Nejlepší pánve s poklicí: recenze & zkušenosti

Jaké výhody mají pánve s poklicí?

A proč byste si měli vybrat právě tuto variantu?

Poklice může pánvi dodat na hodnotě.

V takové pánvi lze vařit a dusit a z klasické smažící pánve se rázem stane víceúčelové nádobí.

Které pánve tohoto typu stojí za pozornost?

Tato recenze pánví s poklicí se bude věnovat hned pěti rozličným modelům.

Čím mají jednotlivé pánve navrch nad ostatními a jaké mají naopak nevýhody?

Co všechno lze v těchto pánvích připravit a na jaké typy ohřevu jsou vhodné?

Podívejme se na jednotlivé parametry.

BerlingerHaus  28cm Carbon Metallic Line

Jako první se podíváme pod pokličku grilovací pánvi BerlingerHaus o průměru 28 centimetrů.

Pánev má metalický plášť a vyrábí se ve dvou barevných provedeních. Základní barvou je metalická černá, druhou variantou je metalická červená.

Jedná se o grilovací pánev na indukci, proto je opatřená vroubky pro přípravu grilovaného masa a zeleniny.

Hlavním materiálem pánve je hliník, který je opatřen  nepřilnavou mramorovou vrstvou. Pánev je kovaná a má tzv. “turbo indukční dno”, které dobře vede teplo a nejlepších výsledků dosahuje na indukci.

Kromě poklice z termoskla s nerezovým úchytem je součástí i tepelně odizolovaná ergonomická rukojeť, díky níž se s pánví dobře pracuje.

Skleněná poklice s otvorem pro odvod páry slouží k tomu, aby se jídlo připravilo rychleji a dobře pustilo šťávu. Tuto indukční pánev však lze samozřejmě používat i bez poklice ke klasickému grilování a rychlému restování.

Je to i dobrá pánev do trouby

Ke grilování postačí jen malé množství tuku a díky tomu je příprava jídla zdravější. V materiálu nejsou ani žádné toxické látky, které by se mohly do jídla dostat a použití pánve je tak zcela bezpečné.

Výhodou je čtvercový tvar, na který se vejde dostatečné množství masa nebo zeleniny a také praktické výlevky pro snadné vylití zbývajícího oleje nebo šťávy z masa.

Pánev i s poklicí lze umýt v myčce a používat ji na všechny typy varných ploch včetně trouby. Drobnou nevýhodou je, že v troubě smí být pánev použita pouze do 180 stupňů Celsia.

Výrobce:BerlingerHaus
Poklice:Ano
Povrchová úprava:Nepřilnavý mramorovaný povrch
Typy ohřevu:Všechny včetně trouby (do 175°C)
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Atraktivní metalický design V troubě snese teploty pouze do 180 stupňů Celsia
Nepřilnavý mramorovaný povrch 
Turbo indukční dno 
Mytí v myčce 

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku Nejlepší produkt v recenzi, který doporučuje web AZ-recepty.cz

Tefal 24cm Chefs Delight

Titanová pánev Tefal s poklicí má sice trochu menší průměr, ale dohání to vysokými okraji, díky čemuž má značný objem.

Pánev má originální tmavohnědý plášť a černou varnou plochu s indikátorem teploty Thermo-Spot. Ten je specifický právě pro pánve této značky a usnadňuje přípravu jídla. Jak?

Ve chvíli, kdy dosáhne pánev ideální teploty ke smažení, se Thermo-Spot zbarví celý dočervena.Díky tomu bude pokrm připravený zcela optimálně.

Tělo titanové pánve je tvořeno z nerezu a díky tomu je odolné vůči korozi. Povrch tvoří 4 vrstvý potah Titanium Pro, který je znám pro své dobré nepřilnavé vlastnosti.

Pánev je vhodná do trouby a je ideální k přípravě omáček

Pánvi nevadí neostré kovové nástroje, takže například kovová naběračka povrchu nijak neuškodí.

V tomto modelu lze připravovat běžné smažené pokrmy, ale také dušená jídla, směsi i omáčky. Skleněná poklice je vybavena praktickým tepelně odizolovaným úchytem a otvorem pro odvod páry.

Uživatelé si chválí jak nepřilnavost pánve tak to, že má rovné dno, které dokonale přilne k plotýnce. To je výhoda hlavně na indukčních plotýnkách.

Tuto titanovou pánev lze ale použít i na ostatní varné plochy a také do trouby a bez problému ji můžete mýt v myčce.

Výrobce:Tefal
Poklice:Ano
Povrchová úprava:Titanium Pro
Typy ohřevu:Všechny včetně trouby (do 175 stupňů Celsia)
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Nepřilnavý povrch Menší průměr
Thermo-Spot 
Vysoké okraje 
Cena 

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

BANQUET  Gourmet Ceramia Paella 28cm A11382

Tato pánev je trochu netradiční, což je vidno hned na první pohled. Vypadá spíše jako zapékací miska a stejně tak se dá i použít. Ale mimo to bez problému poslouží i pro klasické smažení.

Už podle názvu se jedná o pánev, která může posloužit k přípravě paelly. Jedná se spíše jen o inspiraci paellovými pánvemi a samozřejmě v ní připravíte i mnoho dalších pokrmů.

Pánev Banquet má prostrné rozměry – průměr 28 centimetrů, výšku 7 centimetrů a objem 3,4 litru. Díky tomu v ní lze připravit velké množství jídla najednou.

