Recenze skvělých pánví wok pro přípravu nejen asijské kuchyně

V pánvi wok lze připravit jak originální asijské speciality, tak chutnou českou klasiku. Jedná se o užitečné kuchyňské náčiní, které umožňuje zdravé vaření i přípravu velkého množství jídla najednou.

Univerzálnost, odolnost i zachování chutí a vitamínů, to vše tuto pánev vystihuje. Jak ale vybrat tu správnou? Jaké materiály, typy a tvary jsou dostupné, jak se v nich vyznat a k čemu všemu lze wok pánev využít?

Jestliže si kladete tyto otázky, pak si přečtěte následující recenzi pánví wok. Ta vám nejen přiblíží výhody, nevýhody a funkce, ale také zkušenosti uživatelů s několika pánvemi z českých obchodů a e-shopů. Pojďme se podívat těmto pánvím pod pokličku.

Nyní už se ale pojďme podívat na recenzi několika pánví wok, které jsou dostupné v českých obchodech a své místo si našly i v mnoha českých domácnostech.

Jednou z pánví, díky níž byste si doma mohli vychutnat zdravě připravené jídlo, by mohla být:

Titanium Nowo WOLL

Tato wok pánev je tvořena z kvalitní tvrzené hliníkové slitiny s nepřilnavým povrchem. Díky tomuto materiálu je pánev velice odolná jak vůči deformacím, k nimž někdy u pánví dochází, tak vůči povrchovému oděru a poškrábání.

To je obzvlášť u tohoto typu pánve velice užitečné, protože se v ní často míchají připravované směsi různými nástroji. Dno pánve je pak opatřeno ocelí, která dobře vede teplo a jídlo může být díky tomu hotové velice rychle.

Po stranách pánve o průměru 32 centimetrů a hloubce 11 centimetrů jsou dva praktické úchopy, nevýhodou tohoto woku by však mohla být absence pokličky.

Její odolnost, snadná údržba (může do myčky), dobrá tepelná vodivost, nepřilnavý povrch i možnost použití v troubě z ní však dělají opravdu skvělý typ na univerzálního kuchyňského pomocníka.

Pořídit ji lze od 3 279 Kč.

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku Nejlepší produkt v recenzi, který doporučuje web AZ-recepty.cz

Dalším typem pánve objevujícím se v uživatelských diskuzích je:

Wok i-PREMIUM Stone

Tato pánev se krom kvalitního provedení pyšní skvěle vypadajícím kameninovým vzhledem. Pánev je tvořena hliníkovou slitinou s dnem z nerezavějící oceli a povrchem na bázi teflonu.

Rustikální a robustní vzhled pánve je nejen na oko velice efektivní. Povrch je opatřen drobnými výstupky, které zajišťují rovnoměrné opečení masa, zeleniny a dalších surovin a například maso z této pánve je i díky tomu velice šťavnaté.

Jako nevýhoda se může jevit nevhodnost pánve pro použití v troubě, může však do myčky i na všechny typy sporáků. K pánvi o průměru 28 cm a hloubce 8 cm lze dokoupit univerzální skleněnou poklici (není součástí balení). Další velkou výhodou je i záruka na 5 let.

Wok s klasickou rukojetí je vhodný na vaření, dušení i smažení a nejen dle výrobců, ale i dle uživatelů, stačí k přípravě jídla pouze malé množství tuku, nebo dokonce vůbec žádné. Pro přípravu dietní a zdravé stravy se tedy jedná o ideální záležitost.

Tuto pánev můžete pořídit už od 1 199 Kč.

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

Wok TEFAL Reserved Collect

Tato pánev je dodávána s poklicí. Wok o průměru 28 cm a hloubce 8 cm je tvořen anodizovaným hliníkem s nepřilnavým titanovým povrchem, na který lze použít i kovové nástroje, ovšem ne příliš ostré.

Vychytávkou této pánve je indikátor teploty Thermo-Spot, který dokáže detekovat ideální teplotu k přípravě jídla. Díky němu vždy víte, že nastal ten správný čas vložit do pánve maso, zeleninu nebo další ingredience.

I v tomto případě stačí k přípravě použít minimum tuku, v pánvi se dá díky přiložené poklici skvěle vařit i dusit. Krom toho, že může být tento wok použit na všech typech sporáků, jej lze využít i pro zapékání v troubě. Ovšem pozor, skleněná poklice může být použita jen do 175 °C.

Mytí v myčce však není problém a i díky nerezové rukojeti je materiál odolný vůči korozi. I větší množství jídla se díky dobré tepelné vodivosti připraví rovnoměrně. Ať už hodláte udělat kuřecí kung-pao nebo českou klasiku v podobě španělských ptáčků, tato pánev je další skvělou možností pasující do vaší kuchyně.

Příznivá je i cena, tento wok lze pořídit od 1 799 Kč.

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

Tescoma Wok PRESIDENT

Už na první pohled vyniká svým nadčasovým nerezovým vzhledem. Dokáže upoutat i svými vlastnostmi?

Pánev o průměru 32 centimetrů je tvořena z nerezové oceli, stejně jako poklice, která je součástí balení. I díky třívrstvému dnu je vhodná k vaření, smažení i vaření v páře, čemuž dopomáhá i efektivní napařovací síto a odkládací mřížka.

Vedle bohatého příslušenství je výhodou tohoto woku i klasická rukojeť doplněná o praktický úchyt a klenutá poklice, která napomáhá rovnoměrné cirkulaci páry.

I s poklicí je výška pánve 18 centimetrů, takže je vhodná pro přípravu většího množství jídla. Údržba je snadná i díky možnosti mytí v myčce a problémem není ani jakýkoliv typ sporáku. Výrobce však neuvádí, zda je možno využít pánev i v troubě nebo jak je to s množstvím používaného tuku.

