Recenze nejlepších pánví Tescoma – jakou pořídit do kuchyně?

Pánve od Tescomy se vyznačují univerzálností, odolností i zachováním chuti a vitamínů u připravovaných pokrmů.

Jak ale vybrat tu správnou?

Jaké materiály a tvar jsou dostupné, jak se v nich vyznat a jak vybrat tu správnou pro váš pokrm?

 

TOP 5 pánví Tescoma v naší recenzi

#1 Tescoma Wok President 30 cm

Náš tip!

od 2700 Kč

Zobrazit nabídku 

#2 Tescoma i-PREMIUM Stone 28 cm

od 1100 Kč

Zobrazit nabídku 

#3 Tescoma GrandCHEF dlouhá rukojeť 36 cm

od 1100 Kč

Zobrazit nabídku 

#4 Tescoma SmartCLICK 28 cm

od 1400 Kč

Zobrazit nabídku 

#5 Tescoma Presco oboustranná 26 cm

od 900 Kč

Zobrazit nabídku 

 

Jestliže si kladete právě tyto otázky, pak si přečtěte naši recenzi pánví značky Tescoma. Ta vám nejen přiblíží výhody, nevýhody a funkce pánví Tescoma ale pomůže vám i s výběrem té správné pánve.

 

Tescoma Wok President 30 cm

Luxusní wok s masivní sklonerezovou poklicí a unikátně zvrásněným antiadhezním povlakem.

Jde o pánev o průměru 30 cm, která má speciálně upravený povrch s charakterem neleštěného přírodního kamene. Můžete v ní proto intenzivně smažit i na minimálním množství oleje.

Připravené pokrmy budou díky speciálně strukturovanému povrchu woku rovnoměrně propečené, vláčné a křehké. Vysoce odolný antiadhezní povlak si perfektně rozumí nejen s plastovým či dřevěným kuchyňským nářadím, ale spolehlivě odolá i kovovým obracečkám. 

Jeho masivní celonerezová rukojeť je k nádobě woku pevně uchycena 2 kovovými nýty, což zaručuje perfektní spojení rukojeti s pánví. Díky této skvělé nerezové rukojeti s opěrkou můžete poklici během přípravy pokrmů bez obav odkládat, protože kondenzát zůstane uvnitř poklice a nevytéká tak na linku.

Wok ani poklice neobsahují žádné plastové části, můžete je proto bez problému používat i při dopékání pokrmů.

Výrobce:

Tescoma

Poklice:

ne

Vnější povrch:

hliník

Elektrický ohřev:

ano

Plynový ohřev:

ano
Výhody Nevýhody
zapékání v troubě na indukci nefunguje tak dobře jako na plynu
mytí v myčce
minimální spotřeba oleje

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku Nejlepší produkt v recenzi, který doporučuje web AZ-recepty.cz

 

 

Tescoma i-PREMIUM Stone 28cm

Pánev i-PREMIUM Stone 28 cm se kromě kvalitního provedení pyšní také skvěle vypadajícím kameninovým vzhledem. Její rustikální a robustní vzhled je nejen pro oko velmi efektivní. Pánev je tvořena hliníkovou slitinou se dnem z nerezavějící oceli a povrchem na bázi teflonu.

Povrch je opatřen drobnými výstupky, které zajišťují rovnoměrné opečení masa, zeleniny a dalších surovin. Jídla připravovaná v pánvích i-Premium Stone si tak díky svému revolučnímu 3D povrchu uchovávají svou přirozenost, chuť i šťavnatost.

Jaké jsou další výhody pánve i-PREMIUM Stone? Masivní provedení, ergonomická rukojeť, otvor pro zavěšení, široké indukční dno a také  možnost ji použít s univerzální skleněnou poklicí UNICOVER,  kterou lze zakoupit i zvlášť.

Jako nevýhoda se může jevit nevhodnost pánve pro použití v troubě.

Na druhou stranu může však do myčky a je možné ji užít na všechny typy sporáků. Dalším plusem je 5letá záruka.

Výrobce:

Tescoma

Průměr:

28 cm

Poklice:

ne

Vnější povrch:

přírodní neleštěný kámen

Vnitřní úprava:

antiadhezní
Výhody Nevýhody
vhodná pro všechny typy sporáků nevhodnost pro použití v troubě
mytí v myčce
nepřilnavost povrchu
záruka 5 let

Zobrazit nejlepší nabídku <b>Zobrazit nejlepší nabídku </b>

 

Tescoma GrandCHEF 36 cm

Pánev GrandCHEF 36 cm je extra velká pánev s  retro-profesionálním vzhledem a dlouhou nerezovou rukojetí. V čem pánev GrandCHEF vyniká? Masivní pánev GrandCHEF je dostatečně prostorná. Je vynikající pro přípravu většího množství pokrmů, které lze ve velké pánvi pohodlně prohazovat nebo intenzivně promíchávat a přidržovat za dlouhou rukojeť. Pánev je opatřena prvotřídním antiadhezním povlakem a indukčním dnem. Dlouhá nerezová rukojeť je k nádobě pánve přichycena masivními nerezovými nýty. Pánev GrandCHEF je vhodná pro použití na všech typech sporáků včetně indukčních a také ve velkých pečicích troubách.

Jaké má pánev GrandCHEF další výhody?

Moderní retro-profesionální hliníkový povrch pánve je opatřen speciální transparentní povrchovou úpravou. Díky této vlastnosti nemění pánev GrandCHEF svůj vzhled ani při intenzivním používání a mytí v myčce. Opět se na tento produkt vztahuje prodloužená pětiletá záruka.