Tělo pánve je tvořeno z hliníku, vnitřní i vnější povrch je keramický. Dno je zesílené, aby bylo odolné vůči prohýbání a celá pánev je relativně lehká na to, z jak pevného materiálu je tvořena.

Tato zapékací pánev vydrží v troubě i ty nejvyšší teploty

Skleněná poklice je opatřena silikonovým úchytem pro snadnou manipulaci.

Velkou výhodou oproti ostatním pánvím z této recenze je to, že vydrží opravdu vysoké teploty, a to i v troubě. Tam může být zapékána až do 380 stupňů Celsia.

Ovšem poklička zvládne teploty pouze do 180 stupňů Celsia.

Klasická rukojeť je zde nahrazena bočními úchyty, což může být při použití na sporáku trochu nepraktické.

Zajímavá hnědá barva pánve je třešničkou na dortu.

Výrobce:Banquet
Poklice:Ano
Povrchová úprava:Titanium Excellence
Typy ohřevu:Všechny včetně trouby (do 175 stupňů Celsia)
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Poklice Vyšší cena
Vysoce kvalitní nepřilnavý povrch 
Silikonová rukojeť 
Hloubka 

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

ETA 0161 90000, elektrická

Poslední kousek z této recenze na pánve s poklicí je značně odlišný od těch ostatních. Jedná se totiž o elektrickou pánev ETA, která má vlastní napájecí zdroj.

Není proto určená na klasické sporáky, ale použijete ji kdekoliv, kde bude k dispozici elektrická zásuvka. Jedná se o univerzální záležitost. V pánvi luze smažit, dusit, zapékat, péct i vařit a můžete si ji vzít sebou kamkoliv.

Jaké jsou povrchové vlastnosti této čtvercové pánve?

Nepřilnavý smaltovaný povrch Nano Ceramic je určen ke zdravému způsobu vaření s minimem tuku, je znám také pro svou dlouhou životnost.

Ke čtvercové pánvi patří skleněné víko s tepelně odizolovaným úchytem a nerezovým okrajem a také stojan a termostat.

Díky termostatu lze navolit 7 různých stupňů ohřevu, a to až do 200 stupňů Celsia.

Dokáže připravit jídlo velice rychle, což si mnoho zákazníků chválí. Uživatelé si také chválí snadnou obsluhu i širokou využitelnost pánve.

Čtvercová pánev je snadná i na údržbu, jelikož se jídlo nepřipéká, tak ji obvykle stačí jen vytřít houbičkou nebo utěrkou. Není ale ani problém ji umýt v myčce.

Jako nevýhody, které uživatelé zaznamenali, lze vidět trochu těžší poklici i to, že netěsní úplně stoprocentně a z pánve tak někdy uniká pára a vlhkost.

Výrobce:ETA
Materiál:Nano Ceramic, Smalt
PokliceAno
Mytí v myčceAno
VýhodyNevýhody
Odolný nepřilnavý povrch Těžší skleněná poklice
Univerzálnost 
Lze použít kdekoliv 
Velikost 

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

Závěrečné vyhodnocení recenze

Výhody pánví s poklicí jsou nemalé. Každá z pánví z této recenze má však svá specifika, která by mohla rozhodnout o tom, zda byste jim dali šanci, nebo ne.

Například grilovací pánev BerlingerHaus je zaměřena hlavně na grilovaná jídla není vhodná pro přípravu omelet. Ale maso na ní připravíte dobře a díky poklici získáte i více šťávy.

Oproti tomu hluboká pánev s odnímatelnou rukojetí téže značky už představuje univerzální možnost a navíc ji lze použít i na zapékání. Tato pánev v sobě kombinuje hned několik kvalitních materiálů a i vzhledem k příznivé ceně by mohla být dobrou volbou.

Pánev Banquet Paella je trochu netradiční a spíše bude vyhovovat lidem, kteří ji budou umět využít vzhledem k jejím proporcím a možnostem. Absence rukojeti by pro některé uživatele mohla být na škodu, ale oproti tomu schopnost snášet vysoké teploty je zase velkým plusem.

Určitě bychom v tomto závěrečném porovnání neměli vynechat elektrickou pánev značky ETA, která má svůj vlastní zdroj ohřevu. Nízkotučné vaření v této pánvi je velkou výhodou stejně jako to, že je lze využít kdekoliv. Někomu by však mohlo vadit omezení v podobě jednotlivých stupňů termostatu.

Pokud bychom měli některou z pánví doporučit jako univerzální a praktické řešení, pak by to mohla být vysoká pánev Tefal s poklicí. Jedná se o relativně prostornou pánev s kvalitním povrchem doplněnou o systém Thermo-Spot, který napomáhá k lepším výsledkům při vaření. Pánev vypadá dobře i z designového hlediska vzhledem ke svým kvalitám i dobrému uživatelskému hodnocení je cenově velice dostupná.

Koupit si pánev s poklicí <b>Koupit si pánev s poklicí </b>

Sdílejte svým přátelům:

4.7 (93.33%) 3 hodnocení
Milan & Ondra

Milan & Ondra

Oba jsme fanoušci dobrého jídla a vaření nás baví. Na webu AZ-recepty vás chceme inspirovat tradičními, ale i méně obvyklými recepty. Budeme rádi, když naše recepty vyzkoušíte a dáte nám vědět jak vám chutnalo. Dobrou chuť! :)