Rozsáhlý test pánví Tescoma – jakou pořídit do kuchyně?

Pánve Tescoma se vyznačují univerzálností, odolností i zachováním chuti a vitamínů u připravovaných pokrmů.

Jak si ale z toho množství vybrat správně?

Jaké materiály a tvary jsou dostupné? Jak se v nich vyznat?

Jestliže si kladete právě tyto otázky, pak si přečtěte naši recenzi pánví značky Tescoma.

Ta vám nejen přiblíží jednotlivé výhody, nevýhody a funkce, ale pomůže vám i s výběrem.

Tescoma Wok President 30 cm

Luxusní pánev wok s masivní sklonerezovou poklicí a unikátně zvrásněným antiadhezním povlakem.

Jde o pánev o průměru 30 cm, která má speciálně upravený povrch s charakterem neleštěného přírodního kamene. Můžete v ní proto intenzivně smažit i na minimálním množství oleje.

Připravené pokrmy budou díky speciálně strukturovanému povrchu woku rovnoměrně propečené, vláčné a křehké. Vysoce odolný antiadhezní povlak si perfektně rozumí nejen s plastovým či dřevěným kuchyňským nářadím, ale spolehlivě odolá i kovovým obracečkám. 

Jeho masivní celonerezová rukojeť je k nádobě woku pevně uchycena 2 kovovými nýty, což zaručuje perfektní spojení rukojeti s pánví. Díky této skvělé nerezové rukojeti s opěrkou můžete poklici během přípravy pokrmů bez obav odkládat, protože kondenzát zůstane uvnitř poklice a nevytéká tak na linku.

Pánev wok ani poklice neobsahují žádné plastové části, můžete je proto bez problému používat i při dopékání pokrmů.

Výrobce:  Tescoma
Poklice: ano
Vnější povrch: hliník
Elektrický ohřev: ano
Plynový ohřev: ano
VýhodyNevýhody
zapékání v trouběna indukci nefunguje tak dobře jako na plynu
mytí v myčce
minimální spotřeba oleje


i-PREMIUM Stone 28cm

Pánev Tescoma i-PREMIUM Stone 28 cm se kromě kvalitního provedení pyšní také skvěle vypadajícím kameninovým vzhledem. Její rustikální a robustní vzhled je nejen pro oko velmi efektivní. Pánev je tvořena hliníkovou slitinou se dnem z nerezavějící oceli a povrchem na bázi teflonu.

Povrch je opatřen drobnými výstupky, které zajišťují rovnoměrné opečení masa, zeleniny a dalších surovin. Jídla připravovaná v pánvích i-Premium Stone si tak díky svému revolučnímu 3D povrchu uchovávají svou přirozenost, chuť i šťavnatost.

Jaké jsou další výhody pánve i-PREMIUM Stone? Masivní provedení, ergonomická rukojeť, otvor pro zavěšení, široké indukční dno a také  možnost ji použít s univerzální skleněnou poklicí UNICOVER,  kterou lze zakoupit i zvlášť.

Jako nevýhoda se může jevit nevhodnost pánve pro použití v troubě.

Na druhou stranu může však do myčky a je možné ji užít na všechny typy sporáků. Dalším plusem je 5letá záruka.

Výrobce: Tescoma
Průměr: 28 cm
Poklice: ne
Vnější povrch: přírodní neleštěný kámen
Vnitřní úprava: antiadhezní
VýhodyNevýhody
vhodná pro všechny typy sporákůnevhodnost pro použití v troubě
mytí v myčce
nepřilnavost povrchu
záruka 5 let


GrandCHEF 36 cm

Pánev GrandCHEF 36 cm je extra velká pánev s  retro-profesionálním vzhledem a dlouhou nerezovou rukojetí. V čem pánev GrandCHEF vyniká? Masivní pánev GrandCHEF je dostatečně prostorná. Je vynikající pro přípravu většího množství pokrmů, které lze ve velké pánvi pohodlně prohazovat nebo intenzivně promíchávat a přidržovat za dlouhou rukojeť.

Pánev je opatřena prvotřídním antiadhezním povlakem a indukčním dnem. Dlouhá nerezová rukojeť je k nádobě pánve přichycena masivními nerezovými nýty. Pánev GrandCHEF je vhodná pro použití na všech typech sporáků včetně indukčních a také ve velkých pečicích troubách.

Jaké má pánev GrandCHEF další výhody?

Moderní retro-profesionální hliníkový povrch pánve je opatřen speciální transparentní povrchovou úpravou. Díky této vlastnosti nemění pánev GrandCHEF svůj vzhled ani při intenzivním používání a mytí v myčce. Opět se na tento produkt vztahuje prodloužená pětiletá záruka.

Výrobce: Tescoma
Průměr: 36 cm
Poklice: ne
Vnitřní úprava: antiadhezní
Hmotnost: 1.46 kg
VýhodyNevýhody
zapékání v trouběJe nutno mít dostatek prostoru na vařiči
mytí v myčceSice ji lze využít do trouby, ale do menší nevleze
speciální transparentní povrchová úprava
záruka 5 let


SmartCLICK 28 cm

Pánev SmartCLICK 28 cm je prvotřídní hluboká pánev, ve které můžete bez omezení vařit na plotně sporáku, zároveň ji dát do trouby.

Naplno v ní můžete péct, zapékat nebo ji využít jako grilovací pánev. Pokud se máme bavit o objemu, tak je možné v ní připravovat opravdu velké porce!

V čem je hluboká pánev SmartCLICK výjimečná?