Výrobce:

Tescoma

Průměr:

36 cm

Poklice:

ne

Vnitřní úprava:

antiadhezní

Hmotnost:

1.46 kg
Výhody Nevýhody
zapékání v troubě
mytí v myčce
speciální transparentní povrchová úprava
záruka 5 let

Zobrazit nejlepší nabídku <b>Zobrazit nejlepší nabídku </b>

 

Tescoma SmartCLICK 28 cm

Pánev SmartCLICK 28 cm je prvotřídní hluboká pánev, ve které můžete bez omezení vařit na plotně sporáku, zároveň ji dát do trouby a naplno v ní péct, grilovat či zapékat. Pokud se máme bavit o objemu, tak je možné v ní připravovat opravdu velké porce!

V čem je hluboká pánev SmartCLICK výjimečná?

Pánev SmartCLICK má snadno odnímatelnou rukojeť. S nasazenou rukojetí je to plnohodnotná pánev, vynikající pro použití na všech typech sporáků. Oproti tomu se sundanou rukojetí nahrazuje pekáč nebo zapékací mísu při přípravě pokrmů v pečící troubě.

Systém SmartCLICK označuje pohodlné snímání a nasazování rukojeti prstem jedné ruky. Je originálním řešením značky TESCOMA, se kterým se v podobné jednoduchosti a bezpečnosti na trhu nesetkáte. Právě snadné snímání a nasazování rukojeti je obrovskou výhodou při vkládání pánve s horkým smaženým pokrmem (třeba s dopékanými steaky) do trouby a zároveň při jejím vyjímání z rozpálené pečící trouby po dopečení.

Díky tomu získaly pánve SmartCLICK prestižní ocenění za design a funkci GERMAN DESIGN AWARD 2017.

Benefitem je taktéž záruka v podobě 5 let.

Výrobce:

Tescoma

Materiál:

Ocel/Nerez

Elektrický ohřev:

ano

Plynový ohřev:

ano

Indukční ohřev:

ano
Výhody Nevýhody
těžká pánev, neprohne se
mytí v myčce
zapékání v troubě
záruka 5 let

Zobrazit nejlepší nabídku <b>Zobrazit nejlepší nabídku </b>

 

Tescoma Presto oboustranná 26 cm

Chcete vyzkoušet pokrmy, na které si v klasické jednodílné pánvi netroufáte? Třeba španělskou tortillu nebo italskou frittatu?

S oboustrannou pánví PRESTO připravíte i tyto exotické pokrmy hned napoprvé snadno a se zaručeným výsledkem.

V čem oboustranná pánev PRESTO vyniká?

Dvoudílná pánev PRESTO oboustranná 26 cm je ideální pro rovnoměrné oboustranné smažení a dušení pokrmů. Je vhodná pro přípravu vysokých omelet typu tortilla a frittata, vynikající i pro přípravu klasických středoevropských pokrmů – plněných kapes a bramboráků, zeleninových a rýžových pokrmů, ryb apod. Pokrmy jsou během smažení v oboustranné pánvi uzavřené, obracejí se rychlým otočením pánve, není nutné proto používat obracečku. Při obracení nehrozí přetržení nebo rozlomení pokrmu ani jeho vypadnutí z pánve. Příprava pokrmů v oboustranné pánvi je kratší a propečení je rovnoměrné.

Jaké má oboustranná pánev PRESTO další výhody?

Je opatřena prvotřídním antiadhezním povlakem proti připalování a kromě toho můžete oboustrannou pánev PRESTO používat i jako 2 samostatné klasické pánve.

Na tento produkt výrobci vypsali 3letou záruku.

Výrobce:

Tescoma

Průměr:

26 cm

Poklice:

ne

Vnitřní úprava:

NEPŘILNAVÝ

Hmotnost:

1.18 kg
Výhody Nevýhody
otáčení potravin při pečení zapékání v troubě
mytí v myčce
rukojeť z odolného plastu
antiadhézní povrch

Zobrazit nejlepší nabídku <b>Zobrazit nejlepší nabídku </b>

 

Závěrečné vyhodnocení recenze pánví Tescoma

Všechny uvedené pánve splňují základní podmínky, které jsou pro pánve zapotřebí. Jsou dostatečně velké, mají typický zaoblený tvar i nepřilnavý povrch.

Větší výhodu mají pánve opatřené pokličkou, ale není to nějaký zásadní problém, protože většinou se dají poklice dokoupit. Co se týče jednotlivých typů povrchů, všechny mají svá specifika. Obecně platí, že na ně není potřeba používat příliš tuku, což vyhovuje zásadám zdravého vaření a díky nepřilnavému povrchu je pak snadnější i celková údržba pánví.

Cenově se jedná o mírně dražší záležitost, ale o to víc jsou tyto pánve spolehlivé a kvalitnější na rozdíl od levnějších variant.

Výhodou je i možnost použití na všech typech varných ploch, i když v případě Tescoma SmartClik uživatelé nedoporučují použití na indukci, zase však vyniká svoji variabilitou použití. Oproti tomu pánev  i-Premium Stone není vhodná do trouby, tento nedostatek však vyvažuje speciální povrch s výstupky, který umožňuje rovnoměrné smažení pokrmu.

Masivní pánev GrandCHEF je výborná díky tomu, že je dostatečně prostorná. Je vynikající pro přípravu většího množství pokrmů. Na pánvi Wok PRESIDENT budou pokrmy díky speciálně strukturovanému povrchu woku rovnoměrně propečené, vláčné a křehké. Nakonec dvoudílná pánev PRESTO je ideální pro rovnoměrné oboustranné smažení a dušení pokrmů. Je ideální pro přípravu vysokých omelet typu tortilla a frittata.

Koupit pánev Tescoma online <b>Koupit pánev Tescoma online </b>

 

Sdílejte svým přátelům

Ohodnoťte také