 450 a Kenwood MG 470 naleznete?

 • nástavec na plnění uzenin
 • nástavec na kebbe
 • 3 velikosti síta

Technické parametry
Rychlost mletí/min.Kenwood MG 450 – 2 kg; Kenwood MG 470 – 1,5 kg
Velikosti síta“3”, “4,5” a “8”
Nástavec na plnění uzeninano
Strouháníne
Nástavec na kebbeano
Zpětný chod motoruano
HmotnostKenwood MG 450 – 3,8 kg; Kenwood MG 470 – 4,6 kg
PříkonKenwood MG 450  – 1400 W; Kenwood MG 470 – 1500 W
Délka síťového kabeluneuvedeno

VýhodyNevýhody
Slušná rychlost mletíDélka síťového kabelu není uvedena
Zpětný chodU modelu 470 je vyšší pořizovací cena
Nástavec na plnění uzeninU modelu 470 je celkem pomalá rychlost mletí
Nástavec na kebbeModel 450 má tác z plastu
Model 470 má tác z litého kovu


Často kladené otázky

⚡ Je pro vás nejvíce rozhodující cena mlýnku na maso?

Chtěli byste si pořídit mlýnek a maso a strouhanku za skvělou cenu? Pak bychom vám mohli doporučit mlýnek Tefal, který za skvělou cenu svede skvělé věci a zároveň ze všech uvedených mlýnků vyniká svou skladností.

⚡ Chtěli byste mlýnek s výkonným motorem?

Zde se můžeme vydat ke dvěma variantám. První variantou je nízký příkon s velice úspěšnou rychlostí mletí. Mlýnek na strouhanku a maso Eta Ambo dokáže namlít až 2200 g masa nebo jiných surovin za minutu. Druhou variantou je vysoký příkon, který by měl při minimálních ztrátách poskytnou tu největší sílu k mletí. Tu zase zajistí Bosch CompactPower, který dosahuje příkonu 1500 W.

⚡ Jde vám o množství funkcí?

Velice slušnou zásobu funkcí poskytuje strojek na maso Eta Ambo. Kromě toho, že pomele maso, má 4 bubny, které svedou strouhání. Dále lis na citrusy a bobuloviny, nástavec na tvorbu těstovin a klobás.

⚡ Jde vám o kvalitní zákaznický servis?

Mlýnky na maso Eta smíte při nalezení závady reklamovat buď přímo u prodejce nebo na v autorizovaném servisu. Na vyřízení reklamace mají 30 kalendářních dnů, u prodlužek záruky pak 60 dnů. 

Tefal poskytuje nejen kvalitní servis, ale také zajišťuje opravitelnost výrobku po dobu 10 let. Po tuto dobu budou všechny součástky na výrobu produktů na českém trhu naskladněny.

Bosch a Kenwood lze reklamovat u prodejce nebo odeslat do servisního střediska.

Vyhodnocení recenze elektrických mlýnků na maso

Pojďme si shrnout, co všechno bude podstatné při koupi vašeho nového strojku na maso. Do této recenze jsme zahrnuli mlýnky, které splňují skvělé parametry a jsou srovnatelné se svou cenou.

Příkon mlýnku

Příkon každého výrobku se může lišit. Co nám tato hodnota však napoví? Jde o sílu, kterou masožerka ze sebe vydá v určitém čase. Většinou to tedy znamená, že s vyšším příkonem je výkonnější i motor. Na druhou stranu se v této oblasti lze orientovat i rychlostí mletí. Tento parametr je velice důležitý. Tato rychlost se pohybuje v rozmezí 1500 g za minutu. Na trhu však existují strojky, který pokoří i 4000 g masa v jedné minutě. Ty jsou však ekonomicky nákladné a využívají se spíše v gastronomii.

Zpětný chod

Pokud vámi vybraný mlýnek na masa má i tuto funkci, jste ve výhodě. Proč? Tato funkce chrání samotný mlýnek před poškozením motoru nebo nože, ale také zpříjemní práci vám. Nedojde tak k žádnému zaseknutí masa nebo jiných surovin.

Nástavce a vybavení

Pokud patříte mezi lidi, kteří si v jednom spotřebiči užívají množství funkcí, pak budete nadšeni z množstvím nástavců a bubnů. Každý strojek má jako základ mlecího šneka, avšak může obsahovat bubny na strouhání či sekání. Dále vám mnoho produktů taktéž nabídne nástavce na domácí klobásy nebo kebbe.

Elektrický vs. ruční mlýnek na maso

V čem je tedy elektrický mlýnek lepší oproti ručního? Jak už jsme si uvedli na začátku, ušetří vám čas i spoustu energie. Sice zabere více prostoru, ale existují i kompaktní modely, jako tomu má třeba masomlýnek Tefal. Na druhou stranu se nemusíte starat o sestavování, ale mít jej uskladněn přímo na pracovní ploše přichystaný na akci. Další výhodou je multifunkčnost jeho využití. 

Jako má každá mince rub i líc, každý výrobek s sebou nese výhody a nevýhody. Ruční mlýnek sice vyvolává vzpomínky na dětství, nespotřebovává elektrickou energii a zabírá méně prostoru. Pokud se na to podíváme z hlediska financí, určitě je na tom lépe ruční mlýnek na maso. Ale i tam si je třeba dávat pozor na to, abyste nekoupili zajíce v pytli.


X