Pánev SmartCLICK má snadno odnímatelnou rukojeť. S nasazenou rukojetí je to plnohodnotná pánev, vynikající pro použití na všech typech sporáků. Oproti tomu se sundanou rukojetí nahrazuje pekáč nebo zapékací mísu při přípravě pokrmů v pečící troubě.

Systém SmartCLICK označuje pohodlné snímání a nasazování rukojeti prstem jedné ruky. Je originálním řešením značky TESCOMA, se kterým se v podobné jednoduchosti a bezpečnosti na trhu nesetkáte. Právě snadné snímání a nasazování rukojeti je obrovskou výhodou při vkládání pánve s horkým smaženým pokrmem (třeba s dopékanými steaky) do trouby a zároveň při jejím vyjímání z rozpálené pečící trouby po dopečení.

Díky tomu získaly pánve SmartCLICK prestižní ocenění za design a funkci GERMAN DESIGN AWARD 2017.

Benefitem je taktéž záruka v podobě 5 let.

Výrobce: Tescoma
Materiál: Ocel/Nerez
Elektrický ohřev: ano
Plynový ohřev: ano
Indukční ohřev: ano
VýhodyNevýhody
těžká pánev, neprohne sevyšší cena
mytí v myčce
zapékání v troubě
záruka 5 let


Tescoma Presto oboustranná 26 cm

Chcete vyzkoušet pokrmy, na které si v klasické jednodílné pánvi netroufáte? Třeba španělskou tortillu nebo italskou frittatu?

S oboustrannou pánví PRESTO připravíte i tyto exotické pokrmy hned napoprvé snadno a se zaručeným výsledkem.

V čem oboustranná pánev PRESTO vyniká?

Dvoudílná pánev PRESTO oboustranná 26 cm je ideální pro rovnoměrné oboustranné smažení a dušení pokrmů. Je vhodná pro přípravu vysokých omelet typu tortilla a frittata, vynikající i pro přípravu klasických středoevropských pokrmů – plněných kapes a bramboráků, zeleninových a rýžových pokrmů, ryb apod. Pokrmy jsou během smažení v oboustranné pánvi uzavřené, obracejí se rychlým otočením pánve, není nutné proto používat obracečku. Při obracení nehrozí přetržení nebo rozlomení pokrmu ani jeho vypadnutí z pánve. Příprava pokrmů v oboustranné pánvi je kratší a propečení je rovnoměrné.

Jaké má oboustranná pánev PRESTO další výhody?

Je opatřena prvotřídním antiadhezním povlakem proti připalování a kromě toho můžete oboustrannou pánev PRESTO používat i jako 2 samostatné klasické pánve.

Na tento produkt výrobci vypsali 3letou záruku.

Výrobce: Tescoma
Průměr: 26 cm
Poklice: ne
Vnitřní úprava: NEPŘILNAVÝ
Hmotnost: 1.18 kg
VýhodyNevýhody
otáčení potravin při pečenízapékání v troubě
mytí v myčce
rukojeť z odolného plastu
antiadhézní povrch


Často kladené otázky

⚡ Rozhoduje nejvíce cena?

Cenově se jedná o mírně dražší záležitost, ale o to víc jsou tyto pánve spolehlivé a kvalitnější na rozdíl od levnějších variant.  Zjistěte, zda právě nyní není k dispozici slevový kód a využijte možnosti získat slevu na Tescoma pánve.

⚡ Jaký materiál povrchu pánve si vybrat?

Co se týče jednotlivých typů povrchů, všechny mají svá specifika. Obecně platí, že na ně není potřeba používat příliš tuku, což vyhovuje zásadám zdravého vaření a díky nepřilnavému povrchu je pak snadnější i celková údržba pánví.

⚡ Na jaký typ ohřevu budet pánev využívat?

Výhodou je i možnost použití na všech typech varných ploch, i když v případě Tescoma SmartClik uživatelé nedoporučují použití na indukci, zase však vyniká svoji variabilitou použití. Oproti tomu pánev  i-Premium Stone není vhodná do trouby, tento nedostatek však vyvažuje speciální povrch s výstupky, který umožňuje rovnoměrné smažení pokrmu.

⚡Jaký typ pánve si vybrat?

Masivní pánev GrandCHEF je výborná díky tomu, že je dostatečně prostorná. Je vynikající pro přípravu většího množství pokrmů.

Na pánvi Wok Tescoma PRESIDENT budou pokrmy díky speciálně strukturovanému povrchu woku rovnoměrně propečené, vláčné a křehké.

Nebo byste spíše preferovali grilovací pánev? Tescoma SmartClik  může spnit i tuto podmínku, avšak ji můžete využít i k mnoha dalším variacím přípravy lahodných pokrmů.

Nakonec dvoudílná pánev PRESTO je ideální pro rovnoměrné oboustranné smažení a dušení pokrmů. Je jako stvořená pro přípravu vysokých omelet typu tortilla a frittata.

Vyhodnocení recenze pánví Tescoma

Všechny uvedené pánve splňují základní podmínky, které jsou pro pánve zapotřebí. Jsou dostatečně velké, mají typický zaoblený tvar i nepřilnavý povrch.

Větší výhodu mají pánve opatřené pokličkou, ale není to nějaký zásadní problém, protože většinou se dají poklice dokoupit.

Jelikož jsou pánve Tescoma oproti jiným značkám na trhu dražší, můžete vyvužít i slevového kódu. Povede se vám tak ušetřit pár korun navíc.

X