To už jsou však jen maličkosti, na které je určitě možné se doptat. Nerezovou pánev pořídíte od 3 999 Kč.

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

Tescoma SmartCLICK

Jak uvádějí výrobci tohoto produktu, tato pánev je vhodná pro přípravu rozmanitých pokrmů jak na sporáku, tak v troubě. Wok o průměru 28 centimetrů je tvořen nepřilnavým povrchem s dnem z nerezavějící oceli a vhodný je i do myčky. Díky odnímatelné rukojeti bude nejen skladování v myčce o mnoho jednodušší.

Rychlé smažené směsi, maso, i polévky nebudou pro tuto pánev problém, poklice však k této pánvi prodávána není. Podle některých uživatelů však není pánev vhodná na indukci, jelikož se nenahřeje na potřebnou teplotu.

Co vás ale možná potěší, je záruka na 5 let i příjemná cena pohybující se od 1 299 Kč.

Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku

Závěrečné vyhodnocení recenze pánví wok

Všechny uvedené pánve splňují základní podmínky, které jsou pro pánve wok zapotřebí. Jsou dostatečně velké, mají typický zaoblený tvar i nepřilnavý povrch.

Větší výhodu mají pánve opatřené pokličkou, ale většinou není problém vhodnou poklici dokoupit. Co se týče jednotlivých typů povrchů, všechny mají svá specifika, ale obecně na ně není potřeba používat příliš tuku, což vyhovuje zásadám zdravého vaření a díky nepřilnavému povrchu je pak snadnější i celková údržba pánví.

Cenově se jedná o mírně dražší záležitost, ale o to víc jsou tyto pánve spolehlivé a bytelné narozdíl od levnějších variant.

Výhodou je i možnost použití na všechny typy varných ploch, i když v případě Tescoma SmartCLICK uživatelé nedoporučují použití na indukci. Pánev wok i-Premium Stone zase není vhodná do trouby, tento nedostatek však vyvažuje speciální povrch s výstupky, který umožňuje rovnoměrné smažení pokrmu.

Titanium Nowo WOLL

Wok i-PREMIUM Stone

TEFAL Pánev Wok RESERVED COLLECT

Tescoma Wok PRESIDENT

Tescoma SmartCLICK Wok

RozměrPrůměr 32 cm, hloubka 11 cmPrůměr 28 cm, hloubka 8 cmPrůměr 28 cm, hloubka 8 cmPrůměr 32 cm, výška 18 cm (i s poklicí)Průměr 28 cm, hloubka nespecifikovaná
MateriálHliníková slitina, titanový povrchHliníková slitina, ocel, plast, titanový povrchAnodizovaný hliník, titanový povrchNerezová ocelOcel, nepřilnavý povrch
PříslušenstvíBez příslušenstvíBez příslušenstvíPoklicePoklice, napařovací sítko, odkládací mřížkaOdnímatelná rukojeť
Cena
Zobrazit nabídku
Zobrazit nabídku
Zobrazit nabídku
Zobrazit nabídku
Zobrazit nabídku

Každá z výše jmenovaných pánví má své výhody, specifika i malé nedostatky, ale je čistě na vás, kterou kombinaci si zvolíte. Pro přípravu většího množství jídla z jedné pánve jsou tyto woky ideální a pro lidi vyžadující dietní stravu jsou takřka nepostradatelnou součástí kuchyně.

Která z těchto pánví vyzkoušených mnoha českými uživateli vás oslovila nejvíce?

Koupit pánev wok online <b>Koupit pánev wok online </b>Pánve wok jsou ideální pro vaření, smažení i dušení v páře

Už označení wok napovídá, že se jedná o druh pánve přicházející z dalekých končin. Kolébkou této specifické hluboké pánve je Čína, a i proto je příprava asijských receptů na woku velice oblíbená i v našich končinách.

Pánev je typická svým oblým tvarem připomínajícím hlubokou misku nebo kotlík a jednou z jejích hlavních funkcí je vaření v páře. Předurčena je především k přípravě zdravého jídla za minimálního použití tuku, zvládnete s ní ale i klasické smažení.

Díky šetrnému způsobu přípravy si jídlo z této pánve uchovává bohatou chuť i vitamíny a navíc je jeho příprava velice rychlá. Praktickou výhodou tak je krom úspory energie i hloubka pánve, která zajistí, že vám jídlo z pánve jen tak „neuteče“ a snadno připravíte několik porcí pro celou rodinu.

Ve woku lze bleskově připravit maso i zeleninu, různé směsi nebo dokonce moučníky. Vhodná je jak k vaření, tak dušení a smažení a obvykle ji lze použít na všech typech sporáků. Co se týče materiálů, existuje několik základních a nejosvědčenějších variant. Jednou z nich je ocel, buďto čistá nebo opatřená některým z nepřilnavých povrchů (například teflon, keramika).

Velice oblíbené jsou i litinové pánve, které jsou extrémně odolné a při správné péči vydrží hodně dlouho nebo pánve tvořené slitinou hliníku. Pánve se liší i dle jednotlivých typů. Buďto lze sehnat klasický typ s rukojetí, nebo pánev se dvěma madly, mřížkou pro vaření v páře či poklicí.

Koupit pánev wok online <b>Koupit pánev wok online </b>

Sdílejte svým přátelům:

4.8 (96%) 5 hodnocení
Milan & Ondra

Milan & Ondra

Oba jsme fanoušci dobrého jídla a vaření nás baví. Na webu AZ-recepty vás chceme inspirovat tradičními, ale i méně obvyklými recepty. Budeme rádi, když naše recepty vyzkoušíte a dáte nám vědět jak vám chutnalo. Dobrou chuť! :)